TRT 1 Diriliş Ertuğrul 73.bölüm fragmanı

TRT 1 Diriliş Ertuğrul 73.bölüm fragmanı

Diriliş Ertuğrul'da 72.bölüm büyük bir ilgi ile takip edilirken Çarşamba akşamına damga vurdu.Diriliş Ertuğrul'un son yayınlanan bölümünde Ertuğrul Bey Çavdar obası ile ve düşmanları ile çetin bir mücadeleye giriyor.Diriliş'in yayınlanan bölümünde ayrıca Ertuğrul Bey Tekfur ile karşılaşıyor işte yayınlanan 73.bölüm fragmanı ve detaylar

TRT 1 Diriliş Ertuğrul 73.bölüm fragmanı

Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümü yine yürekleri ağıza getirecek.Ertuğrul Bey hainliklerle başa çıkmaya çalışırken bir yandan Çavdar obası diğer yandan Sadettin Köpek'in hain girişimleri ile başa çıkmaya ve pazarı huzur içinde yönetmeye çalışıyor.Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünde birbirinden çarpıcı anlar yaşanacağa benziyor.

Son yayınlanan bölümünden sonra gelecek haftanın fragmanı da Diriliş Ertuğrul dizisi ile ilgili olarak yayınlandı ve hemen magazin sitelerine haber olarak girdi. Böylece bu tarihi dönem dizisinin takipçileri yeni bölüm içinde meraklandılar. Dizinin medya takibini yapan ekibi gerçekten kutlamak gerek.

Diriliş Ertuğrul’un fragmanı yayınlandı mı sorusu böylece yanıt bulmuş oldu. Diziyle Artan Merak Bu çeşit tarihi dönem dizileri izleyenler arasında farklı meraklar da uyandırıyor. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sorularının internette aranması gibi Diriliş Ertuğrul dizisi içinde geçen bazı isimler ve mekanlar da merak edilip aranmaya başlanıyor. Fragman’da da gösterilen Karacahisar Kalesi bugün için Google’da en çok aranan kelimeler arasına girdi. Bu yüzden dizilerin dolaylı yoldan genel kültüre etkileri üzerine çokça tartışılabilir. Komedi dizisi olarak geçen Kiralık Aşk’ta sözü edilen kitapların satın alma oranı da artmış, hatta sanal bir kitap kulübü kurulduğu bile iddia edilmişti.

Diriliş Ertuğrul da en azından merak edilen konuları çoğaltmış ve çeşitlendirmiş oluyor. Kalenin Zaptı Devlet Kurdurdu Karacahisar Kalesi sözü çok geçince Anadolu Üniversitesi resmi sitesi de konu ile ilgili olarak bir bölüm hazırladı ve mekan ile ilgili bilgiler verdi. Bu kaynağın belirttiğine göre Karacahisar Eskişehir’in içinden geçen Porsuk Çayı yanına o zamanlar kurulmuş bir Bizans Kalesi.

Dönemin yönetim biçimine bağlı olarak tekfur adı verilen bölge yöneticileri tarafından idare ediliyordu. Anlaşma gereği Anadolu Selçuklu Devleti’ne bir miktar vergi vererek bu topraklarda yaşayan Bizanslılar sonradan vazgeçtiler. Bunda Ertuğrul Bey’in güçlenmesinin büyük payı oldu ve Kayı boyu olarak yola çıkan Ertuğrul Bey 1288 yılında Karacahisar Kalesi’ni aldı. Osmanlı tarihçilerine göre bu fetih yeni bir devletin kurulmasındaki en önemli olay oldu.

Reyting rekortmeni TRT 1 ekranlarının en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul 73.bölüm fragmanı yine nefes kesti. Dün akşam seyirci ile buluşan Diriliş Ertuğrul son bölümde Hanlı Pazar'da yaşanan sıkıntıları görüşmek için gittiği kale'de saldırıya uğrayan Ertuğrul, Karacahisar tekfurunun boğazına kılıcını dayadı. Yine herkesi heyecanlandıracak bir bölüm ile gelen Diriliş Ertuğrul 73.bölüm fragmanı izleyenleri şaşırttı. 

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan ve Esra Bilgiç sevilen dizi Diriliş Ertuğrul 73.bölümü 18 Ocak çarşamba günü Trt 1 ekranlarında olacak

diriliş-ertuğrul-73-bölüm-nelerr-olacak.jpg

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Sinsi planlarına ara vermeden devam eden Ural son olarak Karakoncolos’u kullanarak yaptırmıştır. Baskın gerçekleşmiş fakat Ertuğrul son anda yetişerek Haçaturyan’ı kurtarmıştır. Hanlı Pazar Ertuğrul Bey tarafından fethedilmiş, pazarın ticareti Müslümanca bir anlayışla yürütülmeye başlamıştır. Fakat etraftaki şer ocakları bu durumdan memnun değildir.  Ertuğrul’un evlilik teklifini reddetmesiyle onuru kırılan Aslıhan’ın aşkı bir anda kine dönüşecektir. Onun bu halini fark eden Çolpan bu fırsattan istifade edecektir. İki oba kadınlarının çalıştığı kilimhanede işler karışmıştır.

Diriliş Ertuğrul son bölümünden dikkat çeken sözler

"Düşmanın mızrakları gayrı çuvala sığmaz oldu."

“Biz de düşmana göre oyun kurar, tuzak bozar, pusu atarız.”

“Ertuğrul Beyime söz edenin dilini, kem gözle bakanın gözünü almayı bilirim."  

“O it, hangi otağın gölgesine sığınırsa sığınsın, benden kaçamayacak!" 

"Marifet yalnızca Karacahisar kalesini fethetmek değildir, gönüllere muhabbet tohumu ekmektir."

"Bundan Gayrı fitne onlara, sabır da, sebat da bize düşecek beyim."

diriliş ertuğrul trt 1 diriliş son bölümü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü