Acun Günay kimdir merak ediliyor! Tarık Akan'ın sevgilisi Acun Günay'ın bilinmeyenleri

Acun Günay kimdir merak ediliyor! Tarık Akan'ın sevgilisi Acun Günay'ın bilinmeyenleri

Cuma günü hayatını kaybeden Tarık Akan'ın 30 yıldır hayatını paylaştığı sevgilisi Acun Günay pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. 1986 yılında evlenip 4 yıl sonra boşanan Tarık Akan son nefesini sevgilisi Acun Günay'ın yanında verdi. Tarık Akan ile 30 yılını geçiren Acun Günay Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarındandır. 17 yaşında dizinden sakatlanan Acun Günay daha sonra bale yapamaz hale gelmiş.

Acun Günay kimdir merak ediliyor! Tarık Akan'ın sevgilisi Acun Günay'ın bilinmeyenleri

Akciğer kanseri nedeni ile hayatını kaybeden Tarık Akan'ın sevgilisi Acun Günay pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. 120 film çeken Tarık Akan'ın ölümü herkesi yasa boğdu. Türkiye'nin en yakışıklı jönleri arasında olan Tarık Akan bir süredir kanser tedavisi görüyordu. 1986 yılından bu yana Tarık Akan ile birlikte olan Acun Günay sevgilisini bu zorlu süreçte bir an olsun yalnız bırakmadı. 1987 yılında ‘‘Yağmur Kaçakları’’ filminde tanışan Acun Günay ile Tarık Akan 30 yılı beraber geçirdiler. Filmdeki dansçılar arasında yer alan Acun Günay, filmin ardından Tarık Akan ile yemeğe çıkmış ve efsane olan aşkları başlamış. Acun Günay hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında sizlerle. 

TARIK AKAN VE ACUN GÜNAY'IN 2000 YILINDA VERDİĞİ RÖPORTAJ 
 

Acun Günay Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin genç sanatçılarından biridir. 17 yaşında dizkapağından sakatlanıp Ankara'da ilk ameliyatını geçirdi. Daha sonra dört kez daha ameliyat masasına yattı. Yaşı genç olduğu için protez diz de takılamıyor. Sözün kısası o ki bundan böyle Acun'un bale yapması söz konusu değil. Tarık Akan'ın 13 yıldır hayatını paylaştığı sempatik minyon genç kadın, işte bu Acun Günay'dır.

TARIK AKAN'IN ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON RÖPORTAJI

Acun-Tarık çifti, Yeşilköy'de geniş bir apartman dairesinde kirada otururlar. Yaşamlarında olduğu gibi evlerinde de şatafat, gösteriş yoktur. Acun, bugüne kadar hiçbir yerde görülmemiştir, hiçbir yerde konuşmamıştır. Büyük salonda açık renk koltuk takımı, yemek masası ve duvarlarda tablolar vardır. Bu tabloların en değerlisi Abidin Dino'nun Paris'te Tarık'a armağan ettiği eseridir. Kendini Bakırköy'de sahibi olduğu Özel Taş Koleji'ne adayan Tarık Akan'la önce okulunda buluştuk, sonra Yeşilköy'deki evine gittik. Hemen belirteyim ki, sevgili Tarık kendisine cimri diyenleri utandırdı, bize hem buz gibi kola, hem kahve, hem de çay ısmarladı.

İMZA ŞART DEĞİL

Acun'la Tarık'ın huyları huylarına ne kadar denkse, boyları ve kiloları birbirlerine o kadar terstir. Acun'un boyu 1.65 m, Tarık'ın ki ise 1.92 m... Acun 47 kg, Tarık ise 90 kg. Acun sanki kafamdan geçenleri okudu; ‘‘Bu konuya hiç kafanı yorma, biz öyle güzel dans ediyoruz ki şaşar kalırsın’’ dedi. Benim kafamı esas yoran, resmi imza taşımayan bu beraberlik için Acun'a bulacağım sıfattı.

- Tarık'la 13 yıl önce ‘‘Yağmur Kaçakları’’ filminde tanıştık. Filmdeki dans sahnesinde ben de dansçılar arasındaydım. Sonra birlikte yemeğe çıktık, bugünlere geldik. ‘‘Tarık Akan'ın balerin sevgilisi’’ diye yazılmak hoşuma gitmiyor. Acun Günay diye yazsalar tamam. Koskoca 13 yıl geçti, sevgili dönemi geride kaldı, ben artık onun eşiyim.

Tarık salondaki büyük ikili koltuğa uzanır gibi oturmuş, yuvarlak gözlüklerinin altından muzip bakışlarla bizi dinliyordu ki birden söze karıştı.

- Yener'ciğim evlilik benim başımdan bir kere geçti. İnsanlar evlenmeden de çok rahat ve mutlu olabiliyor.

Şart değil bir çift imza.

Kendi aramızda da böyle bir konuyu bugüne kadar hiç konuşmadık. Ayrıca ben sorumluluğunu bilen bir insanım. Karşımdaki insanın bana hayatından neler verdiğini biliyorum. Evliliğin altında her iki tarafın da birbirini garanti altına almak gibi bir meselesi yatar. Bizde zaten bu garanti vardır.

BENİ TAŞIYAN KADIN

Türk sinemasının büyük ustasının kalbindeki yeri çok derin şirin, minyon Acun'un.

- Acun pamuk gibi yumuşacıktır. Bu yumuşaklık bana müthiş rahatlık ve huzur veriyor. Bana hiçbir konuda rahatsızlık veren yanı yok. Bunca yıldır Acun'la tek kavgamız olmadı. Onunla her bakımdan uyuşuyoruz, her an o mutluluğu yaşıyoruz. Bizim dedikodumuz, dejenerasyonumuz hiç yoktur. İki normal insan olarak yaşıyoruz. Sadece onu bugüne kadar yaptığım filmlerin setine çağırmadım. Çünkü orada benim kafamda inandığım bir dünya var. O anda gerçek dünyayla karşılaşmak beni rahatsız ediyor. Ben dul bir erkeğim, bunun için Acun'un üstündeki yükler çok fazla. Her kadın beni taşıyamaz. Üç çocuğumun da Acun'la olan ilişkileri olağanüstüdür, onu çok severler. Acun benim hayatımın en büyük şansı, en büyük aşkıdır. Onu çok seviyorum.

TARIK BALEDEN DE ÜSTÜN

Tarık Akan'ın hanım hayranları, ne yazık ki acı gerçek böyle. Bildiğiniz üzere Acun ‘‘dünya’’ demek. Peki, ya Acun için Tarık ne demek?

- Tarık'ı o kadar çok seviyorum ki, anlatamam Yener. 6 yaşından beri bale yapıyorum, 14 yaşından bu yana Devlet Opera ve Balesi'ndeyim. Bale kendisine başka aşkı ortak etmez, sadece onu seveceksin. Ben ‘‘Tarık’’ dedim. 17 Ağustos depreminden beri sabahları 05'e kadar uyumuyorum, deprem olursa Tarık'ı uyandırayım, bir şey olmasın diye. Zaten çok sevilmezse Tarık çok çekilir bir adam da değildir hani.

Mutfak yasak

Tarık Akan'ın mutfağa girmesi, eşi Acun tarafından kesinlikle yasaklanmış. O gün arkadaşımız Yener Süsoy'un aracılığıyla aldığı özel izinle mutfağa girdi ve üçlü, imece usuluyle zeytinyağlı bamya yaptı. Bu arada soğan doğranırken küçük şakalar da olmadı değil.

Reklamda oynayabilirim Tarık Akan, daha düne kadar reklam filmlerinde rol almaya karşıydı. Ama şimdilerde reklam filmlerine sıcak baktığını söylüyor. Bu konuda Acun'un da kendisini ikna ettiğini söyleyen ünlü sanatçı, ‘‘Bana uygun, beni ezmeyecek, yıpratmayacak bir reklam filminde oynayacağım’’ diyor.

acun günay acun günay kimdir tarık akanın sevgilisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü