Osmanlı Subayı filmi konusu ve oyuncuları! Ne zaman vizyona girecek

Osmanlı Subayı filmi konusu ve oyuncuları! Ne zaman vizyona girecek

Mart ayında vizyona girecek olan Osmanlı Subayı filmi pek çek kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Birinci Dünya savaşı sırasında Doğuanadolu'da yaşananları Amerikalı bir hemşirenin gözünden anlatıyor film. Selçuk Yöntem ve Haluk Bilginer'in rol aldığı film Mart ayında hem Amerika hemde Türkiye'de salonlarda gösterimde olacak.

Osmanlı Subayı filmi konusu ve oyuncuları! Ne zaman vizyona girecek

Oscar ödüllü oyuncularla Türk yıldızları buluşturan Hollywood yapımı Osmanlı Subayı yakında vizyona girecek. Ben Kingsley ile Kara Şahin Düştü ve Pearl Harbor filmlerindeki rolüyle tanınan Oscar ödüllü 73 yaşındaki ünlü oyuncu Josh Hartnett'in de yer aldığı Osmanlı Subayı'nda, diğer bir Hollywood yapımı Ben-Hur filminin oyuncu kadrosunda yer alan Haluk Bilginer ile "Melih Paşa" rolünü canlandıran Selçuk Yöntem de oynadı.

Yönetmenliğini Joseph Ruben'in yaptığı filmin büyük bölümü Türkiye'de çekildi. Kapadokya, Kayseri, Niğde ve İstanbul'da da çekimler yapıldı. Film 1915'te Van'da görev alan ABD'li doktor Jude ile tanıştıktan sonra ona yardımcı olmak üzere ABD'yi terk eden hemşire Lily'nin öyküsünü anlatıyor. 

Filmin yapımcılarından Steven Brown film ile ilgili şu açıklamayı yaptı: Bugüne dek kimsenin ele almadığı Birinci Dünya şavaşı sırasındaki Doğuanadolu'yu konu alarak yaşananları hem Türklerin hemde Ermenilerin ortak acılarına saygılı ve tarafsız bir biçimde izleyiciye sunmak istedik" dedi.

650 kişilik bir çekim ekibinin yer aldığı filmde 2400 figürasyon kullanıldı. 

FİLMİN KONUSU
 

Filmde Lillie (Hera Hilmarsdottir), ülkesi ABD'deki adaletsizlikler nedeniyle hayal kırıklığına uğrayan ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu'nda görevi bulunan Amerikalı doktor Jude (Josh Hartnett) ile tanıştıktan sonra ona yardımcı olmak için ABD'yi terk eten idealist bir genç kadını canlandırıyor. Lillie, Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı subayı görevindeki İsmail'e (Michiel Huisman) aşık oluyor. 

Yapımcılığını Y Production'un sahibi Stephen Brown'ın üstlendiği Osmanlı Subayı'nı Joseph Ruben yönetti. Jeff Stockwell'in senaryosunu yazdığı filmin müziklerini ise Geof Zanelli yaptı.

ELAZİGYENİUFUK.COM

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü