Aleyna'dan çok konuşulacak itiraflar!

Aleyna'dan çok konuşulacak itiraflar!

Cevapsız Çınlama şarkısı ile 2016'nın en çok dinlenen ismi olan 16 yaşındaki Aleyna Tilki yaptığı açıklama ile herkesi şaşırttı. Tilki, paylaşımlarının altına hakaret ve küfüri içerikli yazılar yazan takipçileri yüzünden psikolojisinin bozulduğunu açıkladı. Aleyna ayrıca şöhret yükünü kaldıramadığını itiraf etti.

Aleyna'dan çok konuşulacak itiraflar!

Liseli genç şarkıcı, şöhret olduktan sonra sosyal medyada bazı kesimlerin hedefi haline geldi. 672 bin takipçili Aleyna Tilki, paylaşımlarının altına hakaret ve küfüri içerikli yazılar yazan takipçileri yüzünden psikolojisinin bozulduğunu açıkladı.
 
Aleyna Tilki gündemden düşmek bilmiyor. Henüz 16 yaşında sahneye çıktığı için ağır eleştirilere maruz kalan, bu yüzden anne ve babasının savcılığa ifade verdiği ileri sürülen Aleyna Tilki’nin başı sosyal medya takipçileriyle dertte. ‘aleynatilkiofficial’ adlı Instagram hesabında 672 bin takipçisi bulunan genç şarkıcı, takipçilerinin yazdığı hakaret ve küfür içerikli paylaşımlardan dolayı bunalıma girdi.
 
‘ARTIK OKUMUYORUM”
 
Tilki’nin bazı takipçileri hakkında ailesinin de desteğini alarak hukuki çarvede işlem başlattığı ve bu kişiler hakkında şikâyetçi olduğu öğrenildi. Genç şarkıcı, kendisine sosyal medya aracılığıyla hakaret eden şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bizzat açıkladı. Tilki şöyle konuştu: “Bazen öyle hakaretler oluyor ki anlatılamaz. Ancak hukuki yollarla çözülebilecek boyuttalar. Bu hakaretler bazen çok kötü hissettiriyor. Artık okumuyorum. Annem takip edip uyarıyor.” 

 

ALEYNA TİLKİ KİMDİR?

Aleyna Tilki son günlerin en çok merak edilen isimleri arasında geliyor. Cevapsız Çınlama şarkısı milyonlarca kez tıklanan Aleyna Tilki yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Henüz 16 yaşında olan Aleyna Tilki'nin ailesine dava açıldı. Alkollü mekanlarda sahne aldığı için ailesine dava açılan Aleyna Tilki hakkında merak etiğiniz tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle. 

İlk kez bir ses yarışmasında boy gösterip dikkat çekti. Sonra müziğe ara vermedi, sürekli çalıştı. Daha yaşı çok küçük, ancak başarısı yaşından büyük. Emrah Karaduman’la birlikte çıkardığı ilk şarkısı ‘Cevapsız Çınlama’ müzik listelerinde haftalardır bir numaraya yerleşen Aleyna Tilki’yle buluştuk. Dünya starı olmayı hayal eden, Türkiye’nin yeni sesinin hikâyesini dinledik.

İlk şarkın ‘Cevapsız Çınlama’yı 16 yaşında çıkardın, iTunes’un müzik listelerine birinci sıradan girip herkesin merakını üzerinde topladın. Kendinden bahseder misin? 

- Annem Trabzonlu, babam Konyalı. Dört yaşıma kadar Konya’da yaşadım. Annem bakanlığa bağlı özel kız öğrenci yurdu işletiyor. Babam askeriyede memur, onun işi dolayısıyla önce Konya’dan İzmir’e, 10 yaşımdan sonra da İstanbul’a taşındık. Ailem bana hep çok güvendi ve beni özgür yetiştirdi. Şarkıya gelirsek; ben hem şarkıya hem de klibe güveniyordum. Ama bu kadar hızlı yükselmesini beklemiyordum. İnsanların beni sadece sesim veya görüntüm için değil, bütün olarak sevdiklerini düşünüyorum. En çok ruhumu hissettiler sanırım.

Müzik merakı bu hikâyenin neresine denk düşüyor?

- Annem çok güzel şarkı söyler. Ben de evde sürekli onun dinlediği şarkılarla büyüdüm. Daha üç yaşımdayken annem evde Beyoncé, Shakira çalar, ayrıca bana onların dans koreografilerini ezberletirdi. Sekiz yaşımda yerel bir televizyon kanalının şarkı yarışmasına katıldım. O gün ayakta alkışlandım, madem bu yaşımda insanlar beni alkışlamak için ayağa kalkıyor, o zaman bundan sonra da şarkı söylemeliyim diye düşündüm ve bu işi yapmaya karar verdim.Sekiz yaş bunları düşünmek için çok küçük değil mi? Siz acaba ailenizin proje çocuğu muydunuz?

- Hayır, hep kendi duygularımla ilerledim. Benim için müzik ve sahne en büyük tutkuydu. Televizyonda görünürsem şansım açılabilir diye düşünerek, 14 yaşımda da ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasına katıldım. Yarıfinale kadar ilerledim. Ve sahne çalışmalarına başladım. Bu sırada aranjör ve DJ Emrah Karaduman beni ekranda gördü. Ve çalışmaya başladık.

Şarkıyı aksanlı söylüyorsun. Türkçen neden bozuk gibi?

- Okulda yıllardır İngilizce eğitimi görüyorum. Bir yandan da Rusçayı çok seviyordum ve öğrendim. Evde Rusça konuşuyorum. Bu da aksanıma yansıyor. Arada kafam karışıyor.

Erken yaşta gelen şöhrete karşı gard aldın mı?

- İnsanın sevdiği şey, korktuğu şey olamaz. Küçükken önümde seyirciler olduğunu hayal ederek gözlerimi kapatır, onlara ellerimi uzattığımı düşünürdüm. Çekeceğim kliplerin senaryolarını küçük yaşta aklıma yazmıştım bile.

Yine de müzik dünyasına 18 yaşın altında giren örnekler; Küçük İbo, Küçük Onur gibi örnekler... Hiçbiri artık piyasada yok. Bir anda kaybolma ihtimaline hazırlıklı mısın?

- Ruhuma güveniyorum. Sadece sanat yapmak istiyorum, kaygan zeminler beni korkutmuyor.
 
Sanat sana ne ifade ediyor?

- Sanat benim için insanların ruhuna kırmızı bulaştırmak. Ben bunu becermek istiyorum. 

Peki insanların ruhunu boyarken bu işin eğitimini de alıyor musun?

- Şimdiye kadar müzik eğitimi almamıştım. Ama şimdi sesimi kaybetmemek için vokal koçuyla çalışmalara başladım. Kaygım yok.


ALEYNA TİLKİ KİMDİR?

Yetenek Sizsiniz yarışmasındaki başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çeken Aleyna Tilki, "Gesi Bağları" adlı şarkıyı seslendirdikten sonra jüriden övgü toplamıştı. 2014 yılındaki performansıyla 3 jüri üyesinden de evet oyu alan Aleyna Tilki'nin yaşı ise salonda bulunanları şaşkına çevirmişti.

Şarkı performansı bittikten sonra jüri üyelerinin sorularını yanıtlayan Tilki 2000'li olduğunu söyleyince Eser Yenerler "ilk defa bir yarışmacının yaşı alkış aldı"yorumunda bulunmuştu. Milenyum yılı olarak adlandırılan 2000 yılında doğan 16 yaşındaki Aleyna Tilki, Konya  doğumlu olduğunu belirterek uzun yıllardan beri müzik üzerine çalışmalar yaptığını söylemişti.


Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programından sonra tanınırlığı artan Aleyna Tilki konser çalışmalarına katılarak genç yaşta usta şarkıcılarla düet yapma imkanı buldu. Yaklaşık 20 yıldır 18 yaşın altında bir şarkıcının klip ve albüm çalışması yapmadığı Türkiye'de Emrah Karaduman ile düet yapan genç şarkıcının geçtiğimiz günlerde teaserini yayınladığı klip müzik platformlarında yerini aldı.

Klipteki dansı ve sesiyle beğeni toplayan Tilki'nin ardından "Acun bir yarışmacısını daha meşhur etti" yorumları yapılırken genç şarkıcının müzik kariyerine devam etmek istediği öğrenildi. Youtube'da yayınlanmaya başlayan Aleyna Tilki'nin "Cevapsız Çınlama" adlı klibi 1 gün içerisinde 100 bine yakın izlenirken şarkının kısa süre içerisinde en çok istek alan parçalar arasında yer alacağı ifade edildi.

Tüm müzik platformlarında yerini alan şarkının satışlarının oldukça iyi gittiği öğrenilirken Tilki'nin kazandığı parayı müzik eğitimine yatıracağı öne sürüldü.  1,75 boyundaki genç şarkıcının 58 kilo olduğu öğrenilirken fit görünümü hayranlarının dikkatlerinden kaçmadı.

Emrah Karaduman ve Aleyna Tilki nasıl tanıştı?

Emrah Karaduman, Aleyna Tilki'yi ilk olarak Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programında gördüğünü ve o dönemde tamamlamak üzere olduğu "Toz Duman" adlı projesine dahil olmak isteyip istemediğini sorduğunu ifade etti. Aleyna Tilki'nin zamanlama nedeniyle o projeye dahil olamadığını söyleyen Emrah Karaduman "kısmet bu projeyeymiş" diyerek böylesinin daha hayırlı olduğunu belirtti.

CEVAPSIZ ÇINLAMA 50 MİLYONU GEÇTİ 

Yaklaşık 1,5 ay önce Youtube'da yayınlanmaya başlayan Cevapsız Çınlama adlı şarkı video paylaşım sitesi Youtube'da 50 milyonu geçerken Aleyna Tilki Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kendisini dinleyen herkese teşekkür etti

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü