Ecem Üzgör kimdir çirkin laflarına öyle bir cevap verdi ki!

Ecem Üzgör kimdir çirkin laflarına öyle bir cevap verdi ki!

Almanya'da düzenlenen top model yarışmasında ülkemizi temsil eden model Ece Üzgör kendisi hakkında sosyal medya'da yayınlanan çirkin eleştirilerine cevap verdi.Sosyal medya'da yayılan Ece Üzgör fotoğrafları sonrasında açıklama yapan Üzgör bu yarışma güzellik yarışması değil diyerek bir hatırlatmada bulundu.

Ecem Üzgör kimdir çirkin laflarına öyle bir cevap verdi ki!

27 Ağustos'ta Almanya'da düzenlenen Top Model of the World'de Türkiye'yi temsil eden Ecem Üzgör; bir anda sosyal medya da dikkatleri üzerine topladı. Olumlu yorumlardan çok olumsuz yorumlar ile karşılaşan Ecem Üzgör; yine sosyal medyadan açıklama yaptı. Almanya'da düzenlenen yarışmada güzelliği ile değil de modelliği ile yarışmaya hak kazandığını hatırlatan Ecem Üzgör; güzellik yarışması değil, mankenlik yarışmasıdır ve sadece fizik yeterli değildir dedi.

Yorumlar karşısında üzgün olduğunu belirten Üzgör; 'Sorun benim Türkiye Güzeli olarak ülkemi temsil ettiğimi düşünmelerinden kaynaklandı. Bu bir güzellik değil, modellik yarışması' diyerek tepkisini dile getirdi. Güzellik yarışması ile dereceye giremeyen Üzgör; çok tepki toplamıştı, öyle ki çoğu insan; başka manken yok muydu yorumlarını bile yapmıştı. Ülke temsil etmenin sadece güzellik olmadığı, eğitim, iş, giyim, tarz, düşünce vs. gibi durumların da önemli olduğunu vurgulayan manken, güzellik yarışması değil model yarışmasıydı dedi.

SUSKUNLUĞUNU BOZDU

Eleştirilerin ardından ilk kez konuşan Uzgör; 'Yarışma 27 Ağustos'ta yapıldı, şimdi gündeme geldi. Ben de çok şaşkınım. Sorun benim Türkiye Güzeli olarak ülkemi temsil ettiğimi düşünmelerinden kaynaklandı. Bu bir güzellik değil, modellik yarışması. İnsanlar bu farkı bilmediği için bana ağır eleştirilerde bulundular. Benim Türkiye Güzeli olmak gibi bir derdim yok. Beni güzel ya da çirkin bulurlar... Herkesin kendi fikri, saygı duyarım. Ben yapılan Almanya'da yapılan seçmeleri geçerek bu yarışmaya katıldım.Ben 8 yıldır İngiltere'de yaşamaktayım. Birçok uluslararası platformda ülkemi gururla temsil ettim. Ülkemizde özellikle sosyal medya üzerinde hakkımda yazılan yorumlar ve paylaşımları şaşkınlıkla izlemekteyim. Ben Top Model of The World yarışmasında Türkiye'yi temsil ettim. Kraliçe seçildiğime dair bir beyanda asla bulunmadım. Yarışmadan sonra sosyal medya sayfamdan Top model of the World Miss Turkey yani dünyanın en iyi modelleri yarışması Türkiye temsilcisi anlamında bir paylaşımda bulundum. Ülkemizde bu paylaşımım yanlış algılandı ve Miss Turkey kraliçesi seçildiğime dair paylaşımlar yer almaya başladı. Ben sadece ülkemi temsil ettim bunu tüm samimiyetimle belirtmek istiyorum. Şahsım adına yapılan olumsuz eleştirilere saygı duyuyorum herkesin kendi görüşüdür. Olumlu tepkiler için teşekkür ederim. Tom model yarışmaları sadece güzellik yarışması ( fiziki anlamda güzellik ) anlamına gelmez. Yarışmacılar yetenekleri, eğitimleri ve hayata bakış açılarına kadar birçok kategoride değerlendirilir. İnsanların, sosyal medya üzerinde yayılan her bilgiye gerçek gözüyle bakarak acımasız eleştiriler yapmadan önce daha duyarlı olmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben ülkemi Uluslararası platformda gururla temsil etmeye devam edeceğim.'

ecem-uzgör-aslen-nereli

ECEM UZGÖR KİMDİR?

25 yaşında olan Ecem Uzgör aslen Bursalıdır. 8 senedir Londra'da yaşamakta olan Uzgör, Roehampton Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği bölümünü bitirmiştir.

Çok iyi derecede İngilizce ve İspanyol dili bilen Ecem Uzgör, 11 yaşından beri keman çalmaktadır, Yalova orkestasında 3 yıl yer almıştır. Ayrıca Londra da 1 yıl boyunca Cinderella müzikali ve Godspell müzikalinde rol almıştır.

1999 senesinde Marmara depremini Yalova'da yaşayan vatandaşlarımızdandır. Ve bunun etkilerini atlatmak için Ankara'da 1 yıl yaşamıştır. Lise eğitiminden sonra azimle çalışarak kendini hem müzikal anlamda geliştirmeye devam etmiş ve Londra'da bulundan Roehampton Üniversitesi'nde burslu eğitim kazanmıştır.

Miss Asia Pacific World yarışmasında Türkiye'yi temsil eden Ecem Uzgör. Yarışmaya 40 ülke katılmıştır.

Top Model Of The World 2016'da Türkiye adına yarışan Ecem Uzgör sosyal medyada günün gündemine oturmuştur.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü