Hilal İdam edilecek mi, Halit İkbal asıldı mı?

Hilal İdam edilecek mi, Halit İkbal asıldı mı?

Vatanım Sensin isimli dizide şok eden gelişme yaşanıyor. Hilal idam sehpasında. Tefik'in oyunları Hilal'i ipe götürüyor. Cevdet kızını kurtarabilecek mi merak konusu oldu.

Hilal İdam edilecek mi, Halit İkbal asıldı mı?

Vatanım Sensin isimli dizide şok eden gelişme yaşanıyor. Halit İkbal isimli gazetecinin tarihte gerçekte idam edilip edilmediği merak konusu oldu. Bugün Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin 'de idam sehpaları kuruluyor. 

Vatanım Sensin yeni bölüm fragmanları izleyicileriyle buluştu. Ekran macerasına bir hafta ara veren dizi, bu hafta yayınlanacak olan 11. bölüm fragmanlarıyla iddialı bir dönüş yapacağının sinyallerini verdi. Vatanım Sensin'in son bölümünde Hilal, Yunan Cephaneliğini patlatmak suçundan tutuklanmış. Başından beri ailesine Yunan askeriymiş gibi davranan Cevdet, çok zor bir kararın eşiğine gelmişti. Vatanım Sensin'in yeni bölümünde Cevdet'in ne karar verdiği ortaya çıkacak.

Vatanım Sensin'in yarın akşam ekrana gelecek bölümünde ise sinirler iyice gerilecek, nefesler tutulacak. Azize'nin, kızı Hilal'in idama yürüyüşünü izlerken yaşadığı çaresizlik, izleyicileri ekrana kilitleyecek.

Hilal, bu bölümde cephaneliği bombaladığı iddiasıyla idama mahkum oluyor. Cevdet'in tüm çabalarına rağmen idamın ertelenmemesi, aileyi yasa boğuyor. Azize, bir anne olarak hayatının en zor gününe uyanıyor. Kızı Hilal'in idama yürüyüşünü izleyen çaresiz kadının feryatları, izleyenleri duygulandıracak. Seyirciler, o sahnelerde ülkenin kurtuluşu için nice bedeller ödeyen kahraman bir kuşağın mücadelesine şahitlik edecek.

Öte yandan Halide Edip, Hilal'i kurtarmak için İzmir'e gelecek. Dönemin Türk edebiyatının ve milli mücadelenin önde gelen yazar, gazeteci ve siyasetçilerinden olan Halide Edip, İzmir'de halka kurtuluş ümidini dirilten, halkı direnişe çağıran heyecanlı bir konuşma yapacak. Yaptığı konuşmanın ardından tutuklanan Halide Edip, Halit İkbal olarak yazılar yazdığını bildiği Hilal'in yanına giderek idam yolunda olan vatansevere güç verecek. Halide Edip ve Hilal'in konuşmasında canlarını bu vatanın kurtuluşu ve milletin hürriyeti için gözünü kırpmadan feda eden binlerce isimsiz kahraman anılacak.

Selma Ergeç, 10'uncu bölümde katıldığı "Vatanım Sensin"i başından beri hayranlıkla izlediğini söyledi. Uzun süredir ekrandan uzak olan ve yeni sezona kadar bir projede yer almayı düşünmeyen Ergeç, bu kararından Halide Edip karakteri için döndüğünü açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü