Vatanım Sensin'de Yüzbaşı Cevdet Oğlu Ali Kemal'i öldürdü mü? 2.bölüm fragmanı yayında

Vatanım Sensin'de Yüzbaşı Cevdet Oğlu Ali Kemal'i öldürdü mü? 2.bölüm fragmanı yayında

Vatanım Sensin ilk bölümü ile izleyenlere oldukça duygu dolu anlar yaşattı. Vatanım Sensin'de Cevdet Vatanı için oğlu Ali Kemal'i öldürdü mü Ali Kemal nasıl bu durumdan kurtuldu oldukça merak konusu oldu. Azize ve Cevdet'in büyük aşkını aynı zamanda İzmir İşgalini konu alan dizide şok eden gelişmeler yaşanıyor.

Vatanım Sensin'de Yüzbaşı Cevdet Oğlu Ali Kemal'i öldürdü mü? 2.bölüm fragmanı yayında

Vatanım Sensin yayınlanan ilk bölüm ile izleyenleri ekranlara kitledi. Azize ve Cevdet'in büyük aşkını konu alırken aynı zamanda en büyük aşk olan Vatan aşkı da çok güzel bir şekilde ekranlara yansıyor. En çok merak edilen konu ise Cevdet'in hayat hikayesi oldu. 

Kayınvalidesi ve üç çocuğuyla zorlu mücadelenin ortasında kendini bulan Azize, çok sevdiği kocasının yokluğu ve zorluklarla çocuklarını yetiştirir. 1919 senesinde Yıldız gözü yükseklerde güzeller güzeli genç bir kız, Hilal ise mücadeleci memleket sevdalısı genç bir kız olmuştur. Ali Kemal’de aşk acısı çeken serseri mayındır. Her birinin derdiyle ayrı ayrı uğraşmaya çalışan Azize, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberiyle sarsıntı yaşarlar. Bilmiyorlar ki bu işgalin onlara kaybettikleri birini geri vereceğini, ancak umulmadık bir biçimde.

Vatanım Sensin Dizisi Konusu ve Oyuncuları Cevdet'in Kızı Yıldız Kim Oynuyor
Art arda mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, sonuncu en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı Cevdet ve Azize’nin dönüm noktası olacaktır. Düşman gölgesinde tekrar yolları kesişecek ve bu kesişme yüzünden hayatları tekrar tepetaklak olacaktır. Bir yandan zafer diğer yandan mağlubiyetler görecekler. Hem ayrılıklar hemde kavuşmalar yaşayacaklar. Azize ve Cevdet’in hikayesi ülkenin küllerinden yeniden doğan kaderiyle yazılacak. Vatanım Sensin; Savaş ortamında her şeye rağmen aşklarını yeniden yeşerten ve  bir arada kalmaya çabalayan ailenin esaretten özgürlüğe doğru yol aldığı hayat hikayesi anlatılıyor

Balkan Harbi ve İzmir’in işgal dönemini konu alan dizide hem vatanı hemde aşkı uğruna savaş veren bir askerin hayatını anlatmaktadır. Kimin kahraman kimin hain olduğunun asla ilk bakışta anlaşılmayacağı savaşta parçalanmış ailenin tekrardan bir araya gelmesi anlatılıyor. Bir tarafta Vatan mı, ailen mi? sorusuyla imtihan edilecek Yüzbaşı Cevdet’in, diğer tarafta ise Cevdet’e olan sevgisiyle sınanacak olan Azize’nin hikayesini konu oluyor.

vatanım sensin ile ilgili görsel sonucu

Vatanım Sensin Oyuncuları
Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Senan Kara (Veronika), Baki Davrak (Vasili), Şebnem Hassanisoughi (Eftelya), Celile Toyon (Hasibe), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Kubilay Aka (Ali Kemal), Hakan Salınmış (Eşref), Aslı Omağ (Marika), Mert Denizmen (Yinon), Yasemin Szawlowski (Eleni), Emre Şen (Hacimihalis), Ercan Yazgan (Hristo)

vatanım sensin ile ilgili görsel sonucu

Halit Ergenç
Cevdet

Vatanı için yiğit bir asker, çocuklarına şefkatli bir baba, karısına tutkun bir aşık, anasına ise hayırlı bir evlattır. Cevdet’in en büyük vasfı aynı zamanda zaafı: vazifesine olan tutkusu, kırılmaz inadı, erdemleri…

Bergüzar Korel
Yüzbaşı Cevdet’in karısı, Ali Kemal, Yıldız ve Hilal’in anası, Hasibe’nin kızı gibi sevdiği gelini, ahu gözlü bir balkan güzelidir. Hemşire olan Azize işi gereği soğukkanlı, kuvvetli, fedakar, yeri geldiğinde sert, ama her daim vicdanlı, sözünün eri, lafını sakınmayan, onurlu bir kadındır.

Onur Saylak
Tevfik

Gözü açık, hırslı bir Yüzbaşıdır Tevfik. Kaybedecek hiç bir şeyi,  tutunacak hiç bir değeri yoktur… Kan kardeşi Cevdet’in başarılarını içten içe kıskanır. Çocukken aşık olduğu kızla yıllar sonra Cevdet evlenir. Aşkını da içine atar Tevfik. “Düşmandan tehlikelidir, bazısının dostluğu…” demişler. Tevfik tam da bunun ispatıdır.

Senan Kara
Veronika

Yunan Komutanı Vasili’nin eşi, Leon’un annesi olan Veronika, yıllar önce ilk çocuğunu kaybettiği günden beri ruhunun bir yarısı eksik, kendi hafif esrik, bazen buhranlı, bazen şen kahkahalar atan, kocasına ise çok derine gömdüğü bir öfke barındıran, oldukça alımlı, delişmen tabiatlı bir kadındır.

Baki Davrak
Vasili

İzmir işgalini gerçekleştiren Büyük Yunan Komutanı Vasili, başarılı, gözü kara, zeki acımasız bir milis Kumandan. Gözünü kırpmadan oğlunu bile ateşe atacak kadar bağlı ilkelerine…

Şebnem Hassanisoughi
Eftelya

Bir meyhanede Rum şarkıcı olan Eftalya, neşeli, çekici ve temiz yüreklidir. Tevfik ile ilişkisini alenen yaşamak, onunla evlenmek ister ancak gözü Azize’de olan Tevfik onu her daim oyalar. Kullanıldığını anladığı anlar da dahi Tevfik’e olan hastalıklı aşkından vazgeçmez.

Celile Toyon
Hasibe

Yüzbaşı Cevdet’in annesi Hasibe, haram yemez, doğru, iffetli, istikametli bir Osmanlı kadınıdır. Torunlarının sivri dilinden nasibini aldığı ancak dizinde ağladığı, gölgesinde nefeslendiği köklü, asil bir çınar olurken gelini Azize’nin de yol göstereni, feneri olmuştur adeta.

Boran Kuzum
Leon

Büyük Yunan komutanı Vasili’nin oğludur Leon. Zeki, eğitimli, başarılı Leon’un hayattaki en büyük sorunu babasıyla olan ilişkisidir. Babasının gözüne girmek için elinden geleni yapar ama bunu asla başaramaz.
Pınar Deniz
Yıldız

Azize ve Cevdet’in güzelliği dillere destan olan büyük kızıdır. Hem şımarık, hem çocuk gibi, hem arzulu, hem mesafeli, hem kırılgan hem hoyrat bir edası vardır. İyi bir yaşam, herkesçe kabul gören bir hanımefendi olmaktır dileği.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü