Yozgatlılar Külliye'in önünde Erdoğan'ı bekliyor!

Yozgatlılar Külliye'in önünde Erdoğan'ı bekliyor!

Yozgat'tan 6 gün önce yola çıkan ekip ne yazık ki hala Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmedi. Onlarca Yozgatlı acemi birliğinin Yozgat'a gelmesi için bekliyor ama henüz yetkili kimselere ulaşamdılar.

Yozgatlılar Külliye'in önünde Erdoğan'ı bekliyor!

Yozgat'a askeri birlik getirilmesini isteyen bedensel engelli esnaf Davut Bayram, düzenlediği imza kampanyası sonucu kendisine destek veren 25 kişiyle birlikte Ankara'ya yürüdü. 

Öyle birini düşünün ki hayatın kendisine getirdiği engeli hiçe saydı sapa sağlam olanların bile cesaret edemediği bir olaya imza attı ve akülü arabasıyla yola koyuldu Davut Bayram. Zorlu yürüyüş 6 gün sürdü. Ekipde yürümekten ayakları su toplayanı mı ararsın hastanelik olanı mı ama yılmadı Yozgatlı ve Külliye'ye gitti. 

YÜRÜYÜŞ NASIL BAŞLADI?

Yürüyüşün 5'inci gününde Kırıkkale'ye gelenler, Yozgat ekonomisinin canlanmasında önemli lokomotif görevi üstleneceğine inanılan askeri birlik istemini bugüne kadar farklı platformlarda dile getirdiklerini belirtirken, sonuç alamamaları üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletmek istediklerini belirtti.

Yozgat'ta yürüme engelli Davut Bayram tarafından sosyal medya üzerinden başlatılan 'Yozgat Başkomutana Gidiyor' sloganıyla, bir grup Yozgatlı, 26 Ağustos'ta Ankara'ya gitmek üzere Cumhuriyet Meydanından yürüyüş başlattı. Yürüme engelli olduğu  için akülü arabasıyla yola çıkan ve bir grup tarafından da desteklenen Davut Bayram, Yozgat'ta kişi başına düşen milli gelirin hak ettiği değerde ve gerektiği limite ulaşmadığını belirterek, şunları söyledi:

"26 Ağustos 2016 Cuma namazından sonra biz Cumhurbaşkanımıza Yozgat'ın içinde bulunduğu açlığı, yokluğu ve göçü, çektiğimiz hasreti Cumhurbaşkanımıza arz etmeye gidiyoruz. Biz Yozgat olarak perişanız. Bizim, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan insanların tamamı gibi, ülkenin sunmuş olduğu refah seviyesinden hakkımızı istemeye gidiyoruz. Biz canımızı verirken, öz evlat hak paylaşırken, üvey evlat gibi oluyoruz. Burada bir gelir dağılımı adaletsizliği söz konusu. Halkın en başında olan, halkın en başını temsil eden Cumhurbaşkanımıza, baş komutanımıza arz etmeye gidiyoruz."

5 gündür yolda olduklarını belirten Davut Bayram, "130 kilometrelik bir yolu yürüyüp geldik. Çektiğimiz sıkıntıların hiçbir anlamı yok. Sızlanmadan geldik, ayaklarımız patladı, hiç önemli değil. Ankara'ya kadar Allah izin verirse Perşembe günü geleceğiz" diye konuştu. Başlatılan imza kampanyası sonucu imzalanan 6 bin 666 mektup, klasörler halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilmek üzere gönderildiği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa ergin     0000-00-00 Ben söyledim olmaz asıl hedef milletvekili sayısını 2 Ye düşürmek ve daha sonra yozgat ı haritadan silip çoruma ilçe yapmak iyi ilçe oluruk
Mustafa ergin     2016-09-01 Ben söyledim olmaz asıl hedef milletvekili sayısını 2 Ye düşürmek ve daha sonra yozgat ı haritadan silip çoruma ilçe yapmak iyi ilçe oluruk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü