Barbaros Şansal kimdir- ailesi merak ediliyor!

Barbaros Şansal kimdir- ailesi merak ediliyor!

Barbaros Şansal pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Yılbaşı gecesi yayınladığı hakaret içeren videonun ardından tepkilere neden olan Barbaros Şansal bir süredir Kıbrıs'ta yaşıyordu. Kıbrıs'tan sınırdışı edilen Barbaros Şansal uçaktan iner inmez saldırıya uğradı. 1957 yılında Türkiye'nin başkenti Ankara'da Sungur Tekin Şansal ve Güner Eczacıbaşı'nın çocuğu olarak dünyaya gelen Şansal, Şişli Özel Dost İlkokulu, Yeşilköy Halil Vedat Fıratlı Pansiyonlu İlkokulu, Site Koleji, İstanbul Alman Lisesi, İzmir Fatih Koleji, İstanbul Vefa Lisesi, İstanbul Maltepe Lisesi, İstanbul Fenerbahçe Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesi'nde eğitim görmüş, eğitimini Londra'da tamamlamıştır.

Barbaros Şansal kimdir- ailesi merak ediliyor!

Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile tepkilere neden olan Barbaros Şansal pek çok kişi tarafındna merak ediliyor. Barbaros Şansal (d. 10 Temmuz 1957, Ankara), Türk moda tasarımcısı.


Kariyeri
1957 yılında Türkiye'nin başkenti Ankara'da Sungur Tekin Şansal ve Güner Eczacıbaşı'nın çocuğu olarak dünyaya gelen Şansal, Şişli Özel Dost İlkokulu, Yeşilköy Halil Vedat Fıratlı Pansiyonlu İlkokulu, Site Koleji, İstanbul Alman Lisesi, İzmir Fatih Koleji, İstanbul Vefa Lisesi, İstanbul Maltepe Lisesi, İstanbul Fenerbahçe Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesi'nde eğitim görmüş, eğitimini Londra'da tamamlamıştır. Modacı kişiliğinin yanında LGBT hakları savunuculuğu ve savaş karşıtı kişiliğiyle bilinir.[1] Habertürk'te "Toplu iğne" ve Skytürk'te "Çengel iğne " isimli programları yaptı. "3. SINIF HAMUR KAĞIDA MÜREKKEBİ HAYATLAR" isimli bir kitap yazdı. Ayrıca Matthew Frederick ve Alfredo Cabrera adlı yazarların yazdığı "Moda okulunda öğrendiğim 101 şey" isimli kitabı türkçeye çevirip yayınladı. Marmara üniversitesi ve Ankara Başkent Üniversitesinde "Moda tarihi" dersleri vermektedir.


Pembe Hayat Derneği üyeliği
2012 yılında Bülent Ersoy'a yönelik sarfettiği ”Bizim kıyafetlerimiz ona uymaz çünkü kadın terzisiyiz” demiş ve bunun yanı sıra da “Ben hala kendimim, mavi nüfus kâğıdımı değiştirmedim. Ben kamburumu onun gibi zımparalatmadım!” sözleri yüzünden üyesi olduğu Pembe Hayat Bülent Ersoy şahsında bütün translara yönelen bu transfobik ve aşağılayıcı söylemleri sebebi ile Şansal'ı dernek üyeliğinden çıkardığını söylemiştir.[2]


^ "'Eşcinsel' gerekçesiyle askere alınmadım-B.Şansal". Savaskarsitlari.org. 12 Aralık 2005. 22 Kasım 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Ocak 2012.

^ "Pembe Hayat Derneği Barbaros Şansal`ı üyelikten çıkarttı" (Türkçe). Pembe Hayat LGBT Derneği resmi sitesi. 2 Ocak 2012. Erişim tarihi: 24 Ocak 2012. "Barbaros Şansal Bülent Ersoy’a yönelik “Bizim kıyafetlerimiz ona uymaz çünkü kadın terzisiyiz” demiş ve bunun yanı sıra da “Ben hala kendimim, mavi nüfus kâğıdımı değiştirmedim. Ben kamburumu onun gibi zımparalatmadım!” cümlelerini sarfetmişti. Ayrıca Şansal; ”Sibel etine butuna bir kadın. Ona göre kıyafet dikemeyiz. Gülben de fiziğine bakarsak engin bir coğrafyanın kadını. Üç çocuktan sonra öyle bir vücudu oldu ki, elimizdeki hazır elbiseleri bile zor veririm. Gülben Ergen, Sibel Can ve Seren Serengil assolist değil, ‘Kas Solist’tir. Fazla kilolular. Ayrıca, assolistlik belli bir ahlak gerektirir. Onlar da bu da yok” demişti. Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği de bu açıklamalardan sonra geri adım atamaması ve özür dilememesi üzerine Şansal’ı dernek üyeliğinden çıkarttığını duyurdu: “Kamuoyuna; Barbaros Şansal, medyada geniş şekilde yer bulan transfobik ve cinsiyetçi söylemleri sebebi ile Pembe Hayat Derneği üyeliğinden dernek yönetim kurulu kararı ile oybirliği ile çıkarılmıştır. Trans bireylerin hakları noktasında 2006 yılından bu yana çalışmalar yürüten bir dernek olarak, Barbaros Şansal`ın söylemlerini protesto ediyoruz, Bülent Ersoy şahsında bütün translara yönelen bu transfobik ve aşağılayıcı söylemleri sebebi ile bütün trans toplumundan özür dilemesini talep ediyoruz. Saygılarımızla, Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği”"

 

​Reina'da ki hain saldırının ardından hakaret dolu tweetler paylaşan Barbaros Şansal bir süredir yaşadığı Kıbrıs'ta sınırdışı edildi. Türkiye'ye dün gece saatlerinde dönen Barbaros Şansal havaalanında saldırıya uğradı. Şansal'ın sosyal medya da yaptığı paylaşımlara sinirlenen bir grup aprona girerek Barbaros Şansal'ı polislerin elinden alıp darp etti. 

Barbaros Şansal, Reina'daki terör saldırısından dakikalar önce yayınladığı yeni yıl mesajında Türk halkına hakaretler yağdırdı.

Şansal, yeni yıl mesajında bu kez de 2016 yılında yaşanan ve milyonların içini acıtan terör olaylarıyla dalga geçti.

HAKARETLER YAĞDIRDI

Bir süredir KKTC'de yaşayan ve önceki yıl ülkeye girişte uyuşturucudan gözaltına alınan Barbaros Şansal, sosyal medyadaki hesabından "B*kunda boğul Türkiye" diye seslenerek "Tabii, tabii davası olmaz! 2017 hepinize g...., mutlu yıllar. Derin nefes alın yan yatın, kendinizi serbest bırakın" ifadelerini kullandı.
 

Yıl başı gecesi yayınladığı videosunun ardından KKTC'den sınırdışı edilen, Türkiye'ye döndüğünde havalimanında bir grubun linç girişimine maruz kalan modacı Barbaros Şansal'ın ifadesi ortaya çıktı. CNN Türk'ün haberine göre, Vatan Emniyet Müdürlüğü'nde Şansal'a bazı sosyal medya mesajları ile ilgili sorular soruldu.

Reina baskını sonrası "işletmecisi ve tüm çalışanları alevi olduğu için noel baba kılığındaki sünni müslümanlar istanbul'da silahla insanları taradı, özeti budur" şeklinde mesaj attığı mesaj ile ilgili soruya Barbaros Şansal, "Bu twit bana ait değildir. Caps olarak paylaşıldığını gördüm ve hemen hesaplarımı kontrol ettim ve timeline'ım da böyle bir twit görmedim" yanıtını verdi. Şansal'ın avukatı Efkan Bolaç ise söz konusu ekran görüntüsünde, tweetin Türkiye'den ve henüz saldırı yapılmadan atılmış olarak görüldüğünü dile getirdi.

Çeşitli hakaretlerin yer aldığı video ile ilgili sorulara ise Şansal videonun çarpıtıldığı yanıtını verdi. Avukat Efkan Bolaç, Şansal'ın uğradığı saldırı sonrası genel sağlık durumunun iyi olduğu ancak beline, kasıklarına ve böbreklerine darbe aldığı, ellerinde ve vücudunda çizikler olduğu bilgisi verdi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ 

Şansal emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün akşam saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. 

"HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK.."

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından ifadesi alınacak olan Şansal'ın, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlamasıyla gözaltına alındığı öğrenildi. 

SALDIRGANLARIN İFADESİ ALINDI

Bu arada olaya karıştığı belirlenen saldırganların Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne ifadeleri alındı. DHA'nın haberine göre, Şansal’a saldıranlar milli duygularına hakim olamadıkları için bu eylemi yaptıklarını söyledikleri öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay sonrası ulaşılan bazı personelin ifadelerinde şöyle denildi:

"Uçağı açığa park ettirdik. Daha sonra prosedüre göre ilk önce veya en son indirilmesi gerekiyordu. Kişi ortalarda ekonomide oturuyordu. Yolcuları indirdikten sonra en son aldık. Bu arada polis arkadaşlar diğer yolcuları otobüse almıştı. Uçakta gelirken fiziksel temasta bulunulmuş. Çıkan arbade nedeniyle uçak KKTC’den de rötarlı kalktı. KKTC’den bir polis nezaretinde geldi. Uçaktan aldık. İndirilirken apronda çalışanlar direkt şahsa doğru saldırıya geçti. Polis arkadaşlar da koruma kalkanı yaptı. Şahısta herhangi bir darp yok. Hızlıca merdivenden indirip arabaya yönlendirilirken ayağı kaydı ve yere düştü. Merdivende kaldırıp arabaya getirdik."

Bu arada 12 TGS yer görevlisinin de ifadesinin alındığı öğrenildi.

TGS görevlilerinden birisinin de,"Milli duygularımıza hakim olamadık. Bağırdık. Polis kalkanından dolayı da herhangi bir şey yapmadık" şeklinde ifade verdikleri belirtildi.

barbaros şansal kimdir kaç yaşında ailesi kim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü