TSK personel alımı ne zaman 2016 Sözleşmeli er alım şartları merak ediliyor!

TSK personel alımı ne zaman 2016 Sözleşmeli er alım şartları merak ediliyor!

TSK personel alımının ne zaman yapılacağı pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Ordudaki FETÖ temizliğinin ardından Milli Savunma Bakanı TSK'ya 30 bin personel alımı yapılacağını açıkladı. TSK personel alımının önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

TSK personel alımı ne zaman 2016 Sözleşmeli er alım şartları merak ediliyor!

TSK 30 bin personel alımı yapacağını açıkladı. Orduda FETÖ temizliği devam ederken Milli Savunma Bakanlığı'ndan flaş bir açıklama geldi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık TSK'nın ihtiyacı dahilinde 30 bin personel alımı yapılacağını açıkladı. TSK personel alım tarihi henüz netleşmedi. TSK personel alımı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde derledik. 

TSK'den personel sayısı ile ilgili yapılan açıklamada, 203 General/Amiral, 26 bin 299 subay, 65 bin 26 astsubay, 48 bin 12 uzman erbaş, 16 bin 366 sözleşmeli erbaş/er olmak üzere uzman personel sayısının 155 bin 906 olduğu kaydedildi.

6 bin 949 yedek subay, 198 bin 529 er-erbaş olmak zere yükümlü personel toplamı ise 205 bin 478 olarak bildirildi. Askerî Personel Toplamı 361 bin 384 olarak ifade edildi.

Kuvvet Komutanlıklarında 29 bin 803 sivil memur ve işçi, Milli savunma Bakanlığı'nda 3 bin 178 sivil memur ve işçi, Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde ise 6 bin 419 sivil memur ve işçinin görev yaptığı kaydedildi.

Açıklamada, oplam personel sayısı 400 bin 784 olduğu kaydedildi. Askerî Personel İçinde Uzman Personel Oranının sivil memur ve işçi hariç yüzde 43 olduğu ifade edildi.

 

TSK personel alımının ne zaman olacağı pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Ordu da FETÖ temizliği devam ederken Sivil Savunma Bakanlığı TSK için 30 bin 159 personel alımı yapılacağını açıkladı. Önümüzdeki günlerde Kara ve Deniz kuvvetlerine 30 bin askeri personel alımı yapılacak. TSK personel alımı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle. 

​15 Temmuz darbe girişiminden sonra haliyle en büyük tasfiyelerden biri ordu da olmuştu. Milli Savunma Bakanlığı personel açığını gidermek için çalışmaları hızlandırdı ve sayılarda belli oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne FETÖ soruşturmaları kapsamında ki ihraçların ardından subay ve astsubay dahil 30 binden fazla yeni personel alınacağı açıklandı. 

​Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacını karşılamak için 30 bin 159 personel almaya hazırlanıyor. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Ak Parti Merkezinde ki il başkanları toplantısında hem savunma sanayi projeleri hemde Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeni yapısı ile ilgili sunum yaptı. 


Bakan Işık Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacını karşılamak için 1322 subay, 3 bin 547 astsubay, 7 bin 159 uzman erbaş ile 11 bin 957 sözleşmeli erin alınacağını söyledi. Ayrıca kara ve deniz harp okullarının birinci ve ikinci sınıflarına üniversitelerin uygun bölümlerinden Astsubay meslek yüksek okullarının 1. sınıflarına ise yüksek okulların uygun bölümlerinden öğrenci alınacağını söyledi. 


Harp okulların 3491, meslek yüksek okullarına 1811 öğrenci alınması ön görülüyor. 411 astsubayın subaylığa, 511 erbaşında astsubaylığa geçmesi ile birlikte bu yıl içerisinde 30 bin 159 personel temin edilmiş olacak. 

Milli Savunma Bakanlığınca, TSK'nin personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik başlatılan çalışmalar hızla devam ediyor.

Bu kapsamda kara ve deniz harp okullarının 1, 2 ve 3'üncü sınıflarına üniversitelerin uygun bölümlerinden, astsubay meslek yüksek okullarının 1'inci sınıflarına yüksekokulların uygun bölümlerinden öğrenci alınması öngörülüyor.
 

TSK'nin personel ihtiyacını karşılamak için bin 322 subay, 3 bin 547 astsubay, 7 bin 159 uzman erbaş ve 11 bin 907 sözleşmeli erbaş/er alınması hedefleniyor. Ayrıca harp okullarına 3 bin 491 ve meslek yüksekokullarına bin 811 öğrenci alımı yapılması planlanıyor. 411 astsubayın subaylığa, 511 uzman erbaşın astsubaylığa geçişi olmak üzere, bu yıl içinde 30 bin 159 personelin temini değerlendiriliyor.

Bordo bereye yoğun ilgi


Bu arada, Özel Kuvvetler Komutanlığının personel ihtiyacının karşılanması için Milli Savunma Bakanlığınca başlatılan muvazzaf subay ve astsubay alım süreci de devam ediyor.

Özel Kuvvetler Komutanlığına ilk defa Bakanlık tarafından personel alımı yapılırken, Komutanlığa dışarıdan subay ve astsubay temini de ilk olma özelliği taşıyor.

Bu kapsamda Komutanlığa 200 muvazzaf subay ve 500 muvazzaf astsubay alınması planlanıyor. Muvazzaf subaylığa başvuru için en az lisans mezunu olunması ve ilgili KPSS puan türünden en az 50 alınması gerekiyor. Astsubaylığa başvurular için ise en az ön lisans mezunu olma ve ilgili KPSS puan türünden en az 50 alma şartı aranıyor.

Bu kapsamda 1 Kasım'da başlayan başvurulara yoğun ilgi gösteriliyor. Bordo bereli olmak için bugün kadar 6 bin 129 kişi subay adayı ve 11 bin 368 astsubay adayı olarak başvurdu. Başvuru süresi 30 Kasım'da sona erecek.

ELAZIĞYENİUFUK.COM ÖZEL

tsk personel alımı tsk personel alımı ne zaman sözleşmeli er alımı sözleşmeli er alımı ne zaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü