Fi Çi Pi ne zaman hangi kanalda başlayacak merak ediliyor! Mehmet Günsür ve Serenay Sarıkaya...

Fi Çi Pi ne zaman hangi kanalda başlayacak merak ediliyor! Mehmet Günsür ve Serenay Sarıkaya...

Fi Çi Pi dizisinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Ozan Güven ve Mehmet Günsür'ün başrolünde oynacağı Fi Çi Pi dizisinin fotoğraf çekimleri büyük ilgi yarattı. Fotoğrafları sosyal medya hesabından yayınlayan Serenay Sarıkaya "Yooookk böyle kadroo...! Açılınnn geliyoruzz" notu ile paylaştı. Mert Baykal'ın yönetmenliğini yapacağı dizi 60 dakikalık 13 bölümden oluşacak ve internette yayınlanacak.

Fi Çi Pi ne zaman hangi kanalda başlayacak merak ediliyor! Mehmet Günsür ve Serenay Sarıkaya...

Fi Çi Pi dizisi bugünün en çok merak edilen konularından biri olmaya devam ediyor. Mehmet Günsür, Ozan Güven ve Serenay Sarıkaya'nın başrolünde oynayacağı Fi Çi Pi dizisi bütün kalıpları kıracak gibi.  Akilah Azra Sarızeybek Kohen'in  Fİ Çİ Pİ kitap üçlemesinden uyarlanan dizinin fotoğraf çekimleri yapıldı. Medcezir dizisinin ardından hiç bir projede yer almayan Serenay Sarıkaya'yı bu proje oldukça heyecanlandırmış. Muhteşem Yüzyıl dizisinin ardından ekrana ara veren Mehmet Günsür'de bu proje ile ekrana dönüyor. Fakat dizi televizyonda yayınlanmayacak. Her bölümü 60 dakikadan oluşacak Fİ Çİ Pİ dizisi yılda 13 bölüm yayınlanacak. Fİ Çİ Pİ dizisinin yönetmenliğini ise Mert Baykal yapacak. 


Akilah Azra Kohen'in çok satan Fi Çi Pi kitap üçlemesinden uyarlanan aynı isimdeki dizinin fotoğraf çekimleri yapıldı. Seranay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç başrolleri paylaşacağı dijital dizinin her bölümü 60 dakika olacak. Çekimlerden ilk paylaşım ise Serenay Sarıkaya'dan geldi: Yooookk böyle kadroo...!

Senaryo çalışmaları tamamlanan; yapımını Ay Yapım'ın, yönetmenliğini Mert Baykal'ın üstlendiği dizi henüz çekimlerine başlamadan merak uyandırdı.

Seranay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç'ın yeraldığı projenin ilk fotoğraf çekimi için oyuncular geçtiğimiz gün bir araya geldi.

Eğlenceli anlar yaşayan ekip, önümüzdeki günlerde set çalışmalarına başlayacak. Senaryosu tamamlanan proje yeni yılın ilk aylarından izleyicisiyle buluşacak.Türkiye’nin ilk özgün dijital dizi projesi Fi Çi Pi, 13 bölümden oluşacak ve dizinin her bölümü 60 dakika olacak. 

Medcezir adlı dizide rol aldıktan sonra, başka bir projede yer alıp almayacağı merak konusu olan Serenay Sarıkaya dün hayranlarını heyecanlandıracak bir paylaşımda bulundu.

Oyuncu sosyal medya sayfasında, yeni dizi projesinin tanıtım fotoğrafını paylaşarak altına şu notu ekledi.: "Yooookk böyle kadroo...! Açılınnn geliyoruzz #ölüyorumheyecandan #hemenbaşlasın #özledimmmm #ficipi #letthepartybegin"Peki ama diziye uyarlanan Fi, Çi, Pi üçlemesinin yazarı Akilah Azra Kohen kimdir? 

Türk yazar ve psikolog, Akilah Azra Sarızeybek Kohen 1979 yılında İzmir'de doğdu. Kohen, İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olduktan sonra eğitim hayatına Kanada Ottawa Üniversitesi'nde, Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi bölümü ile devam etti. 

Liverpool Üniveristesi'nde Davranış Bilimleri dalında uzmanlık yapan Akilah Azra Sarızeybek Kohen iyi derecede İtalyanca ve İngilizce biliyor. 

Asıl adı Azra Sarızeybek olan yazar, Akilah ismini mahlası olarak kullanıyor. 2001 yılında Sadok Kohen ile yaptığı evlilikten sonra 'Kohen' soyadını alan yazar; 2009 yılında bir erkek çocuğu sahibi oldu.

Sanatçının ilk eseri Fİ 2013 yılında Goa Basım Yayın tarafından, mahlası olan Akilah yazar ismi ile basılmıştır. İkinci ve sonraki basımlar Destek Yayınları tarafından Ağustos 2014 ve sonrasında basılmaya devam edilmiştir. Sloganı "Bu hikayenin sadece inanılamaz tarafları gerçektir" olan kitap 600 sayfa olarak basılmıştır. Yazar, kitabın ismi 'Fİ'nin altın orandan geldiğini ifade ediyor. Fİ'de ihtirası anlattığını söylüyor.

İkinci kitap olan Çi ilk olarak Destek Yayınları tarafından Temmuz 2014'te basılmıştır. Sloganı "İyi bir hikaye asıl bittiğinde başlar" olan kitap 300'ün biraz üzerinde sayfa sayısıyla ilk kitabın neredeyse yarısı uzunluktadır. İnsan enerjisi anlamına gelen Çİ'de, motivasyonunu kaybetmiş bir insanlık anlatılıyor.

Üçüncü ve serinin son kitabı olan Pi 'nin birinci baskısı Temmuz 2015'te Destek Yayınları tarafından 50.000 adet olarak gerçekleştirilmiştir. Sloganı "Bu hikaye burada bitecek ve sen başlayacaksın" olan kitap 700 sayfa olarak basılmıştır.

Çok satanlar listesinden inmeyen Fi, Çi, Pi serisinin başarılı yazarı, psikolog Azra Kohen’in merakla beklenen dördüncü romanı “Aeden”, okurlarıyla buluştu.


Fantastik gerçekçiliğe çok güzel bir örnek olan Aeden, insan yaşamının gelişmesini, insanın daha anlamlı bir varlığa dönüşmesini engelleyen “normalize edilmiş saçmalıkları” okuru hayrete düşürecek bir gerçekçilik, sürükleyicilik ve heyecanla dile getiren, onaylanmış bilimsel verilere dayandırılarak yazılmış bir roman. Azra Kohen, yeni romanıyla ilgili olarak, “Yaşantımızı etkileyen ama aslında içeriğini bilmediğimiz ve bilirsek hayatımızda fark yaratacak onlarca şaşırtıcı bilgiyi lise öğrencilerinin anlayabileceği şekilde hikayeleştirerek anlatmaya çalıştım. Dilerim hayata katkısı olsun.” açıklamasını yaptı.

fi çi pi fi çi pi ne zaman başlayacak fiçipi hangi kanalda fi çi pi konusu nedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü