Acun Ilıcalı'nın ilk eşi Seda Başbuğ kimdir merak ediliyor

Acun Ilıcalı'nın ilk eşi Seda Başbuğ kimdir merak ediliyor

Acun Ilıcalı'nın ilk eşi Seda Başbuğ pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Acun Ilıcalı dün gece kızı Banu Ilıcalı'yı evlendirdi. Acun Ilıcalı'nın ilk eşi olan Seda Başbuğ kızını bu özel gününde yalnız bırakmadı. Seda Başbuğ ile 1988 yılında evlenen Acun Ilıcalı 1993 yılında ilk eşinden boşandı. Bu evlilikten Banu Ilıcalı doğdu. Seda Başbuğ hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında sizlerle.

Acun Ilıcalı'nın ilk eşi Seda Başbuğ kimdir merak ediliyor

Acun Ilıcalı'nın kızını evlendirmesinin ardından ilk eşi Seda Başbuğ pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Acun Ilıcalı ile Seda Başbuğ 1988 yılında evlenip 1993 yılında boşanmışlar. Acun Ilıcalı'nın ilk eşi Seda Başbuğ'dan olan kızı Banu Ilıcalı dün gece evlendi. Banu Ilıcalı'nın evlilik haberinin ardından Acun Ilıcalı'nın ilk eşi Seda Başbuğ pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. 

1969’da Edirne’de doğdum. Babam (Ergün Ilıcalı) müteahhit, annem (İlknur Ilıcalı) kooperatifler il müdürüydü. Çok sosyal bir çocuktum. Edirne’de çok Roman arkadaşım vardı. Onlarla ekstrem hareketler yapıyordum. 9 yaşında sigara içmeye başladım.

Bayağı da içiyordum. Annem bir gün yatağımın altında yabancı sigaralar buldu. Öyle korktum ki sigara hayatım o gün bitti. Ağabeyimin okula gitmesini kıskanınca beni 5 yaşında okula yolladılar. Bu yüzden okulu hep oyun zannettim.

Kadıköy Anadolu’yu kazanınca İstanbul’da anneannemde kaldım. 10 yaşındaydım, annemi çok özlüyordum. Hafta sonları beni görmeye gelirdi, pazar akşamı dönecek diye ruhum sıkılırdı. Derslerden erken koptum. Annem çocuklarının yanında olmak için tayinini İzmit’e çıkarttı, İstanbul’a taşındılar.

Her gün trenle İzmit’e mesaiye gitti. Ders çalışayım diye beni odaya kapatırlardı. Ben kitaptaki harflerden lig kurar, onlara maç yaptırırdım. Bu lig 3 sene sürdü. Üniversite hayatım da 7-8 sene sürdü. Çocukluğum hiç bitmedi. Arkadaş grubum hala aynı, hala aynı muhabbeti yapıyoruz, aynı oyunları oynuyoruz.

“19 yaşında evlendim evimiz oyun salonu oldu”

19 yaşında evlendim. Bütün arkadaşlar bizim evde buluşmaya başladı. Ev oyun salonu oldu; bir tarafta tavla oynanırken iki masada king dönüyordu. Bir gece evi polis bastı, nasıl bir ihbar yediysek balkondan girdiler. “Bu kadar kızlı erkekli kalabalık ne yapıyorsunuz?” diye sordular.

O sırada king oynuyoruz, “Kusura bakmayın çocuklar” deyip gittiler. Bu arada da kızım Banu dünyaya geldi. Seda da ben de öğrenciydik, babam bakıyordu bize. Verdiği apartman aidatını harcıyordum. Eve gelen haciz kağıdı atılmış.

Bir gün televizyon seyrederken kapı açıldı, haciz memurları televizyonu alıp gittiler. Ama televizyonu teslim ettikleri yediemin bizim takımın kalecisi Kenan. Bir saat sonra televizyon geri geldi.

“Annemle babamın kaybı evliliğimi de bitirdi”

Annemle babam, kızım Banu’yu da alıp arabayla Bodrum’a gidiyordu. Akşam üstü kaza geçirdiler diye haber geldi. Hastane ziyareti yapacağımı zannederek arabayla kazanın olduğu Balıkesir’e gittim. Vardığımda gece saat 3’tü.

Danışmadaki adam annemle babamın öldüğünü söyledi. İnsanın aklını oynatacağı derecede ağır bir travma oldu. Öğrenciyim, 21 yaşındayım, evliyim, çocuğum var annemle babam bize bakıyor, bunları boşver; annem ve babamla aram olağanüstü iyiydi. Bir anda arkam boşaltı, boşluğa düştüm. Bir sene evden çıkmadım.

Hayatımdaki bu ağır travma evliliğimin de sonu oldu; eşimden boşandım. Daha sonra ben de ağır bir motosiklet kazası geçirdim. O kazada yanımdaki arkadaşımı kaybettim.

“Beş parasız kalınca arkadaşımın ailesinin ikinci oğlu oldum”

Annem ve babamdan kalanları iki senede tükettim. 21 yaşındaydım, Bağdat Caddesi’nde bir kot dükkanı açtım, battım. Gerçekten sıfır liram vardı. O dönem kurduğum arkadaşlıklar sayesinde paramın olmadığını hiç hissetmedim.

Üniversiteden arkadaşım Esat’larda kalmaya başladım. Erol Amca ve Emel Teyze’nin ikinci oğlu oldum. Tam sıfır parayla yaşamaya alışmışken Show TV macerası başladı. Esat’la havaalanına giderken Show TV’nin binasını gördük, İrfan Şahin o dönem Show TV’de mali kontrolördü.

Amcamın oğlu Bekir’in arkadaşı, bizim için İrfan Abi. “Hadi İrfan Abi’yi ziyaret edelim” dedik. İrfan Abi, bizi İlker Yasin’le tanıştırdı. İlker Abi ile bir muhabbete başladık. Futbolla kafa yediğimizi, sağlıklı insanlar olmadığımızı anladı. İrfan Abi’ye “Bu çocuklar bizimle çalışır mı, ama bana fazla kaliteli geldiler, belki çalışmazlar” diyor.

Kıyafetler 10 numara ama cepte bir kuruş para yok. İrfan Abi, bana söyledi, hemen Esat’ı aradım, “Oğlum maçlara bedava giriyoruz” dedim. “Kombine bilet mi aldın?” dedi, “Daha düşeşi geldi, sahanın içinde olacağız artık” dedim. Bu şekilde daldım Show TV’ye.

“Kendimi meşhur etmeye oynasaydım yok olmuştum”

Muhabirlikten beri amacım kendimi ön plana çıkarmaktan ziyade ortaya güzel bir şey çıkarmak oldu. Kendimi meşhur etmeye oynasaydım çoktan yok olmuştum. Show TV’nin ‘Yetenek Sizsiniz’in karşına ‘En Büyük Şov’u çıkarmasını mantıklı buluyorum. Benim karşıma yerli yeteneklerden bir program koysalardı etik olmayabilirdi.

Bir reality şovun bizi geçmesi imkansızdır diyemem, ama çok kolay değil. Show TV’den alacağım (50 milyon liradan fazla olduğu yazıldı) zerrece konsantre olduğum bir konu değil. Kimin Show TV’den alacağı kalmış ki?

Eğer bu alacakla ilgili ciddi bir stresim olmuş olsaydı alacağım bu kadar birikmezdi. Gelirimin çok iyi olduğu gerçek. Ama özel hayatını tamamen kaybetmiş, çocuklarına vakit ayıramayan bir insanolarak, bu kadar emeğimin karşılığında eğer para kazanıyorsam belli bölümünü kendi zevkime de ayırmam lazım diye düşünüyorum.

Ferrari almamın sebebi araba ve motosikleti seviyor olmam. Uçak almamın sebebi, çok seyahat ediyorum, belli rahatlık sağlıyor. Uçağı kiraya vererek onu ekonomik olarak da döndürebiliyorum. Teknemde fotoğraf çekilince üzülüyorum. Çünkü herkesin bunu alacak gücü yok.

“Eğlenceli bir babayım kızlarımı güldürüyorum”

3 kızım var, Banu, Leyla, Yasemin. Banu ilk evliliğimden olan kızım, 20 yaşında, Leyla 7.5, Yasemin 4 yaşında. Eğlenceli bir babayım, kızları eğlendirebiliyorum. Tabii kısa süre görebiliyorlar beni. O süreyi çok iyi değerlendirmeye çalıyorum, animasyonlar yaparak onları güldürüyorum. Belki de az gördüklerinden dolayı bana çok düşkünler.

Büyük kızım Banu bir melek. Küçükken bile şımarıklık duygusunun ne olduğunu hiç bilmedi. Hiç ağlamadı, hep güldü. Üniversite ve iflas yıllarımıza denk geldiği için onu anneannesi ve dedesi büyüttü, Allah razı olsun çok iyi yetiştirdiler Banu’yu. Banu bu yıl Acun Medya’da çalışmaya başladı.

Ufaklıklar Leyla ile Yasemin de iki tane eğlence makinası. Sürekli espri yapıp babalarını, etrafı güldürmek istiyorlar. Etrafı eğlendirmeye konsantre olan çocuk çok az bulursunuz. Leyla ve Yasemin şov dünyasında olmazlar; kızlarımın meşhur olmasını istemem ama sahne arkasında olacaklarına emin olabilirsiniz.

“Yeni projem çok uçuk bir şey olacak...”

Çok büyük riskleri rahatça göze alıp para kazanmasam da olur, namımız yürüsün diye birçok projeye girdim ve devamında da en çok geliri elde eden kişi oldum. Yakında izleyeceğiniz yeni projem çok uçuk bir şey. Yarışma olmayan, değişik formatta bir program. Sıradan vatandaşı mutlu etmek üzere çok hayırlı bir proje.

Hataları olan bir insanım, tabii ki pişman olduğum, yapmasaydım dediğim şeyler de vardır. Ben şeytanın en büyük özelliğinin kibir olduğunu biliyorum. O yüzden inşallah şöhretin ve maddi gücün getirdiği kibir tuzağına düşmem.

Çünkü ben bu dünyanın tek kelimeyle yalan bir dünya olduğunu düşünüyorum. Göz açıp kapatıncaya kadar hayatı yarıladım, bir daha açıp kapadığım zaman, belki de bir daha açamayacağım...

 

ŞEYMA SUBAŞI KİMDİR?

2 Temmuz 1990 doğumlu olan Subaşı,2008 yılında Miss Turkey yarışmasına katılan güzellerden 16 yaşından beri ünlü tasarımcıların moda defilelerinde boy gösteriyor.Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarım Programı öğrencisi olan Şeyma ,2009 senesinde Ilıcalı'nın yaptığı Var Mısın Yok Musun ? yarışmasına katıldı ve 69000 TL kazanarak yarışmadan ayrıldı.ACUN ILICALI'NIN KIZI EVLENDİ
 

Acun Ilıcalı'nın ilk karısı Seda Başbuğ'dan olan kızı Banu Ilıcalı bugün evlendi. Pek çok kişi Acun Ilıcalı'nın kızı Banu'nun evlilik haberini okuyuncunca büyük bir şaşkınlık yaşadı. Acun Ilıcalı'nın ilk evliliğinden olan kızı Banu Ilıcalı 1990 doğumlu. 26 yaşında olan Banu Ilıcalı bugün Swiss Otel'de gerçekleşen düğün ile dünyaevine girdi. Efe Ceyhun ile evlenen Banu Ilıcalı hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında sizlerle. 

Acun Ilıcalı'nın büyük kızı Banu Ilıcalı, bu akşam Swiss Otel'de gerçekleşen düğünle Efe Ceyhun ile evlendi.

Banu Ilıcalı ile Efe Ceyhun'un nikah töreni ve ardından gerçekleşen düğün yemeğine sanat ve spor camiasından çok sayıda davetli katıldı.

Banu Ilıcalı ile Efe Ceyhun'un nikahını ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Göksel Gümüşdağ kıydı. ACUN ILICALI KİMDİR?

Ali Acun Ilıcalı veya en bilindik adıyla Acun Ilıcalı (d. 29 Mayıs 1969: Edirne, Türkiye); Türk sunucu, yapımcı ve girişimci. Acun Medya'nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. TOBB Genç Girişimciler Kurulu üyesidir. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunudur.

Televizyonculuğa Show Tv'de Beşiktaş muhabirliği ile başlamıştır. 2002 yılında "Acun Firarda" adlı gezi-eğlence içerikli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmaya başlamıştır. Programda Acun Ilıcalı'ya kameraman Feridun, Çaykun Ertan ve Esat Yöntunç yardımcı olurken, Şebnem Schaefer'de programın moda bölümü için ekipte yer almıştır. 2006 yılında program sona ermiştir. 2004 yılında "Acun Medya" adlı şirketi kurmuştur. 2004-2006 yılları arasında "Fear Factor" adlı korku-gerilim içerikli televizyon programının; 2007-2010 yılları arasında "Var mısın Yok musun" adlı yarışma içerikli televizyon programının; 2006 yılında "Survivor Türkiye" adlı yarışma içerikli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır. 2007-2008 yılları arasında "Yoksa Rüya mı?" adlı aktüel içerikli televizyon programının; 2008-2014 yılları arasında "Söyle Söyleyebilirsen" adlı ses yarışması içerikli televizyon programının yapımcılığını yapmıştır. 2009 yılında "Devler Ligi" adlı futbol içerikli televizyon programının; 2009 yılında "Yetenek Sizsiniz Türkiye" adlı yetenek yarışması içerikli televizyon programının; 2010-2011 yılları arasında "Yok Böyle Dans" adlı dans yarışması içerikli televizyon programının; 2011 yılında; "O Ses Türkiye" adlı ses yarışması içerikli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır. Çalışanlarıyla birlikte "Acunn.com" adlı portal internet sitesini kurmuştur. 2013 yılında Show Tv'den ayrılıp, Star Tv'ye geçmiştir. 2013 yılında; "3 Adam" adlı televizyon programının yapımcılığını yapmaya başlamış, çalışanlarıyla beraber "Sekiz.com" adlı giyim içerikli İnternet sitesini kurmuş, "MNG Shop" (yeni adıyla Shop90) adlı televizyon kanalına %40 ortak olmuş ve Doğuş Yayın Grubu ortaklığında "Tv8" adlı televizyon kanalını satın almıştır (%70 sahibi). 2014 yılında; Star Tv'den ayrılmış ve "Ninja Warrior Türkiye", "Para Bende", "Hülya Avşar Show", "Arda'nın Mutfağı", "Aileler Yarışıyor", "Ver Fırına", "Kel Alaka", "Akademi", "Ütopya" adlı televizyon programlarının; 2015 yılında "Rising Star Türkiye", "İşte Benim Stilim" adlı televizyon programlarının yapımcılığını yapmıştır. 2016 yılında "İşte Benim Stilim Ünlüler" adlı yarışma programının yapımcılığını yapmaya başlamıştır. 2005 yılında ilk kez Türkiye'de vergi rekortmenleri arasına girmiştir. 2011 yılında ₺2.836.191 gelir vergisi tahakkuk ederek, Türkiye'de gelir vergisi listesinde 62. olmuştur. Türkiye'de yer alan üniversiteler de ve Anadolu'nun farklı yerlerinde stand-up gösterileri yapmıştır. Gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri mizahî bir dille izleyicilere anlatmıştır.


İlk yılları

29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne'de doğmuştur. Annesinin adı İlknur ve annesi kooperatifler il müdürüydü. Babasının adı Ergün ve babası müteahhitti. Ömer Cenker Ilıcalı adında bir abisi vardır. Ağabeyinin okula gitmesini kıskandığı için 5 yaşında okula başlamıştır. O yüzden okulu hep oyun sandığını söylemiştir. İlkokul ve ortaokulu Edirne İstiklâl İlkokulu'nda tamamlamıştır. 10 yaşında Kadıköy Anadolu Lisesi'ni kazanmıştır. Okumak için anneannesinin yanına, İstanbul'a gitmiştir. Ailesinden uzak olduğu için derslerinden kopmuştur. Daha sonra annesinin tayini İzmit'e çıkmış ve ailesi İstanbul'a taşınmıştır. Lise döneminde derslerden koptuğu için ders çalışsın diye odaya kapatılmıştır. Odaya kapatıldığında; kitaptaki harflerden lig kurup, onlara maç yaptırdığını söylemiştir. İstanbul Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanmıştır. Üniversite hayatı 7 yıl sürmüştür. Ancak okulu bitirememiştir.[10] Babaanne ve dedesini trafik kazasında kaybetmiştir. 19 yaşında evlenmiştir. Evlendikten sonra bütün arkadaşlarının kendi evinde buluştuğunu söylemiştir. Evinde arkadaşlarıyla buluştuğu bir gün; evi polis bastığını, polislerin balkondan girdiğini ve evdekilerin oyun oynadığını görünce gittiklerini söylemiştir. Evliliğinde bir kız çocuğu olmuştur. Eşi ve kendisi öğrenci olduğu için onlara babası bakmıştır. Babasının verdiği apartman aidatlarını harcadığını, eve gelen haciz kağıdının atıldığını söylemiştir. Bir gün televizyon izlediği sırada kapının açıldığını, haciz memurlarının gelip televizyonu alıp gittiklerini, televizyonu teslim ettikleri kişinin kendi takımının kalecisi olduğunu ve televizyonun bir saat sonra geri geldiğini söylemiştir. Bir gün anne ve babası, kızını da alıp, Bodrum'a doğru yola çıkmıştır. Balıkesir'de akşam saatlerinde Ergün Ilıcalı sakin bir şekilde konvoyu sollarken bir anda karşısına 180 km hızla gelen bir araç çıkmış ve kafa kafaya çarpışmışlar. O anda Ergün Ilıcalı ve İlknur Ilıcalı ölmüştür. Acun Ilıcanın kızının vücudunda 18 ayrı yerde kırık oluşmuştur. Acun Ilıcalı, anne ve babasının ölüm haberinden sonra; travma geçirmiş, bir yıl boyunca evden çıkmamış ve eşinden boşanmıştır. 1994 yılında Bağdat caddesinde ağır bir motosiklet kazası geçirmiştir. Motosiklet kazasında sol kolu kırılmış, arkasında oturan arkadaşını kaybetmiştir. 36 dikiş atılan ameliyattan sonra sol koluna platin takılmıştır. Anne ve babasından kalanları iki yılda tüketmiştir. 1995 yılında Bağdat caddesine bir kot dükkanı açmıştır. Fakat kısa sürede batmıştır. O dönemde sıfır lirası olduğunu, arkadaşları sayesinde parası olmadığını hissetmediğini söylemiştir. Üniversiteden Esat adında bir arkadaşıyla kaldığı sıralarda hava alanınına giderken Show Tv binasını görmüştür. Yanında üniversiteden arkadaşı Esat'ta vardır. 1996 yılında çocukluk arkadaşı Göktuğ Sevinçli'nin o dönem Show Tv'de spor servisinde çalıştığını öğrenince onu arayıp "Bizde Esatla beraber gelelim" cevabına karşın Göktuğ Sevinçli'de "Gelin burası çok güzel" diyince İrfan Şahin'i ziyaret etmiştir. İrfan Şahin, onları o dönem spor müdürü olan İlker Yasin ile tanıştırmıştır. İlker Yasin, Acun Ilıcalı ve arkadaşının futboldan çok iyi anladığını muhabbet ederken anlamıştır. İlker Yasin, Acun Ilıcalı ve arkadaşının Show Tv'de çalışmasını istemiştir. Böylelikle Acun Ilıcalı stajyer kadrosunda işe başlamıştır. Fenerbahçe taraftarı olmasına rağmen Beşiktaş muhabirliği yapmıştır.

Özel hayatı

1988 yılında Seda Başbuğ ile evlenmiştir. İlk evliliğinden Banu adında bir kızı olmuştur. 1993 yılında Seda Başbuğ ile ayrılmıştır. 1999 yılında çıkarılan bedelli askerlik yasasıyla 5.000 Alman markı ödeyerek 2000 yılında 30 günlük askerlik hizmetini tamamlamıştır. 2003 yılında Zeynep Yılmaz ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Yasemin ve Leyla adlarında iki kızı olmuştur. 2010 yılında Şeyma Subaşı ile bir ilişkisi olduğu iddia edilmiştir. 2013 yılında Şeyma Subaşı ile olan evlilik dışı ilişkisinden Melisa adında bir kızı olmuştur.  12.07.2016 tarihinde eşi Zeynep Yılmaz'dan anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştır.

seda başbuğ acun ılıcalının ilk karısı seda başbuğ kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü