Rüzgar Çetin yeniden yargılanacak

Bir polis memurunun şehit olmasına bir polis memurunun da yaralanmasına neden olan kazaya sebebiyet veren Rüzgar Çetin geçtiğimiz aylarda tahliye edilmişti. Rüzgar Çetin hakkında yeni bir gelişme yaşandı. İstinaf Mahkemesi, yaptığı trafik kazasında bir polis memurunun ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Rüzgar Çetin'in yeniden yargılanmasını kararlaştırarak duruşma günü verdi.

Rüzgar Çetin yeniden yargılanacakRüzgar Çetin'in, "bilinçli taksirle bir kişinin  ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis  cezasına çarptırıldığı davanın İstanbul Bölge Adliye Mahkemesindeki duruşması, 11  Ocak'ta yapılacak.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Şakar, sanık Çetin'in dosya kapsamı  ve toplanan delillere uygun olarak, daha üst oran belirlenerek cezalandırılması  istemiyle yerel mahkemenin kararına itiraz etti.

Dosyanın geldiği İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi,  dosyayı duruşmalı incelemeye karar verdi. Daire, duruşmanın, 11 Ocak'ta  yapılmasını kararlaştırdı.

Rüzgar Çetin, Beşiktaş'taki trafik kazasında bir polis memurunun şehit  olması, birinin de ağır yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle, "bilinçli  taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan 6  yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aleyna Tilki öyle bir şey yaptı ki!
Aleyna Tilki öyle bir şey yaptı ki!
Nihat Doğan'dan özür mektubu
Nihat Doğan'dan özür mektubu