Payitaht Abdulhamid konusu ve oyuncuları merak ediliyor! Abdulhamid'i canlandıran Bülent İnal kimdir

Payitaht Abdulhamid konusu ve oyuncuları merak ediliyor! Abdulhamid'i canlandıran Bülent İnal kimdir

TRT'de 24 Şubat Cuma günü muhteşem bir dizi başlayacak. Payitaht Abdulhamid dizisinin başrolünde Bülent İnal oynayacak. Osmanlı'nın son demlerinde padişahlık yapan Abdulhamid'in hayatını konu alan dizinin fragmanları izleyenler tarafından çok beğenildi. 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci ‘Ulu Hakan’ unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının kaleme alındığı “Payitaht Abdülhamid” dizisi dev kadrosu ve ES Film imzasıyla TRT1 ekranlarında başlıyor!

Payitaht Abdulhamid konusu ve oyuncuları merak ediliyor! Abdulhamid'i canlandıran Bülent İnal kimdir

Payitaht Abdulhamid dizisi 24 Şubat Cuma günü ilk bölümü ile ekrana gelecek. Bülent İnal ve Özlem Conker'in başrolünde oynadığı Abdulhamid dizisinin oyuncuları ve konusu merak edilmeye başlandı. 1876 yılında tahta çıkan ve 33 yıl boyunca hüküm süren Abdulhamid'in hayatını konu alan Payitaht Abdulhamid dizisi hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle. 

Osmanlı İmparatorluğu'nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci ‘Ulu Hakan’ unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının kaleme alındığı “Payitaht Abdülhamid” dizisi dev kadrosu ve ES Film imzasıyla TRT1 ekranlarında başlıyor!

Çekimlerine Kocaeli Seka Film Platolarında başlanan dizinin, yönetmen koltuğunda “Kurtlar Vadisi”, “Elveda Rumeli” gibi başarılı dizi projeleriyle tanıdığımız Serdar Akar oturuyor. Sultan Abdülhamid Han karakterini ise, “Ihlamur Altında”, “Tatar Ramazan”, “Bir Çocuk Sevdim”, “Babam ve Ailesi” ve en son TRT’nin mini dizisi “Son Destan” gibi projelerde seyircinin severek izlediği Bülent İnal üstleniyor.

Tarihin en merak edilen dönemi ile Payitaht Abdülhamid ekranlara taşınacak…

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihin en çok merak edilen, en çok tartışılan ve dünyanın manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid'in son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor. Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait ve senaryosunu yine Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un üstlendiği “Payitaht - Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han'ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesini seyirciye aktaracak.

Dizinin Ana Teması: Mücadele!

1896'da, Sultan Abdülhamid'in padişahlığının 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olayları ekrana taşıyacak olan “Payitaht – Abdülhamid”, dizisinde, uzun süre sonra Osmanlı'nın zaferi ile sonuçlanan bir savaş: ''Yunan Harbi''ne yer verilecek. 1. Siyonist Kongre ile Sultan'dan istenen Filistin toprakları, Padişah'ın sonuna kadar vermediği ve masadan düşmanın hüsranla kalktığı bir dönem olarak ekrana gelecek. Yine Sultan'ın başarılı olduğu bir önemli proje, Hicaz Demiryolu çalışmaları ve dahası Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alacak diğer önemli tarihi olaylar arasında. Sultan Abdülhamid Han ile birlikte ülkenin mücadelesine tanıklık ederek, günümüze taşınan güçlü bir milletin evlatlarına ve gelecek tarihimize armağan niteliğinde sunulmayı vaat eden dizi, 'Mücadele!’ Ana temasındaki mesajla seyirciye sunulacak.

TRT’nin “Filinta” ve “Zeyrek ile Çeyrek’ dizileri ile Türkiye'nin ilk Hollywood projesi olan -Y Production ile ortak yapımını üstlendiği- "The Ottoman Lieutenant- Osmanlı Subayı" filmine imza atan, Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici’nin ortak olduğu ES Film’in yeni projesi “Payitaht- Abdülhamid”in çekimleri, İzmit'teki Seka Film Platosunda tamamen yenilenen, döneme uygun hale getirilen setlerde başladı. Platoda ayrıca, Yıldız Sarayı'nın belirli mekanları da birebir inşa edildi. Dönemin diğer kahramanlarının da, kurgusal öğelerle yer alacağı dizide, İzmit Seka Film Platosu dışında, çeşitli tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul'da Yıldız, Dolmabahçe ve Eyüp bölgeleri ile Yalova ve İzmit'te de dış çekimler yapılacak.

Başrollerinde; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt’un yer alacağı dizinin elliye yakın ana kadro oyuncu olmak üzere figüranlarla birlikte 400 ila 500 kişilik bölüm oyuncusu rol alacak. Zaman zaman Yeşilçam’ın usta ve emektar oyuncuları da seyirciyle buluşacak. Dizide, 120 kişilik teknik ekip görev yapacak. 

 

BÜLENT İNAL KİMDİR?

Mehmet Bülent İnal, 19 Mayıs 1973 tarihinde Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde doğmuştur. Yedi yaşına kadar orada büyüdü. Urfalı babası postanede memur olarak çalışıyordu, annesi de ebe hemşireydi. İlkokul birinci sınıfı Bursa’da okudu sonra 1980 yılında İstanbul’a göç ettiler, İlkokul ikinci sınıfı İstanbul’da devam etti. Ortaokulu da bitirdikten sonra İzmir’e göç ettiler. Daha önce babası da vefat etmiş. İzmir’de Bornova’ya yerleştiler. Lise son sınıfta bir arkadaşıyla beraber Bornova Belediyesi’nin verdiği tiyatro kurslarına katıldı.

9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk oldu.

2004 yılında Atv'de oynayan Tv filmi Cemal Şan'ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği, “Bir Aşk Hikayesi”nde başrolde Bülent İnal, Sezin Akbaşoğulları ve Şevket Çoruh oynadı.

1997 yılında Yasemin Yalçın‘ın komedi dizisi Yasemince’de bir polis rolü ile televizyon sektörüne girmiş. Daha sonra birçok televizyon projesinde rol alan Bülent İnal, asıl çıkışını bir Tomris Giritlioğlu projesi olan 2003 yapımı “Kurşun Yarası” dizisindeki Kaymakam rolü ile gerçekleştirdi.

2005 yılında Tuba Büyüküstün ile birlikte “Ihlamurlar Altında” dizisinde başrol oynadı. Bu dizi onun ülke çapında tanınmasını sağladı.

Bülent İnal, "Azad" dizisinde Urfalı Azad, "Kurşun Yarası"nda işgal altındaki Ege'de mert bir kaymakam ve "Ihlamurlar Altında" da varoş delikanlı Yılmaz'ı oynadı. Sonrasında "Karayılan", "Kalpsiz Adam", "Bu Kalp Seni Unutur Mu", "Bir Çocuk Sevdim" dizilerinde rol aldı.

26 Nisan 2013'te atv'de yayınlanmaya başlayan "Tatar Ramazan" dizisinde Ramazan karakterini canlandırdı.

Bülent İnal, 2005 yılında dizi oyuncusu Tuba Büyüküstün ile evlendi. 2007 yılında boşandı. ardından hemen 2007 yılında Beren Saat ile birlikte olmaya başladı, 2009 yılında ayrıldı.

Bülent İnal, 2011 yılında Melis Tüysüz ile evlendi. 9 Haziran 2012 tarihinde Çınar adında bir oğlu oldu.

2014 yılı Ekim ayında Kanal D ekranlarında başlayan senaryosunu Sinan Tuzcu’nun yazdığı "Urfalıyım Ezelden" dizisinde başrol oyunculuğunu Bülent İnal, Öykü Gürman, Settar Tanrıöğen ve Dolunay Soysert, Meral Çetinkaya, Menderes Samancılar paylaşmaktadır.

2016 yılında yönetmenliğini Nihat Durak’ın yaptığı “Babam ve Ailesi” dizisinde Bülent İnal, Ayça Bingöl, Ceyda Düvenci, Sercan Badur, Caner Şahin, Erdem Akakçe, Sinan Tuzcu birlikte rol almışlardır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 - Babam ve Ailesi (Kemal İpekçi) (TV Dizisi)
2016 - Son Destan (TV Dizisi)
2014 - Urfalıyam Ezelden (Cemal Bozoğlu) (TV Dizisi)
2014 - Benimle Var Mısın? (Sinema Filmi)
2013 - 2014 - Tatar Ramazan(Tatar Ramazan) (TV Dizisi)
2013 - Balık (Kaya) (Sinema Filmi)
2012 - Taş Mektep (sinema filmi)
2011 - Bir Çocuk Sevdim (Timur) (TV Dizisi)
2010 - Bitmeyen Şarkı (Yaman) (TV Dizisi)
2009 - Bu Kalp Seni Unutur mu? (Sinan Şahin) (TV Dizisi)
2008 - Kalpsiz Adam (Oktay) (TV Dizisi)
2008 - Başka Semtin Çocukları (Kerim) (Sinema Filmi)
2007 - Kara Yılan (Kara Yılan) (TV Dizisi)
2005 - Ihlamurlar Altında (Yılmaz Akın) (TV Dizisi)
2005 - Cenneti Beklerken (Gazal) (Sinema Filmi)
2005 - Aşk Yolu (Ömer Yalçiner) (TV Filmi)
2004 - Bir Aşk Hikayesi (İsmail )(TV Filmi)
2003 - Kurşun Yarası (Kaymakam Cemal) (TV Dizisi)
2003 - Vizontele Tuuba (sinema filmi)
2002 - Azad (Azad) (TV Dizisi)
2001 - Karanlıkta Koşanlar (Nuri) (TV Dizisi)
2001 - Hiçbir yerde (Polis) (Sinema Filmi)
2001 - Cesur Kuşku (TV Dizisi)
2000 - Yedi Numara (TV Dizisi)
2000 - Dikkat Bebek Var (Recep) (TV Dizisi)
2000 - Dar Alanda Kısa Paslaşmalar (Mustafa Ateş) (Sinema Filmi)
1998 - Kayıkçı (Hasan) (Sinema Filmi)
1992 - Mahallenin Muhtarları (TV Dizisi)

 

 

 

bülent inal kimdir abdulhamid dizisi abdulhamiti kim canlandırıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü