Kadınlar günde kaç kelime konuşur?

Kadınlar günde kaç kelime konuşur?

Survivor yarışmasında Bil bakalım yarışmasında bugün yarışmacılar Acun Ilıcalı 'nın sorduğu sorular karşısında tahminlerde zorlanırken komik anlarda yaşanıyor.

Kadınlar günde kaç kelime konuşur?

İki cins arasında şaşırtıcı farklar!... Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyolojist Dr. Serkan Karaismailoğlu, kadınların çok konuştuğunun yanlış bilgi olduğunu belirtti.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Serkan Karaismailoğlu, kadınların çok konuştuğunun yanlış bilgi olduğunu belirterek, "Erkeklerin az koştuğunu düşünen birisi varsa pazar günleri futbol programlarını izlesin. Kadınlarda işitme ve konuşma merkezleri daha gelişmiş ama bu fark üç katlık değil. Aslında kadınlar günde 16 bin 215, erkeklerin ise 15 bin 669 kelime kullanıyor. Yani kadınlar sadece günde 546 kelime fazla konuşuyor” dedi. 

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Mete Cengiz Salonu'nda 'NBeyin' adlı programı ile ilgili öğrencilere konferans veren Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Serkan Karaismailoğlu, kadın ve erkek arasındaki çarpıcı özellikleri hakkında açıklamalarda bulundu. Kadın ve erkeğin birbirini yeteri kadar tanımadığını anlatan Karaismailoğlu, beyninde bir cinseiyetinin olduğunu açıkladı. Beynin cinsiyetini belirleyenin anne karnında maruz kalınan testesteron olduğuna ifade eden Karaismailoğlu, “Beynin iki yarım küresi eşit bir şekilde büyürse dişi beyin olur. Ama işin içine Y kromozomu girdiğinde sol yarım kürenin, hemisferin gelişimini geciktirir. Sol yarım kürenin gelişimi geciktikçe, beynin solu ile ilgili erkekte değişiklikler olmaya başlıyor” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü