Yakılan Türk askerleri videosu sahte mi herkes bunu tartışıyor! Sefter Taş- Fethi Şahin

Yakılan Türk askerleri videosu sahte mi herkes bunu tartışıyor! Sefter Taş- Fethi Şahin

IŞİD tarafından iki Türk askerinin yakıldığına yönelik yayınlanan videonun gerçek olup olmadığı herkes tarafından merak ediliyor. 29 Kasım'da IŞİD tarafından kaçırılan Sefter Taş ve Fethi Şahin'in canlı canlı yakıldığına yönelik yayınlanan görüntülerin montaj olduğu iddia edilirken bu konuda hükumet yetkililerinden henüz bir açıklama gelmedi. IŞİD'in elinde bulunan iki askerimizin akibeti herkes tarafından merak ediliyor.

Yakılan Türk askerleri videosu sahte mi herkes bunu tartışıyor! Sefter Taş- Fethi Şahin

Tüm Türkiye dün gece yayınlanan korkunç görüntüleri tartışıyor. IŞİD'in internet sitesinden yayınlanan görüntülerde daha önce IŞİD tarafından kaçırılan iki Türk askeri görülüyor. Zincirlenmiş halde görülen iki Türk askerinin IŞİD militanları tarafından canlı canlı yakıldığına yönelik görüntüler yayınlandı. Milyonların yüreğini dağlayan bu görüntüler hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

Sputnik News kaynaklı habere göre; terör örgütü İŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin video yayınlandı. Yakılan Türk askerlerinin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Kanlı terör örgütü tarafından yakılarak şehit edilen Türk askerlerinin fotoğrafları olduğu iddia edilen görüntüleri yayınlamıyoruz.

Ortadoğu başta olmak üzere Dünya’nın bir çok ülkesinde gerçekleştirdiği kanlı terör eylemleri ile adından sözettiren İŞİD Türk askerlerini yakarak şehit etti. Gece geç saatlerde sputniknews.com kaynaklı haber sonrasında İŞİD tarafından yakılarak öldürüldüğü iddia edilen haberde Türk askerleri ile ilgili ayrıntılar gelmeye başladı. Kanlı terör örgütü İŞİD tarafından yakılarak öldürülen Türk askerlerinin video ve fotoğrafları olduğu iddia edilen görüntüler yayınlandı.

NOT: FOTOĞRAFLARI YAYINLAMIYORUZ

Kamuoyunu rahatsız edecek ve terör propagandası içeren görüntüleri yayımlamıyoruz.

IŞİD, El Bab yakınlarında geçen aylarda kaçırdığı iki Türk askerinin yakılma anlarına ait olduğunu öne sürdüğü bir video ve fotoğraflar yayınladı.

Suriye’ye yönelik başlatılan ‘Fırat Kalkanı’ harekatında üç aydan fazla bir süre geride kalırken dün IŞİD tarafından düzenlenen intihar saldırılarında 16 asker yaşamını yitirmişti. Operasyonda şu ana kadar 37 asker hayatını kaybetti.

IŞİD geçen ay Türkiye’nin ‘Fırat Kalkanı’ operasyonuna ‘karşılık olarak’ iki askeri kaçırdığını duyurmuş, TSK da iki askerle irtibatın kesildiğini bildirmişti.

IŞİD akşam saatlerinde kaçırdığı iki Türk askeri yakarak öldürdüğünü ilan etti. Örgüt, askerlerin yakılma anlarına ait olduğunu öne sürdüğü bir video ve fotoğraflar yayınladı.

Örgüt, Türkiye’nin bölgeden çekilmemesi durumunda eylemlerine devam edeceği uyarısında da bulundu.29 KASIM'DA KAÇIRILMIŞLARDI 

IŞİD'in Suriye'nin El Bab kentinin batısındaki Ed Dana köyü yakınlarında Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında bulunan 2 Türk askerini kaçırdığı iddia edildi. IŞİD ile bağlantılı Amaq sitesi de son dakika olarak verdiği haberde 2 Türk askerini sağ ele geçirdiğini duyurdu.

Suriye'de 2 askerimizle bağlantımız kesildi IŞİD ile bağlantılı Amaq adlı internet sitesi akşam saat 19:45'te son dakika olarak verdiği haberde El Bab kentinin Ed Dana köyü yakınlarında 2 Türk askerini kaçırdığını duyurdu.

'AĞIR SİLAHLARLA SALDIRI SONRASI KAÇIRILDILAR' 

Sputnik'in öğrendiği bilgilere göre de IŞİD, bugün akşam saatlarinde El Bab kentinin batısında yer alan Ed Dana köyü yakınlarında Türk askerlerinin olduğu alana ağır silahlarla saldırı düzenledi. Saldırı esnasında 2 Türk askerini silahlarıyla birlikte sağ ele geçiren IŞİD, onları alıp hakimiyeti altındaki El Bab kentine götürdü.

IŞİD kaçırdığı Türk askerinin fotoğraflarını yayınladı Askerler daha sonra El Bab kentinden Rakka'ya doğru götürülürken, Türk askeri bölgede alarma geçti.

'ASKERLER DÖVÜLDÜ' İDDİASI

Kaynaklar ayrıca, 2 Türk askerinin IŞİD tarafından kötü muamele gördüğü ve dövüldükten sonra kaçırıldığını aktardı. IŞİD, 30 Eylül 2015 tarihinde de Kilis sınırında Türk askeri Serter Taş'ı kaçırmıştı. Taş halen Suriye'nin Rakka kentinde IŞİD'in cezaevinde tutuluyor.

16 ASKERİMİZ ŞEHİT EDİLDİ

 

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında Türk askerleri El Bab'a girdi. El Bab'tan bugün yürekleri yakan bir haber geldi. IŞİD militanlarının saldırısı sonucunda 16 askerimizin şehit düştüğü çoğu ağır 30 yaralı askerimizin olduğu açıklandı. 

Meclis'te konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Fırat Kalkanı operasyonunda şehit sayısının 16'ya yükseldiğini açıkladı.


DEAŞ'a büyük darbe vuruldu


Bakan Fikri Işık'ın konuşmalarından satır başları;

"Bölgedeki yangın görmezden gelindi. Hareket tamamıyla uluslararası hukuka uygun olarak başlatılmıştı. Cerablus, Er Rai ve DEAŞ açısından büyük sembolik önem taşıyan Dabık’ın kurtarılmış olması mühimdir. Böylece, 2 bin kilometrekare civarında bir alan teröristlerden temizlenmiş, 225 meskun mahal özgürleştirilmiştir.


Recep Akdağ: 4 askerimizin durumu ciddi

Bugüne kadar Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DEAŞ terör örgütünden 1005 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca DEAŞ’a ait 4 tank, 29 havan, 41’i silahlı 97 araç, 621 bina ve 61 savunma mevzii, 28 komuta merkezi, 17 cephanelik imha edilmiş, 11 bombalı araç tesirsiz hale getirilmiştir. PKK/PYD/YPG teröristlerinin 299’u etkisiz hale getirilmiştir. Bu operasyonlar sırasında PKK/PYD/YPG’ye ait 14 bina, 4 savunma mevzii, 5 araç ve 1 Drone da imha edilmiştir."

Biz yıllardan beri Suriye'de güvenli bölge oluşturulması gerektiğini anlatıyoruz. İnsani yardımların ulaştırılabileceği bir hat oluşturulabileceğini söylüyoruz. 
 
Harekat planının en kritik aşaması olan El Bab'ın temizlenmesi aşamasına gelinmiştir.
DEAŞ'ın en direnç gösterdiği mevzi şehre hakim noktadaki bir hastane. En fazla şehidi burada verdik."
 
Aynı anda hem DEAŞ’a hem de PKK/PYD/YPG ve DHKP-C gibi bölgedeki bütün terör örgütlerinin tamamına karşı en büyük mücadeleyi veren tek ülke, Türkiye’dir. Bu harekatla bir terör koridoru oluşturulmasına izin vermeyeceğimizi ortaya koyduk.
 
Bu arada, FETÖ de boş durmamakta, Ankara’daki Rus Büyükelçisine hain bir suikast düzenleyerek, Rusya ile büyük çabalarla yeniden onarılan ilişkilerimizi ve Halep’teki sivillerin tahliye edilmesini de sağlayan işbirliğimizi bozmanın hesaplarını yapmaktadır. Türkiye, bu oyunların hiç birisine gelmeyecek ve teröre asla teslim olmayacaktır."  El-Bab (Arapça: الباب), Suriye'nin Halep ilinde bulunan bir şehirdir. Halep'in kuzeydoğusunda yer almaktadır, 2004'te nüfusu 140.000. Şehirde Sünni Müslümanlar çoğunluk oluşturur

​Fırat Kalkanı operasyonu tüm hızıyla devam ederken yeni hedefin El Bab olduğu gündeme geldi. IŞİD'in kalelerinden biri olan El Bab'a önümüzdeki günlerde operasyon düşünülüyor. Suriye'nin Halep kentinde bulunan El Bab şehrinde Sünni Müslümanlar ağırlıklı olarak yaşıyorlar. 

El-Bâb'daki bir yenilgi, terör örgütü DAEŞ için sonun başlangıcı, yani kendi kıyametleri olabilir.

Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü ve Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cengiz Tomar, El Bab ve Dabık'ın DAEŞ için önemini, aynı zamanda bölgede yaşananların Evangelist Hristiyanlıkla bağlantısını Aljazeera Türk'e yazdı.

EL BAB, IŞİD'İN KIYAMETİNİN KAPISI MI?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) 24 Ağustos’ta başlattığı “Fırat Kalkanı” Operasyonu'yla öncelikle Türkiye sınırındaki stratejik nokta Cerablus’u ele geçirdi. Bu operasyonun ikinci aşamasında Cerablus’un batısına doğru A‘zez-Mâre‘ hattına  kadar Türk sınırı IŞİD’ten temizlendi. Üçüncü aşamada ise harekât derinleştirilerek IŞİD’in Kuzey Suriye’deki son kalesi el-Bâb hedefleniyor.

Arapça’da “kapı” manasına gelen el-Bâb, IŞİD’in Suriye’nin kuzeyindeki en önemli direnç noktası Halep’e 40 km mesafede. Daha da önemlisi, IŞİD’in en çok vurgu yaptığı, dünyanın sonunu getireceği rivayet edilen Kıyamet Savaşı’nın yapılacağı Dâbık’a da yaklaşık 40 km uzaklıkta.

IŞİD İÇİN DABIK'IN ANLAMI NE?

Dâbık’ın tarihsel ve sembolik iki önemi var. Birincisi, Osmanlıların Arap topraklarındaki 400 yıllık idaresinin başlangıç noktası. Yavuz Sultan Selim 1516’da bu bölgede Memlükler’e karşı Merc-i Dâbık (Dâbık Ovası) Savaşı’nı kazanarak önce Suriye, ardından Mısır ile Arabistan yarımadasını hâkimiyeti altına aldı. Geçenlerde bu savaşın 500. yıldönümüydü. TSK’nın Suriye’de sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekâtı da bu sembolizme uygun bir şekilde zaferin kazanıldığı gün olan 24 Ağustos’ta başlatıldı.

SURİYE: HAÇLI-MÜSLÜMAN SAVAŞLARININ MERKEZİ

Günümüzü de ilgilendiren ikinci sembolik önemi ise IŞİD’in militan ve sempatizanlarını motive etmek için neşrettiği yayınlarda sürekli olarak kullandığı Dâbık (Kıyamet) Savaşı söylemi. Örgütün İngilizce olarak yayımladığı dergisinin adı “Dâbık”, Arapça olarak neşrettiği derginin ismi ise “Konstantiniyye” yani İstanbul. Yayınlarına göre, IŞİD’in yakın hedefi İstanbul; uzun vadeli hedefi ise Roma (Vatikan). Bu haliyle ülkemizi de yakından ilgilendiriyor. IŞİD’in yayınlarında Suriye bölgesi tarih boyunca Haçlılar ile Müslümanlar arasında yapılan savaşların merkezi olarak sürekli vurgulanıyor.

IŞİD HADİS-İ ŞERİF'İ ALET EDİYOR

Halbuki Türkiye sınırına 20 km mesafedeki Dâbık, Halep’in kuzeyinde stratejik önemi çok fazla olmayan küçük bir belde. Ancak askeri ve stratejik açıdan ehemmiyeti olmayan bu bölge, IŞİD mitolojisi ve propagandasının en önemli ögelerinden biri. Örgüt, Dâbık Savaşı’nı, Hz. Peygamber’den gelen bir rivayete dayandırarak hem kendini meşrulaştırmak hem de yeni militanlar devşirmek için kullanıyor. Zira dünyanın sonuna dair kehanetvârî rivayetler insanların hep ilgisini çeker. Son yıllarda önemli ulusal televizyon kanallarında dünyanın sonu ve Kıyamet’le ilgili yapılan yayınların sıklığı da bunun bir göstergesi. Holywood’un konuya ilgisi de oldukça fazla.

HRİSTİYANLIĞIN ARMAGEDDON'UNA GÖNDERME

IŞİD hem İslam dinini hem de Müslümanların Kıyamet’e dair ilgi ve korkularını psikolojik olarak iyi tahlil ediyor ve bunun üzerine gidiyor. Şüphesiz örgütün militan devşirdiği Batı dünyasında da Armageddon Savaşı başta Evenjelistler olmak üzere bazı çevreler tarafından önemseniyor. Hıristiyan literatüründe Armageddon Savaşı’nın yapılacağı rivayet edilen Filistin’deki Har Megiddo (Megiddo Tepesi), IŞİD literatüründe Melhame-i Kübra’nın (Son Savaş) yapılacağı Kuzey Suriye’de Dâbık’a denk geliyor. Rivayette savaşın sonunda İsa Mesih’in yeryüzüne ineceği anlatılıyor. Böylece örgüt Batı’dan devşirdiği militanların zihin dünyasına da hitap ediyor.

KAFİRLERLE MÜSLÜMANLAR ARASINDAKİ SON SAVAŞ

IŞİD bu iddiasını Hz. Peygamber’den rivayet edilen: “Rumlar, A'mak ve Dâbık isimli mahallere inmedikçe kıyamet kopmaz” cümlesiyle başlayan melhame/fiten hadisine dayandırıyor. Bu rivayetteki A’mak, Amik ovası; Dâbık ise Suriye’nin kuzeyinde bir belde. Buna göre, Kıyamet’ten önce “kâfirlerle” Müslümanlar arasında yapılacak son savaş (Kıyamet Savaşı, Melhame-i Kübrâ, Armageddon) burada vuku bulacak ve Müslümanlar galip gelecek.

IŞİD'İN GÖZÜNDE TÜRKİYE

Tabii IŞİD’in Müslümanlar olarak kastettiği kesim sadece kendi mensupları. Burada ‘Rumlar’ olarak kastedilen ise, yaygın kanının aksine Yunanlılar değil Romalılar ya da Haçlılar. Anadolu, İslam’ın ilk dönemlerinde başkenti İstanbul (Konstantiniyye) olan Bizans’ın (Doğu Roma) elinde olduğundan bölge Bilad-ı Rum, halk da ehl-i Rum olarak anılmıştır. O nedenle Ortaçağ Arap kaynakları Anadolu’yu Selçuklu fetihlerinden sonra da Rum olarak adlandırmaya devam etti. Nitekim Arapça kaynaklar Anadolu Selçuklularını “Selâcika-i Rum” olarak zikreder. Dolayısıyla IŞİD, Ortaçağ sembolizmine uygun olarak Anadolu’yu (Rum diyarını) elinde tutan Müslüman Türkleri de kastediyor olmalı.

IŞİD, İstanbul’u ve Anadolu’yu elinde tutan ve kendilerine göre Batı’nın müttefiki olan bizleri bu rivayette geçen düşmanlarıyla özleştiriyor. Zira bu savaşın sonunda galip gelen Müslümanlar İstanbul’u da ele geçirecekler. Dahası IŞİD’e göre, “Fatih’in 1453’teki fethi, Hz. Peygamber’in (Letuftahanne) hadisinde müjdelenen fetih değil ve bu fetih IŞİD tarafından Dâbık Savaşı’nın kazanılmasından sonra gerçekleştirilecek… Daha sonra da Hıristiyanlığın başkenti Roma (Vatikan) fetholunacak”.

yakılan türk askerleri fethi şahin sefter taş türk askerleri yakılma yakılan türk askerleri videosu gerçek mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
suat     2016-12-26 Baslik ile konu tamamen alakasiz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü