Selim Yuhay'ın karısı kimdir ne iş yapar? Selim Yuhay'dan itiraz

Selim Yuhay'ın karısı kimdir ne iş yapar? Selim Yuhay'dan itiraz

Selim Yuhay'ın karısı kimdir son zamanlarda çok sık sorulan sorulardan bir tanesi oldu. Selim Yuhay ekranların kanatsız meleği olarak tanındı ama geçen sezon ekranlara çıkmadı çünkü zorlu bir süreçten geçti. Eşi tarafından aldatıldığı iddia edilen Selim Yuhay'ın karısı merak ediliyor.

Selim Yuhay'ın karısı kimdir ne iş yapar? Selim Yuhay'dan itiraz

Selim Yuhay'ın karısı ile olan davasında şok gelişme yaşandı. Anlaşmalı boşanma denildi ama Selim Yuhay anlaşmalı boşanmaya 'ihanet' itirazı var. Peki kimdir Selim Yuhay'ın karısı işte merak edilenler haber detayında. 

TV'deki ev dekorasyon programlarının yaratıcısı 3 çocuk sahibi mimar Selim Yuhay ile balerin Evlin Avidor 1997'de evlendi. Çift, iki yıl önce boşanma protokolüyle anlaşmalı boşandı. Protokolde Yuhay, Sarıyer'deki evini eski eşi ve çocuklarına bıraktı. Çocukların velayeti anneye bırakıldı. Avidor da mimarlık şirketindeki yüzde 5 hissesini Yuhay'a bıraktı. Yuhay, boşanmadan iki ay sonra özel eşyalarını almaya gittiği evinde eşinin günlüğünü buldu. Yuhay, günlükte eşinin kendisini tur görevlisi Cengiz G. ile aldattığını fark etti.
 
GÜNLÜĞÜNE YAZMIŞ

Günlükte, Cengiz G.'nin evlilik teklifine el yazısıyla "Seni kocam, eşim, ışığım ve her şeyim olarak kabul ediyorum" ve "İki resmi evli kişi olarak beraberliğimizi sürdürmemiz kolay değil. Bir tarafta üç çocuk diğer tarafta 3 çocuk var. İkimizin de ortak özelliği ise evliliklerimizde mutlu olmamamızdır. Diğer ortak yönümüz ise birbirimize benzer duygular ile sevmemizdir. Senin gibi özel bir insanla hiç tanışmadım ve seni tanıdığım kadarıyla hayatımın geri kalanını seninle geçirebilirim" yazıyordu. Yuhay bunun üzerine İstanbul Aile Mahkemesi'ne "anlaşmalı boşanma" davasının zina nedeniyle "boşanma" olarak değiştirilip yargılamanın yenilenmesi ve protokolün iptal edilmesi talebiyle dava açtı. Mahkeme, dava talebini, "usulüne uygun olmadığı" gerekçesiyle reddetti. (Sabah)

AVİDOR: UYDURMA

Evlin Avidor ise cevap dilekçesinde, Selim Yuhay'ın uydurma fotokopilerle ve günlük hikayesiyle davanın iadesini istediğini ileri sürdü. Eski eşinin çocuklarının velayetini istemesinin amacının bir anneyi çocuklarından uzaklaştırarak onu üzmek olduğunu belirten Avidor, karar verilmiş bir davada tekrar gerilmesine gerek olmadığı gerekçesiyle davanın reddini istedi. Avidor, Yuhay'ın ofisinde çalışan üniversiteli bir kızla ilişki yaşadığını, bunun dışında halen bir havayolu şirketinde yer hostesiyle birlikteliğini sosyal medyada paylaşarak gizlemediğini iddia etti. Evlin Avidor, Yuhay'ın doğal gaz aboneliğini iptal ederek ekonomik ve psikolojik şiddet uyguladığını ileri sürdü. (Habertürk)

Mimar Selim Yuhay boşandıktan 2 yıl sonra eşyaları arasında notlar buldu, aldatıldığını öğrendi. Bunalıma giren Yuhay, eski eşi ve onun erkek arkadaşına manevi tazminat davası açtı.

TV programı "Evim Şahane"nin sevilen yüzü mimar Selim Yuhay, iki yıl önce üç çocuğunun annesi E.A.'dan anlaşmalı boşandı. Sarıyer'de kendi tasarımı olan evini eşi ve çocuklarına bıraktı. İki yıl sonra kişisel eşyaları arasında bir defter buldu. Balerin eşi E.A.'nın boşanmadan önce evli C.G. ile uzun zamandır arkadaşlığı olduğunu öğrendi. E.A., 13 Haziran 2013'te el yazısıyla C.G.'nin evlilik teklifine cevaben "Kocam, eşim, ışığım ve her şeyim olarak kabul ediyorum" diye yazmıştı. C.G. de Yuhay çiftinden önce eşinden boşanmıştı.

 

10'AR BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

 

 

Yuhay, E.A.'nın hileli davranışla kendisini boşanmaya razı ve protokol imzalamaya ikna ettiğini anladı. İhanete uğradığını boşandıktan sonra öğrenen Yuhay'ın dünyası yıkıldı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde E.A. ve C.G.'ye 10'ar bin liralık manevi tazminat davası açtı.

 

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN TACİZ

 

 

Boşandıktan sonra C.G.'nin sosyal medya hesaplarından tacizlere başladığını anlatan Yuhay'ın avukatı yaşananları şu sözlerle aktardı:

 

 

"Eski eşine hiçbir şiddet eylemi bulunmayan Yuhay'ı, çocukları ve toplum nezdinde kötü göstermek amacıyla uzaklaştırma kararı alınmasını sağlamıştır. C.G. boşanmayı takiben Yuhay'ı yıpratmak amacıyla aile fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşmıştır."

 

 

BUNALIMA GİRDİ, PROGRAMINA ARA VERMEK ZORUNDA KALDI

 

 

"Aldatıldığını öğrenen Yuhay, yaşadığı ruhsal bunalım nedeniyle sevdiği işi 'Evim Şahane' programını hazırlayıp sunmaya ara vermek zorunda kalmıştır. Gerçekleri öğrendikten sonra içine kapanmış ve her şeyden uzaklaşmıştır. Büyük bir çöküntüye uğratılan Yuhay'ın lehine davalılardan 10'ar bin liradan 20 bin lira manevi tazminatı talep etme gereği doğmuştur." Hürriyet

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü