Türkiye sınırına PYD paçavrasını astılar

Türkiye sınırına PYD paçavrasını astılar

Fırat Kalkanı operasyonu devam ederken PYD Türkiye sınırında haddini aşan hareketlerde bulunuyor. PYD üyeleri, Türkiye sınır hattına yakın bir noktaya, YPG'nin büyük bir bayrağını astı. Akçakale'den net şekilde görülürken, sınır hattında iş makineleri ise zırhlı araçların aldığı güvenlik önlemleri arasında beton örme çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye sınırına PYD paçavrasını astılar

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi ile Suriye'nin, terör örgütü PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD denetimindeki Telabyad kenti arasındaki sınır hattına duvar örülmesi için çalışmalar sürüyor.
PYD üyeleri, sınır hattına yakın noktadaki direğe, örgütün silahlı kanadı YPG'nin büyük bir bayrağını astı.

Akçakale'nin karşısında bulunan ve geçen yıl haziran ayından itibaren PYD denetimine geçen Telabyad, sınırına güvenlik amacıyla modüler beton duvar örülmesi için başlatılan çalışmalar devam ediyor. İş makinelerinin çalışma yaptığı bölgede PYD üyeleri, dün akşam saatlerinde sınıra yakın bir noktada yer alan ve Akçakale'den görülen direğe terör örgütünün silahlı kanadı YPG'yi simgeleyen büyük bir flama astı. Terör örgütü üyelerince asılan yeni bayrak Akçakale'den net şekilde görülürken, sınır hattında iş makineleri ise zırhlı araçların aldığı güvenlik önlemleri arasında beton örme çalışmalarını sürdürüyor.

pyd türkiye sınıra bayrak asma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü