Vatanım Sensin 10 Kasım yeni bölüm fragmanı Cevdet Binbaşı vatansever çıkıyor!

Vatanım Sensin 10 Kasım yeni bölüm fragmanı Cevdet Binbaşı vatansever çıkıyor!

Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve 3.bölümü ile büyük ilgi gören Vatanım Sensin dizisinin 3.yeni bölüm fragmanı yayınlandı.Dizinin en çok merak edilen karakterlerinden biri olan Cevdet Binbaşının bir sahnesi insanları ekrana kilitledi.İşte 10 Kasım'da yayınlanacak olan yeni bölümünü o fragmanı

Vatanım Sensin 10 Kasım yeni bölüm fragmanı Cevdet Binbaşı vatansever çıkıyor!

Vatanım Sensin 3. bölüm de Kurtuluş Savaşı’nın başladığı anı yeni fragman olarak verdi, izleyiciler duygu dolu anlar yaşadı. Osmanlı’nın casusu olarak Yunan ordusuna sızan Binbaşı Cevdet’in yanına Yunan askeri gelir ve Samsun’a giden bir vapurda tehlikeli bir Türk askerinin olduğunu söyler. Bu “asker”in Anadolu direnişinde önemli bir rol oynayacağını söyleyen Yunan askeri, o askerin adını Albay Cevdet’e söyler: Selanikli Mustafa Kemal. Cevdet’e tanıyıp tanımadığını sorar o asker. Cevdet tanımadığını, alt devrelerden olduğunu söyler. Yunan askerine tehlikeli birisi olmadığını söyledikten sonra asker odadan çıkar. Cevdet, Mustafa Kemal’in fotoğrafına bakarak şu sözleri söyler: Hey Mustafa, hiç değişmemişsin. Yolun açık olsun paşam.

3. bölüm 10 Kasım’a denk geldiğinden ötürü Gazi Mustafa Kemal'e dair özel bir sahne hazırlandı. Sahneyi izleyenlerin tüyleri diken diken oldu. İşte o sahne:

Vatanı için Yunan ordusuna casus olarak giren Cevdet, vatanını kazanma arzusu içindeyken, ailesini kaybetmek üzere. Yunan ordusuna katılan Cevdet ile Azize göz göze gelir. Azize’nin kocası Cevdet’e sevgisi vatanına duyduğu sevgi kadar. Bu sevgi, Cevdet’i Yunan ordusuna katılmasıyla sarsılırken, Cevdet’in annesi Hasibe Hatun ve çocukları şok geçirir. Cevdet’e en büyük ihaneti eden ise en yakın arkadaşı, dostu Tevfik’tir.

Ekşi Sözlük’teki yazarlardan dizinin son bölümüne dair yorumlar

Hey gidi Mustafa, hiç değişmemişsin. Rahat uyu Selanikli.

Türk televizyon tarihindeki en can alıcı fragmandır. Anadolu’da her şey bitti derken umut ateşinin yandığını görüp gülen bir yüz ancak bu kadar güzel işlenebilirdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün okul arkadaşı olan, dizinin başrol oyuncusunun tarihte kim olduğunu merak ettirendir. Gerçekten son zamanların en duygusal fragmanı olmuş, içim titredi.

Bu ülke tarihinde ve hatta dünyada hiçbir liderin Ata’m kadar ve Ata’m gibi sevilmeyeceğini ispat etmiş fragmandır.

Az önce izlediğim fragman. Diziyi izlemedim. Ama perşembe günü yayınlanacak bölümünü bir şekilde izlemek istiyorum.

Ağlatan fragmandır. Keşke gene gelse..

Düğümlenendir boğazda. Bugüne bakıp, düne bakıp bize yarınlar için umut verendir. Bu millet, bu memleket daha kötüsünden geçti, daha kötüsünü, daha onursuzlarını gördü. Ama bir silkinişle üzerindeki o ölü toprağını attı o Selanikli Türk sayesinde. Umudumuzu yitirmeyelim, daha çok çabalayalım. Daha güzel, daha kucaklayan bir ilke mümkün…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü