Aleyna Tilki'ye büyük şok! Ceza aldı

Aleyna Tilki'ye büyük şok! Ceza aldı

Cevapsız Çınlama şarkısı ile Türkiye'nin en çok dinlenen ismi olan Aleyna Tilki yine çok konuşulacak bir haber ile gündeme geldi. Okula gitmediği yönünde haberleri yalanlamak isteyen Aleyna sınav kağıdını sosyal medya hesabından paylaşınca olanlar oldu. Okul Aleyna'ya disiplin cezası verdi.

Aleyna Tilki'ye büyük şok! Ceza aldı

Gece kulüplerinde sahneye çıkması yasaklanan 16 yaşındaki Aleyna Tilki'ye ikinci şok. Öğrenim hayatına Fenerbahçe Anadolu Lisesi'nde devam eden genç şarkıcının 100 puan sevinci pahalıya patladı.

Fizik dersinden aldığı notun sevincini, sınav kağıdını sosyal medyada paylaşarak kutlayan Aleyna Tilki'yi okul yönetimi disipline verdi.

HT Magazin'den Mehmet Çalışkan'ın haberine göre; Öğretmenler kurulu paylaşımı nedeniyle genç şarkıcının bütün derslerden tekrar sınava girmesi kararı aldı.

Bir kez daha sınava giren Tilki, daha önceki notlarına yakın notlar alırken; söz konusu paylaşımı okul yönetiminin isteğiyle sosyal medya hesaplarından sildi.

Tilki, çok istediği teşekkür belgesini kıl payı kaçırırken, ailesine ikinci dönem takdir alma sözü verdi.

Aleyna Tilki'nin sınav kağıdını 'Okula gitmiyor' iddialarına cevap olarak paylaştığı öğrenildi.

 

ALEYNA TİLKİ KİMDİR?

Aleyna Tilki son günlerin en çok merak edilen isimleri arasında geliyor. Cevapsız Çınlama şarkısı milyonlarca kez tıklanan Aleyna Tilki yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Henüz 16 yaşında olan Aleyna Tilki'nin ailesine dava açıldı. Alkollü mekanlarda sahne aldığı için ailesine dava açılan Aleyna Tilki hakkında merak etiğiniz tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle. 

İlk kez bir ses yarışmasında boy gösterip dikkat çekti. Sonra müziğe ara vermedi, sürekli çalıştı. Daha yaşı çok küçük, ancak başarısı yaşından büyük. Emrah Karaduman’la birlikte çıkardığı ilk şarkısı ‘Cevapsız Çınlama’ müzik listelerinde haftalardır bir numaraya yerleşen Aleyna Tilki’yle buluştuk. Dünya starı olmayı hayal eden, Türkiye’nin yeni sesinin hikâyesini dinledik.

İlk şarkın ‘Cevapsız Çınlama’yı 16 yaşında çıkardın, iTunes’un müzik listelerine birinci sıradan girip herkesin merakını üzerinde topladın. Kendinden bahseder misin? 

- Annem Trabzonlu, babam Konyalı. Dört yaşıma kadar Konya’da yaşadım. Annem bakanlığa bağlı özel kız öğrenci yurdu işletiyor. Babam askeriyede memur, onun işi dolayısıyla önce Konya’dan İzmir’e, 10 yaşımdan sonra da İstanbul’a taşındık. Ailem bana hep çok güvendi ve beni özgür yetiştirdi. Şarkıya gelirsek; ben hem şarkıya hem de klibe güveniyordum. Ama bu kadar hızlı yükselmesini beklemiyordum. İnsanların beni sadece sesim veya görüntüm için değil, bütün olarak sevdiklerini düşünüyorum. En çok ruhumu hissettiler sanırım.

Müzik merakı bu hikâyenin neresine denk düşüyor?

- Annem çok güzel şarkı söyler. Ben de evde sürekli onun dinlediği şarkılarla büyüdüm. Daha üç yaşımdayken annem evde Beyoncé, Shakira çalar, ayrıca bana onların dans koreografilerini ezberletirdi. Sekiz yaşımda yerel bir televizyon kanalının şarkı yarışmasına katıldım. O gün ayakta alkışlandım, madem bu yaşımda insanlar beni alkışlamak için ayağa kalkıyor, o zaman bundan sonra da şarkı söylemeliyim diye düşündüm ve bu işi yapmaya karar verdim.Sekiz yaş bunları düşünmek için çok küçük değil mi? Siz acaba ailenizin proje çocuğu muydunuz?

- Hayır, hep kendi duygularımla ilerledim. Benim için müzik ve sahne en büyük tutkuydu. Televizyonda görünürsem şansım açılabilir diye düşünerek, 14 yaşımda da ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasına katıldım. Yarıfinale kadar ilerledim. Ve sahne çalışmalarına başladım. Bu sırada aranjör ve DJ Emrah Karaduman beni ekranda gördü. Ve çalışmaya başladık.

Şarkıyı aksanlı söylüyorsun. Türkçen neden bozuk gibi?

- Okulda yıllardır İngilizce eğitimi görüyorum. Bir yandan da Rusçayı çok seviyordum ve öğrendim. Evde Rusça konuşuyorum. Bu da aksanıma yansıyor. Arada kafam karışıyor.

Erken yaşta gelen şöhrete karşı gard aldın mı?

- İnsanın sevdiği şey, korktuğu şey olamaz. Küçükken önümde seyirciler olduğunu hayal ederek gözlerimi kapatır, onlara ellerimi uzattığımı düşünürdüm. Çekeceğim kliplerin senaryolarını küçük yaşta aklıma yazmıştım bile.

Yine de müzik dünyasına 18 yaşın altında giren örnekler; Küçük İbo, Küçük Onur gibi örnekler... Hiçbiri artık piyasada yok. Bir anda kaybolma ihtimaline hazırlıklı mısın?

- Ruhuma güveniyorum. Sadece sanat yapmak istiyorum, kaygan zeminler beni korkutmuyor.
 
Sanat sana ne ifade ediyor?

- Sanat benim için insanların ruhuna kırmızı bulaştırmak. Ben bunu becermek istiyorum. 

Peki insanların ruhunu boyarken bu işin eğitimini de alıyor musun?

- Şimdiye kadar müzik eğitimi almamıştım. Ama şimdi sesimi kaybetmemek için vokal koçuyla çalışmalara başladım. Kaygım yok.


ALEYNA TİLKİ KİMDİR?

Yetenek Sizsiniz yarışmasındaki başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çeken Aleyna Tilki, "Gesi Bağları" adlı şarkıyı seslendirdikten sonra jüriden övgü toplamıştı. 2014 yılındaki performansıyla 3 jüri üyesinden de evet oyu alan Aleyna Tilki'nin yaşı ise salonda bulunanları şaşkına çevirmişti.

Şarkı performansı bittikten sonra jüri üyelerinin sorularını yanıtlayan Tilki 2000'li olduğunu söyleyince Eser Yenerler "ilk defa bir yarışmacının yaşı alkış aldı"yorumunda bulunmuştu. Milenyum yılı olarak adlandırılan 2000 yılında doğan 16 yaşındaki Aleyna Tilki, Konya  doğumlu olduğunu belirterek uzun yıllardan beri müzik üzerine çalışmalar yaptığını söylemişti.


Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programından sonra tanınırlığı artan Aleyna Tilki konser çalışmalarına katılarak genç yaşta usta şarkıcılarla düet yapma imkanı buldu. Yaklaşık 20 yıldır 18 yaşın altında bir şarkıcının klip ve albüm çalışması yapmadığı Türkiye'de Emrah Karaduman ile düet yapan genç şarkıcının geçtiğimiz günlerde teaserini yayınladığı klip müzik platformlarında yerini aldı.

Klipteki dansı ve sesiyle beğeni toplayan Tilki'nin ardından "Acun bir yarışmacısını daha meşhur etti" yorumları yapılırken genç şarkıcının müzik kariyerine devam etmek istediği öğrenildi. Youtube'da yayınlanmaya başlayan Aleyna Tilki'nin "Cevapsız Çınlama" adlı klibi 1 gün içerisinde 100 bine yakın izlenirken şarkının kısa süre içerisinde en çok istek alan parçalar arasında yer alacağı ifade edildi.

Tüm müzik platformlarında yerini alan şarkının satışlarının oldukça iyi gittiği öğrenilirken Tilki'nin kazandığı parayı müzik eğitimine yatıracağı öne sürüldü.  1,75 boyundaki genç şarkıcının 58 kilo olduğu öğrenilirken fit görünümü hayranlarının dikkatlerinden kaçmadı.

Emrah Karaduman ve Aleyna Tilki nasıl tanıştı?

Emrah Karaduman, Aleyna Tilki'yi ilk olarak Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programında gördüğünü ve o dönemde tamamlamak üzere olduğu "Toz Duman" adlı projesine dahil olmak isteyip istemediğini sorduğunu ifade etti. Aleyna Tilki'nin zamanlama nedeniyle o projeye dahil olamadığını söyleyen Emrah Karaduman "kısmet bu projeyeymiş" diyerek böylesinin daha hayırlı olduğunu belirtti.

CEVAPSIZ ÇINLAMA 50 MİLYONU GEÇTİ 

Yaklaşık 1,5 ay önce Youtube'da yayınlanmaya başlayan Cevapsız Çınlama adlı şarkı video paylaşım sitesi Youtube'da 50 milyonu geçerken Aleyna Tilki Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kendisini dinleyen herkese teşekkür etti

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü