Sedat Peker kimdir merak ediliyor Neden TT oldu?

Sedat Peker kimdir merak ediliyor Neden TT oldu?

Sedat Peker bugün sosyal medyada milyonlarca kullanıcısı olan Twitter'da TT oldu. Sedat Peker 'in refarandum oyunu açıklamasının ardından sosyal medyada tepkiler hızla büyüdü. Peki kimdir Sedat Peker tüm ayrıntıları ile haberimizin içinde.

Sedat Peker kimdir merak ediliyor Neden TT oldu?

Ünlü iş adamı Sedat Peker bugün Twitter'da TT listesinde yerini aldı. Sedat Peker Refarandum için Evet oyu veren isimler arasında yerini alınca bir anda sosyal medyada linç edilmeye başlandı. Peki kimdir Sedat Peker merak edilen her şey haberimizin içinde yerini aldı. 

Sedat Peker kimdir? Refarandum için Evet ve Hayır diyen ünlüler tek tek gün yüzüne çıkarken her zamanki gibi duruşu ile birk tez daha Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduğunu ifade eden Sedat Peker sosyal medyada linç edilmeye başlandı. 

sedat peker ile ilgili görsel sonucu

PEKER'DEN ERDOĞAN 'A MEKTUP

 

Peker, yazısında neden Erdoğan sorusuna cevap verdi. Sedat Peker, "Türk-İslam dünyasının düşmanları sana karşıysa hiç merek etme bu millet de senin yanında olacaktır usta" dedi.

İşte Sedat Peker'in o yazısı:
"Ziyaretime gelen bazı eski dostlarım; "REİS eğer kızmazsan sana bir şey sormak istiyoruz." diyorlar. Daha sonrasında ise üzgün bir ses tonuyla; "Yazılarında ve sohbetlerinde son günlerde açıkça RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a ve AK PARTİ''ye destek olunmasının gerekliliği yönünde sözler söylüyorsun, yazılar yazıyorsun. Bunu yaptığın zaman seni seven ve sayıları hiçte az olmayan insanların kafasını karıştırıyorsun.'' dediklerinde onlara cevaben: Bu sordukları soru için kızmadığımı ayrıca da mutlu olduğumu söylüyorum.
Kendilerine; "Bir insanı sevmenin, nefret etmenin veya onu öldürmeyi istemenin tamamının insani duygular olduğunu söylüyorum. Bu duygularımızı, kendimize dost seçerken, düşman seçerken, eş seçerken kullanabileceğimizi, ancak devlete baş seçerken bu duygularımızın tamamını, elimizin tersiyle bir kenara iterek sadece ve sadece aklımızın ve mantığımızın rehberliğinde bir karara varmamız gerektiğini" belirtiyorum.


Daha sonra ise; "Siz sevin veya sevmeyin, nefret edin veya etmeyin, ortada olan bir gerçek var. O gerçekte şudur ki; TAYYİP ERDOĞAN'ın kaderiyle TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devleti'nin kaderi bir bütün haline gelmiş durumdadır. RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a diz çökertebilirlerse DEVLETİMİZE de diz çökertecekleri apaçık ortadadır. "


"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A DESTEK OLMAK ZORUNDAYIZ"
Bugün yaşadıklarını gördüğümüzde içimizin ürperdiği Irak, Suriye ve Libya'nın durumunu bile arar hale gelebiliriz. Bu üç ülke kendini medeni dünya olarak adlandıran egemen güçlere hiçbir şey yapmadığı halde sırf MÜSLÜMAN oldukları için akıbetleri ortadadır. Biz ise 1500 senedir ta ATTİLA'dan beri kendini medeni dünya olarak adlandıran bu egemen güçlere kök söktürmüş, bedel ödetmiş, canlarını yakmış bir milletiz (Takdir edersiniz ki bize diz çökertmeyi başardıkları an sonumuzu hiçbir insaf sınırı ile bağdaşmayacak bir hale getireceklerdir.).
6-7 sene sonra Merkez Bankası'ndaki rezervlerimiz 1 Trilyon Dolar'a yaklaştığında, 2000 km menzilli füzeler ürettiğimizde, nükleer santrallerimizi kurabilecek hale geldiğimizde tekrardan TAYYİP ERDOĞAN'dan nefret etmek isteyenler nefret edebilir, sevmek isteyenler sevmeye devam edebilir, hatta öldürmek isteyenler düşünceleri değişmediyse yine öldürmek isteyebilirler. Ancak şu an kendimizi VATANSEVER olarak adlandırıyorsak, TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devleti'nin direnç sembolü haline gelmiş olan RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a destek olmak zorundayız.'' dediğimde bu sözlerimi dinleyen arkadaşlarımın da aklı gerçekten karışıyor.
Kim bilir? belki benden pollyannacılık tadında sözler duymayı bekliyorlardı (Ancak ben hayatın gerçekleriyle yoğrulmaya başlayalı gerçekten çok uzun yıllar oldu.).İnsanların diğer kişilerle ilgili sahip olduğu duyguları değiştirmek için uğraşmak, bence zaman kaybından başka bir davranış olmuyor (Ben gerçeklerden yana olan bir insanım ve dostlarım da benim her zaman gerçekçi bir yapıya sahip olduğumu dile getirirler.).


"YÜCE ALLAH BİLİYOR KENDİSİNİ SEVİYORUM"
Sayın TAYYİP ERDOĞAN ile ilgili görüşlerimi dile getirdiğim bazı arkadaşlar ise aynı memleketten olduğumuz için hemşehricilik duygusuyla benim bu şekilde düşündüğümü ve bunları dile getirdiğimi söylüyorlar. Ben hemşehrilik konusunda çocukluğumdan beri hassasiyeti olan bir insanım. Bunu beni tanıyan herkes zaten bilir. Ancak beni tanıyanlar yine bilirler ki; adalet ve ülke yönetimi söz konusu olduğunda değil hemşehrim, mezardan babam çıksa dahi onu bile tanımam.
Sohbetlerimizin sonunda arkadaşlarımızın bazıları; "Peki,REİS sen seviyor musun? Nefret mi ediyorsun? Öldürmek mi istiyorsun?'' diye sorduklarında verdiğim cevap; ''YÜCE ALLAH biliyor ben insan olarak kendisini seviyorum. Ancak biraz önce örnek verdiğim insanlar gibi eğer nefret etseydim ya da öldürmek isteseydim bile (YÜCE ALLAH korusun.) kendisine düşman olan güruha bakarak yine ona destek olurdum."


"BU MİLLET SENİN YANINDA OLACAKTIR USTA"
"Almanya, Amerika, İsrail, İran, Esed, Aydın Doğan, TÜSİAD, Paralel Yapı, PKK, KCK, HDP, IŞİD, DHKP-C, Rothschild, Bild, yani kısacası TÜRK - İSLAM dünyasının düşmanları sana karşıysa hiç merak etme bu millet de senin yanında olacaktır USTA."


Sedat Peker, son olarak kaleme aldığı yazısında terörle mücadele kapsamında işe nereden başlanacağını yazdı.

Bugünkü yazdığım yazımın yanlış anlaşılmaması için öncelikle yazıyı sonuna kadar okumanızı sizlerden rica ettiğimi belirtmek isterim. Maalesef bugünde ŞEHİT haberleri milletçe hepimizi üzüntüye boğmuştur. YÜCE ALLAH'tan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum.

 

 

Bir gün önce basından, elinde silahı olan bir kişinin motorundan inerek İl Emniyet Müdür Yardımcısı'na karşı hamle yapacakken Müdür Yardımcısı tarafından vurularak etkisiz hale getirildiğini gördük. Ölen genç için çok üzüldüm. Ancak esas üzüldüğüm olaylar zinciri daha sonrasında yaşandı.

 


İl Emniyet Müdür Yardımcısı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine yollanmış. Hatırlarsanız bu konuyla ilgili daha önce bir yazı yazmış, Cumhuriyet Savcıları'mıza seslenmiş, “Gözyaşlarıyla ödenen bedeller, tuzlu suyla geri verilemezler.” demiştim.

 


Yüksek dereceli DEVLET Büyüklerimiz gerekli yasaları çıkardık, polisimizin askerimizin kendisine silah çekildiğinde vur yetkisi var, diyorlar. Aslına bakarsanız doğru da söylüyorlar. Ancak uygulamaya bakarsak birisi öldüğü zaman emniyetçileri hemen tutuklayıp cezaevine yolluyorlar. Savcılar diyor ki; mahkeme de yargılansın, kararı mahkeme versin, ancak cinayet olduğu için mahkeme süresince tutuklu kalsın.

 


ALLAH aşkına alınan bu kararın (hele böyle bir zamanda) normal polisler üzerinde nasıl bir etki yapacağını acaba hiç düşünmüyorlar mı? Diğer polisler “Kendisine silah çektiği için adamı vuran koskoca İl Emniyet Müdür Yardımcısı tutuklandı. Ben demek ki birini vursam mahkemeler bizi, ALLAH korusun mahvederler diye, elleri silahlarına gitmiyor. Bu sebeple de sonuç olarak her yerden ŞEHİT haberleri alıyoruz.

 


Elindeki silah kurusıkıymış diye, bazıları savunma yapıyor. ALLAH aşkına bugün piyasada olan kurusıkı silahlar, normal silahların birebir aynısıdır (Zaten birçok silahta bu kurusıkı silahın üzerinde biraz oynama yapılarak üretiliyor. Karşıdaki insan bu kurusıkı mı? Yoksa gerçek mi? Bunu nasıl anlayabilir? Bu tip durumlarda kararlar, saniyeden bile kısa zamanda alınır ve sonuç olarak ya siz hayatta kalırsınız ya da karşı taraftaki.).

 


Gençliğimizin ilk yıllarında yetimhanede büyümüş, sonrasında ise Başkomiser olmuş çok değerli bir abimiz vardı. DEVLET'i baba olarak gördüğünden DEVLET'e karşı işlenen suçlar konusunda çok hassastı (Girdiği çatışmalardan dolayı kendisine birçok dava açıldığı için morali son yıllarda çok bozuktu.) En son açılan bir davadan dolayı canı çok sıkkınken hiç unutmayacağım şu sözleri bana o tarihte söylemişti (Ben o dönem 19 yaşındaydım.);

 


“SEDAT KARDEŞİM, bir kadın satıcısının mekanına operasyon yapıp bu şahsın adamlarını gözaltına alsam, p... hemen eline bir çikolata alıp Amir'in odasına gelip adamlarını kurtarmaya çalışır. Amir, sinirlenip kadın satıcısını odasından kovsa, aynı şahıs bu sefer bir çiçek yaptırıp yetkili Emniyet Müdürü'nün tanıdıklarını bularak makamına gider, adamlarını kurtarmaya çalışır.

 


Diyelim ki müdürde bu p... yüz vermeyip odasından çıkarırsa şahıs bu sefer Savcı Bey'in tanıdıklarını araştırır, eline bir çiçek alıp kadın satıcılığı yapan adamlarını, meleklermiş gibi anlatarak kurtarmaya çalışır. Diyelim ki Savcı kızıp odasından yollasa bu sefer nöbetçi Hakim'i, tanıdıkları vasıtasıyla bulur eline bir çiçek alarak nöbetçi Hakim'in yanına gider, göz göre göre p... yapmış adamlarının, masum olduğunu anlatmak için inanılmaz gayret sarfeder demişti. Bu silsile içerisinde gittiği yerlerden adamlarını kurtaracak imkanı bulamadığı takdirde dahi vazgeçmez.Bu seferde daha üst mercilere başvurur. Hatta üşenmeden ta ANKARA'ya 'ya gider. ” demişti.

 


“Biz ise baba diye bildiğimiz DEVLETİMİZİN adamıyız. DEVLET'i korumak için ona zarar vermek isteyenlere bir şey yaptığımızda bizi hemen müebbetle yargılayıp yok etmek istiyorlar. İşin en kötü yanıda bunu devletin içerisindeki kime sempati duyduğu belli olmayan Savcı ve Hakimler eliyle yapıyorlar.” demişti.

 


DEVLET Baba ise bizi kurtarmak için kadın satıcılarının adamlarını kurtarmak adına gösterdiği uğraşının,yüzde birini göstermez, diyerek bir p... adamını koruduğu kadar kendi adamını korumayan DEVLETİMİZ acaba bu coğrafya da daha ne kadar ayakta kalabilir SEDAT KARDEŞİM? ” demişti.

 


Kıymetli Dostlarım, gerçekten milletçe ciddi bir sorunumuz var. Maalesef bizim devletimizin şefkati hep kendisini yıkmak ve yok etmek isteyenlere karşı ortaya çıkmaktadır. Kendisinin parçası olan DEVLET görevlilerine ve de kendisini her şeyden çok seven vatandaşlarına karşı ise maalesef ki DEVLET'in bu yüzü ortaya hiç çıkmamaktadır.

 


Başkomiser'in o sorusunu ilk duyduğumda biraz rahatsız olmuştum. Bir p... DEVLET'in aynı örneklendirme içinde olmasına bozulmuştum. Fakat sonrasında düşündüğümde bunun tarih boyunca hep böyle olduğunu görmüştüm. Bizden büyükler bu yüzden çok çekti, bizler çektik. Ancak hiç değilse bundan sonrasında bizim çocuklarımız çekmesin.

 


Şu an emekli olan Başkomiser'imizin tabiriyle DEVLETİMİZ kendisinin parçası olan görevlilere ve kendisine kayıtsız bağlı olan vatandaşlarına, bir kadın satıcısının, adamlarına göstermiş olduğu şefkati ve koruyuculuğu hiç değilse bundan sonra göstersin.

 


BİR UMUTTUR YAŞAMAK!

 


SEDAT PEKER

 

Sedat Peker kimdir? Türkiye'de özellikle gençler arasında çok beğenilen ve ünlü bir isim haline gelen Sedat Peker dün eşi ile birlikte görkemli bir düğün ile yeniden mutluluklarını perçinlediler. Sedat Peker'in güzel eşi Özge Yılmaz aynı zamanda bir avukat. Sedat Peker'in düğününde yaşanan üzücü olay herkesi kahretti. Sümer Tilmaç hayatını kaybetti.


Sedat Peker dün görkemli bir düğün töreni ile yeniden dünya evine girdi. Cezaevinde zaten Özge Yılmaz ile evlenmişti ama düğünleri bekliyordu. Dün ise bir çok ünlünün katıldığı düğün töreni ile dünya evine girdi. Düğünde Sümer Tilmaç'ın hayatını kaybetmesi herkesi çok üzdü. Sümer Tilmaç kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

 


Sedat Peker, ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Sümer Tilmaç'ın hayatını kaybettiği Hastaneye gelerek doktorlardan bilgi aldı.


Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Sümer Tilmaç (67), Sedat Peker'in dün Esma Sultan Yalısı'ndaki düğünü sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Sedat Peker saat 01.45'te Tilmaç'ın hayatını kaybettiği Etiler'deki Liv Hospital Hastanesi'ne geldi. İçeride yaklaşık yarım saat kalan ve konuyla ilgili doktorlardan bilgi aldığı öğrenilen Peker, hastane çıkışında kapıda bekleyen gazetecilere açıklama yaptı.


"ÇOK DEĞERLİ BİR İNSANDI, SON YOLCULUĞUNDA DA BERABER OLACAĞIZ"

Sümer Tilmaç'ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirten Peker, "Sümer abi yaşça bizim büyüğümüz. Çok değerli bir insandı. Düğünümüze gelerek bizi onurlandırdı. Daha sonra düğün esnasında kalp krizi geçirmiş. Düğünde bulunan diğer doktor davetliler müdahale ederek ambulansla buraya gelmesini sağlamışlar. Kendisinin vefat ettiği haberi daha sonra ulaştığında düğündeki müzik akışını sonlandırıp davetlileri yolcu ettikten sonra buraya geldik. Sümer abinin ruhuna saygı gösterip duamızı etmek için. İnşallah cenazesinde de son yolculuğunda da beraber olacağız. Ailesi ile de görüşüp üzüntülerimi ilettim. Kendilerinin üzüntülerini tüm kalbimle paylaştığımı ilettim. Biz gençliğimizin ilk çağlarında seyrettiğimiz filmlerde veya çocukluğumuzda Sümer abi hep vardı. Bizim ruhumuzda ve anımızda hep o şekilde olacaktı. Hepimizin başı sağolsun" dedi.

Sedat Peker, düğününü bırakıp Tilmaç'ın hayatını kaybettiği hastaneye geldi

 

SEDAT PEKER KİMDİR?

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]
Rizeli bir aileden gelen Sakarya doğumlu olup uzun süre Almanya'da yaşayan Peker, Turancı olduğunu dile getirmektedir.[6] [7]

1990 yılında T. Bülent Kılıç ile kurduğu bir oto firmasının servisinin dolandırılmasından ve ortağından ayrıldıktan sonra yasadışı örgüt kurarak birçok suça karışmıştır. 1997'de Rize'de kaçakçı Abdullah Topçu'yu öldürmek suçundan savcı karşısına çıkan ve serbest bırakılan Peker'in iki adamı, aynı davadan müebbet hapse mahkûm olmuştur. Tehditle tahsilat yapmak, zorla alıkoymak, adam öldürmeye azmettirmek ve benzeri suçlardan yedi ay boyunca aranan Peker, teslim olacağını bildirerek 19 Ağustos 1998'de Romanya'dan Türkiye'ye getirildi.

Eylül 1998'de Peker ve adamları hakkında 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 12 sanıkla birlikte çete oluşturmak suçundan yargılandığı davada, 24 Mayıs 1999'da tahliye edildi. Sekiz ay 29 gün cezaevinde bulundu.

12 Mart 2005 tarihinde İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan Kelebek Operasyonu ile tutuklanmış ve İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava 31 Ocak 2007 tarihinde karara bağlanarak 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır. Peker ayrıca örgüt kurmak, tehdit, iş yeri kurşunlama, yaralama, hürriyeti tahdit, yağma ve sahte kimlik kullanma iddiasıyla İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı.

Ergenekon davasında silahlı terör örgütü kurma suçuyla yargılanmaktadır. Kelebek operasyonu davasının bozulan bölümü yeniden karara bağlandı. Sedat Peker'e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Böylece hükümlü olduğu süreye 1 yıl 3 ay daha eklenmiştir.[8][9]

5 Ağustos 2013'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında Sedat Peker'e 10 yıl hapis cezası verildi.[10] 10 Mart 2014 tarihinde Özel yetkili mahkemelerin kararlarına ilişkin yasa değişikliği ve 5 yılı aşkın tutukluluk hali göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

Kocaeli Spastik Engelliler Derneği ve Erken Doğan Çocukları Yaşatma Derneği gibi kuruluşlara yaptığı yardımlarla gündeme gelmiştir.[11][12] 9 Mart 2015'te Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı'nın (ZEREV) TİM Center'da organize ettiği Yılın En İyileri Ödül Töreni'nde Sedat Peker'e yaptığı yardımlardan dolayı "En Hayırsever İş Adamı" ve "Yaşam Boyu Onur Ödülü" verildi.[13] 4 Nisan 2015'te Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) İzmir şubesinin açılışına onursal başkan sıfatıyla katılmıştır.

sedat peker düğün ile ilgili görsel sonucu
Sedat Peker'in düğününe ünlü akını yağdı. Düğünde birbirinden ünlü isimler yerini alırken Sümer Tilmaç'ın hayatını kaybetmesi büyük üzüntü yaşatı. Düğün sırasında ölmesi de sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bazı takipçiler ölüm haberine rağmen düğünün devam ettiğini söylemesi üzerine Sedat Peker sosyal paylaşım üzerinden açıklamada bulundu. Düğünde kimler vardı?

Ergenekon davası sanıklarından Sedat Peker, tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi Cezaevi’nde avukatı Özge Yılmaz ile evlenmişti. Peker, tahliyesinin ardından bu kez eşi Özge Yılmaz ile İstanbul'un ünlü mekanlarından Ortaköy Esma Sultan Yalısı'nda dünya evine girdi.

Sedat Peker'in düğününe iş ve magazin dünyasının ünlü isimleri katıldı. Sosyal medyada da günün konusu haline gelen düğüne katılan ünlüler, düğüne ilişkin birbirinden ilginç kareler paylaştı.

DÜĞÜNDEN ACI HABER

Bu arada Sedat Peker'in düğününe katılan ünlü sinema sanatçısı Sümer Tilmaç'ın hayatını kaybetmesi üzerine, düğündeki müzik yayınına son verildi. Tilmaç'ın ölümüyle ilgili Sedat Peker, twitter adresinden başsağlığı diledi.

sedat peker düğün ile ilgili görsel sonucu

Düğün davetiyesini sosyal medyadan paylaşan Demet Akalın eşi Okan Kurt ile düğüne katıldı

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü