İbrahim Kalın ve Yavuz Bingöl düeti beğeni topladı! Gör Nice Olur Türküsü

İbrahim Kalın ve Yavuz Bingöl düeti beğeni topladı! Gör Nice Olur Türküsü

İbrahim Kalın dün TRT ekranlarında yayınlanan '15 Temmuz Kahramanları'nın Türkülerini Söylüyoruz' isimli programda canlı olarak Yavuz Bingöl ile düet yaptı ve bir anda salonda alkış tufanı koptu.

İbrahim Kalın ve Yavuz Bingöl düeti beğeni topladı! Gör Nice Olur Türküsü

İbrahim Kalın Gör Nice Olur isimli türkü ile sosyal medyada 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra izlenme rekorları kırmıştı. ibrahim Kalın dün canlı yayında sazı eline aldı ve Yavuz Bingöl ile aynı türküyü seslendirdi. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve sanatçı Yavuz Bingöl 15 Temmuz şehitleri için düzenlenen etkinlikte sahneye çıkıp sözleri Şah İsmail'e ait "Gör nice olur" türküsünü seslendirdi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine direnen vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen, '15 Temmuz Kahramanları'nın Türkülerini Söylüyoruz' etkinliğinde anıldı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve sanatçı Yavuz Bingöl "Gör Nice Olur" türküsünü birlikte seslendirdi.

DAHA ÖNCEDE SESLENDİRDİLER

Türkünün sözleri Hatayi mahlasını kullanan Safevi İmparatorluğu Şahı İsmail'e ait. İbrahim Kalın ve Yavuz Bingöl 15 Temmuz şehitleri için daha öncede aynı türküyü seslendirmiş. Türkü için bir de klip yapılmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şah İsmail Ateş     2016-10-04 Bu türküler toplumda diyaloğun ve barışın sembolüdür.Yedi ulu ozandan biri olan Şah Hatayı yani Şah İsmail'i n eserini ,Cumhur başkanının başdanışmanının söylemesi ;barışın ve birliğimizin de çimentosudur.Türkçeyi de yaşatanların ozanlarımızın olduğunu unutmayalım.Ozanların bir görevi de yaşanan acı olayları destanlaştırmaktır.On beş Temmuz da bu günkü tarihi ile toplumumuzun yaşadığı acı olaylardandır.Ne güzel söylemiş ozan;Bir iş gelirse başına...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü