Kamyon kamyon kar getirip...

Kamyon kamyon kar getirip...

Türkiye'nin en sıcak illerinden biri olan Adana'da kar sevinci yaşandı. Yıllardır kar görmeyen Adanalılar için belediye harekete geçti. Toros Dağları’nın eteğinde bulunan Aladağ ilçesinden getirilen 10 kamyonluk kar, Adana’nın merkez ilçesi Yüreğir’e döküldü. Çocuklar ve vatandaşlar karın tadını çıkardı.

Kamyon kamyon kar getirip...

Türkiye’nin en sıcak illerinden biri olarak öne çıkan Adana’ya kar yağdı; Adanalıların özlemi son boldu. Toros Dağları’nın eteğinde bulunan Aladağ ilçesinden getirilen 10 kamyonluk kar, Adana’nın merkez ilçesi Yüreğir’e döküldü. Vatandaşlar, özel olarak oluşturulan ve kar kalınlığının 3 metreye kadar ulaştığı alanda gönüllerince eğlendi. Çocuklar kardan adam yaptı, yetişkinler kar topu oynadı. Lastik içi ve kızaklarla kayıp karın tadını çıkartan da vardı.

Adana, beyaz bir örtüye büründü, kar kalınlığı 3 metreye kadar ulaştı. Türkiye’nin en sıcak kentlerinden biri olan Adana’da vatandaşların kar hasreti, Toros Dağları’nın eteğindeki Aladağ ilçesinden getirilen tam 10 kamyon karla son buldu. Özel olarak oluşturulan alanda kardan adam yapıp, kar topu oynayan çocuklar, lastik içi ve kızaklarla da kayıp, karın tadını doyasıya çıkarttı, onlara anne ve babaları da eşlik etti.

10 KAMYON KAR TAŞINDI

Adanalıların ‘kar hasreti’ sona erdi. Merkez ilçe Yüreğir Belediyesi’nce organize edilen; ‘Kar Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu. Belediye ekipleri, Adana’nın Aladağ ilçesinden 10 ayrı kamyonun kasasına yüklenerek getirilen karı, Yüreğir Kültür Merkezi’nin bahçesinde özel olarak oluşturulan alana döktü. Bahçe, adeta beyaz bir örtüye bürünürken, kar kalınlığı da tam 3 metreye kadar ulaştı.

‘KAR TOPU’ SAVAŞI

Çocuk ve gençler, söz konusu alanlarda kardan adam yapıp, kar topu oynadı; lastik içi ve kızaklarla kayarak keyifli anlar yaşadı. Onların bu eğlencesine yetişkinler de katılınca ortaya renkli görüntüler çıktı. Gün boyu süren etkinlikte çocuklar, ayrıca renkli yarışmalarda ödül kazanabilmek için de ter döktü. ‘Kar Şenliği’ kapsamında da en güzel kardan adam yapan ve kartopu savaşını kazananlara da ödül olarak, karda çekilip çerçevelenen fotoğrafları verildi.

KAR YAĞMADAN KARI GÖRDÜLER

Şenlik kapsamında ayrıca katılımcılara mangalda sucuk ikram edilirken, unutulmaya yüz tutan bir gelenek de yaşatıldı; karlı pekmez karışımı ikram edildi. ‘Kar Şenliği’ ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Adana’ya kar yağmadı ama biz Toroslar’dan 10 kamyon dolusu kar getirdik. Çocuklarımız kar yağmadan karı görmüş oldu. Vatandaşlarımızın mutluluğu için her şeyi yapıyoruz” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü