Kim Milyoner Olmak İster'i sunmak için servet alacak!

Kim Milyoner Olmak İster'i sunmak için servet alacak!

Kenan Işık'ın beyin kanaması geçirmesinin ardından Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını Selçuk Yöntem sunmaya başlamıştı. 2 yılın ardından Selçuk Yöntem'in sunuculuk koltuğunu Murat Yıldırım'a bırakacağı öğrenildi. Murat Yıldırım Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını sunmak için aylık 150 bin lira alacak.

Kim Milyoner Olmak İster'i sunmak için servet alacak!

Kenan Işık'ın 2014'te geçirdiği kaza sonrası yarışmanın sunuculuğunu Selçuk Yöntem devralmıştı.

Dizilerden bölüm başına 45 bin TL kazanan oyuncunun yarışmadan aylık 150 bin TL alacağı öne sürüldü.


Yıldırım'ı ilk tebrik eden ise bir ay önce evlendiği Faslı eşi İmane El Bani oldu. El Bani, sosyal medya hesabından "Dünyaca ünlü yarışmayı benim adamım sunacağı için gurur duyuyorum" notunu paylaştı. 

 

MURAT YILDIRIM KİMDİR?

Hayatı
Annesi ve babası aslen Mardinli olan Yıldırım, babasının öğretmenlik görevi nedeniyle 1979'da Konya'da doğdu.Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümününden sekizinci senesinde mezun oldu.

Özel hayatı
20 Haziran 2008'de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi. 30 Haziran 2014'te ise boşandılar.

Yıldırım, Ekim 2015'te İstanbul 19. Ağır Ceza Mankemesi'nin kararınca "uyuşturucu kullanmak" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı, "örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak" suçundan beraat etti. Mahkeme, hapis cezasının bir yıldan daha az olması nedeniyle cezayı erteledi.

Kariyeri
Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları'na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO'daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım'ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinin bir bölümünde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü.

2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde "Mesut" karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.

2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı yıl sinemada Altın Portakal ödülüne aday olan Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı.

Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde "Demir" karakteri ile ününü perçinledi. Demir, 25 sene sonra, varlıklı biri olarak Antakya'ya geri dönen ve buradan toprak alan bir gençtir. Demir ve Asi arasında geçen gurur yüklü aşk ise dizinin konusunu oluşturmaktadır.

2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı.

2012'de Tims Productions'ın yapımcılığını üstlendiği Show TV'de yayınlanan Suskunlar'da Ecevit karakterini canlandırdı. Dizide çocuk yaşta başlarından geçen bir kaza sonucunda girdikleri çocuk hapishanesinde yaşadıkları kötü olayların ardından suskun kalmayı seçen dört çocuğun büyüdükten ve ayrı yollarda ilerledikten sonra bir gün intikam almak için bir araya gelmeleri anlatılır.


Son olarak 'Gecenin Kraliçesi'nde oynayan Murat Yıldırım'ın rol aldığı projeler ise şöyle:

FİLMLERİ

Organize İşler-(figüran), Araf-Cenk Güz Sancısı-Behçet, Kırımlı-Sadık Turan, Kocan Kadar Konuş-Sinan, Kocan Kadar Konuş: Diriliş-Sinan

DİZİLER
Ayrılsak da Beraberiz 
Hayat Bilgisi 
Patron Kim? 
Ölümsüz Aşk 
Bütün Çocuklarım 
Büyük Yalan 
Fırtına Ali 
Asi-Demir 
Ey Aşk Nerdesin
Aşk ve Ceza-Savaş 
Suskunlar-Ecevit 
Gecenin Kraliçesi-Kartal

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü