Toruna bakma parası ne kadar? Büyükannelere maaş!

Toruna bakma parası ne kadar? Büyükannelere maaş!

Çalışan annelere müjdeli haber geldi. Bakıcı arayan çocuklarını birilerine teslim etmekte zorlanan annelere müjdeli haber hükümet kanadından geldi. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu çalşmanın başladığını açıkladıktan sonra Uygulamaya pilot iller İzmir ve Bursa’da başlayacağını açıkladı.

Toruna bakma parası ne kadar? Büyükannelere maaş!

Toruna bakma maaşı verilecek. Devletten maaş müjdesinden sonra binlerce kişi merak ile ayrıntıları bekliyor. Kadın istihdamını teşvik için torununa bakan büyükannelere bebek parası verilecek. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, “Uygulamaya pilot iller İzmir ve Bursa’da başlıyoruz” dedi

Hükümet, çalışma yaşamında "milli seferberlik" başlattı. Kadın istihdamını teşvik için torununa bakan büyükannelere bebek parası verilecek. Uygulamaya pilot iller İzmir ve Bursa'dan başlanacak. Bu destek ilk etapta üç yaşına kadar sağlanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Çalışma tamamlandı, 2017'de anneanne ve babaannelere teşvik vereceğiz" dedi. Müezzinoğlu, 2016 değerlendirme toplantısında sosyal güvenlik ve çalışma yaşamına ilişkin şu mesajları verdi:

 ÜÇ YAŞ SINIRI: İlk etapta bin aile denilecek, izlenecek ona göre yaygınlaştırılacak. Anneanne ya da babaanneden birine vereceğiz. Üç yaşına kadar destek öngörüyoruz.

 YARISI MEB'E: Kamuda 60 bin sözleşmelin yarısı MEB'e tahsis edilecek. Kadrolu memur alımı için de atama izni verilecek. Geriye kalanı Sağlık ve İçişleri Bakanlığı'na verilecek.

 KALICI KADRO: Toplum yararına 2 dönem çalışan işçileri sürekli çalıştırmak istiyoruz. Bu konuda çalışma yapıyoruz. Çalışma olumlu sonuçlanırsa 2 dönem toplum yararına çalışan işçiyi kurum devamlı istihdam edecek.

 İHRAÇ VE İADE: OHAL üç ay uzatıldı, yeni çıkacak KHK'larda hem iade hem de ihraçlar olacak. Darbe girişimi sonrası açığa alma, ihraç konularına ilişkin komisyonlar kuruldu.

ÖNCELİK EMZİRME DÖNEMİNDE
Çocuk bakımını güvenli hale getirdiklerini anlatan Bakan Müezzinoğlu, "Duygusal bir bağ kuruluyor. Öncelikle emzirme dönemini içerecek. Yarı zamanlı olacaksa, anne tam zamanlı çalışsın kalan kısmını anneanneye verelim diyoruz" dedi.

FETÖ HASSASİYETİ
Bütçedeki 5 bin atama için KPSS yerleştirme takviminin bu ay açıklanacağını söyleyen Müezzinoğlu, "Sözlü sınavlara devam edilecek. İstihbarat raporları tek başına yeterli değil. Sözlü sınavlarda adayların analiz yapma, sorun çözebilme gibi yetenekleri de ölçülüyor. Hiçbir işyeri sadece CV'ye göre personel almaz. Özel sektör de buna bakıp davet eder, mülakatını da yapar" değerlendirmesini yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü