Tarihte Candaroğlu Aliyar Bey nasıl öldü hayatı

Tarihte Candaroğlu Aliyar Bey nasıl öldü hayatı

Diriliş Ertuğrul ile birlikte tarihe olan ilgi daha da artmıştır. Bu akşam yayınlanan yeni bölümde adaleti ile herkesi kendine hayran bırakan Aliyar ölecek mi merak ediliyor. Fragmanda Ertuğrul GAzi'nin kolarında can vermek üzere görünen Aliyar'ın hayatı merak konusu oldu.

Tarihte Candaroğlu Aliyar Bey nasıl öldü hayatı

Diriliş Ertuğrul dizisinde son zamanlarda dikkat çeken Çavdaroğlu Aliyar 'a hayat veren Cem Uçan oldukça yakışıklı ve başarılı bir oyuncu izleyici tarafından merak edildi. İşte detayları Cem Uçan..

Diriliş Ertuğrul ile birlikte herkesin tarihe olan ilgili daha da çok artmıştır. Son bölümlerde oldukça dikkat çeken isimler arasında yerini alan Aliyar'ın hayatı merak konusu olmuştur. 

Diriliş Ertuğrul'un 3. sezonunda yer alan karakterlerden biri olan Aliyar'ı, geçtiğimiz sezon TRT1'de yayınlanan Filinta dizisinin dikkat çeken karakteri Bıçak Ali'yi canlandıran Cem Uçan oynayacak. 

CEM UÇAN KİMDİR?

Kurtlar Vadisi Pusu, Nizama Adanmış Ruhlar ve Filinta gibi önemli yapımlarda rol alan Cem Uçan, 12 Ağustos 1976 İstanbul doğumlu.

İlk olarak 2012 yılında Acayip Hikayeler adlı TV dizisiyle oyunculuğa başlayan Uçan, daha sonra Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Küçük Kıyamet, Kurtlar Vadisi, Nizama Adanmış Ruhlar, Sungurlar ve Filinta dizilerinde rol aldı.

candaroğlu aliyar kimdir ile ilgili görsel sonucu

CANDAROĞLU BEYLİĞİ

Candaroğulları Beyliği, Anadolu Selçuklu Devleti'nin yıkılışından sonra Kastamonu ve çevresinde kurulan bir Türkmen beyliğidir.

Denizci özellikleri, Sinop'ta kurdukları tersanenin Osmanlı Devleti'ne katılması ve geliştirilmesi, Osmanlı Donanması'na güç kattı. Kastamonu'nun Küre ilçesindeki bakır ocakları, Beylik daha Osmanlı Devleti'ne ilhak olmadan önce, Osmanlı Devleti'nin top üretimi için faydalandırılmıştır.

Yıldırım Bayezid, Anadolu'daki birliği sağlama yolundaki çalışmaları sırasında Candaroğulları topraklarına sahip olmuş, fakat Sinop'ta Candaroğulları Beyliği'ni devam ettirmiştir. İsfendiyar Bey Ankara Savaşı'ndan (1402) sonra Timur'un hâkimiyetini tanıdı. Bunun karşılığında da eski Candaroğulları toprakları kendisine verildi, böylece Kastamonu'ya yeniden hâkim oldu.

1461 yılında barış yoluyla Osmanlı Devleti'ne katıldı

candaroğlu aliyar kimdir ile ilgili görsel sonucu

aliyar diriliş ertuğrul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü