4.Murad'ın kardeşlerine ne oldu Şehzade Kasım, Beyazıd ve Süleyman'ın sonları

4.Murad'ın kardeşleri bir çok şehzadenın kaderi ile aynı kaderi yaşadı. İçlerinde şanslı olan Murad'dı ve tahta çıkan isim de Murat oldu. Peki diğer kardeşlerine ne oldu bir anda diğer şehzadeleri sonları merak edilir oldu. Şehzade Kasım, Şehzade Beyazıd ve Şehzade Süleyman'ın sonları hiç de tahmin edilenden farklı değil.

4.Murad'ın kardeşlerine ne oldu Şehzade Kasım, Beyazıd ve Süleyman'ın sonları4. Murad'ın tahtat geçmesinden sonra kardeşler arasındaki taht kavgası devam etti mi yoksa bu Şehzade Mustafa gibi kardeşini öldürmek yerine kanunları mı değiştirdi. İşte o şehzadelerin sonları. 

Şehzade Kâsım (1614-1638), I. Ahmed'in Kösem Sultan'dan doğma şehzadesi. 1623 yılında tahta çıkan ağabeyi IV. Murad ilk 27 Temmuz 1635'te Revan Seferi'ne çıkarken babasının diğer hasekisi Mahfiruz Hatice Sultan dan doğma iki oğlu Şehzade Bayezid ile Şehzade Süleyman’ı boğdurtmuştu. Şehzade Kâsım ise 1638'de Bağdat Seferi arefesinde boğduruldu.[1] Ayasofya Camii'nin avlusunda bulunan III. Murad türbesinde gömülüdür.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kerimcan'a destek kankası Caner'den geldi
Kerimcan'a destek kankası Caner'den geldi
Baştan aşağı yenilenen Ford Fiesta iddialı geliyor
Baştan aşağı yenilenen Ford Fiesta iddialı geliyor