TEOG nakil sonuçları ne zaman açıklanacak işte açıklanma tarihi

TEOG nakil sonuçları ne zaman açıklanacak işte açıklanma tarihi

TEOG 3.nakil başvuruları bugün itibariyle sona erdi.Sona eren başvuru işlemleri sonrasında adaylar başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.TEOG 3.dönem nakil sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında açıklama MEB'ten geldi.

TEOG nakil sonuçları ne zaman açıklanacak işte açıklanma tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takviminde yer alan bilgilere göre  22-26 Ağustos arasında başvurusu yapılan TEOG 2.nakil sonuçları açıklandı. İşte merak ettiğiniz TEOG nakil sonuçları ve boş kontenjanlar...

Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin merakla beklediği TEOG sonuçları açıklandı. Bakanlığın verilerine göre, 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin katıldığı TEOG maratonunda 231 bin 425 öğrenci ilk sırada tercih ettiği liselere yerleşti. TEOG ikinci nakil dönemi sonuçları 10.00'da E-okul ve www.meb.gov.tr'de yayınlandı.

 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi sonuçları açıklandı. Öğrenciler e-okul’dan sonuçları görebilir. Aynı zamanda üçüncü nakil dönemi için tercih başvuruları bugün başladı ve 2 Eylül'e kadar sürecek. Ardından 29 Ağustos-2 Eylül arası üçüncü nakil işlemleri yapılacak.

Yerleştiği okuldan memnun olmayan veya tercihlerinin hiçbirine yerleşemeyerek otomatik olarak kaydı açık liseye yapılan öğrencilere, nakil döneminde üç tercih hakkı veriliyor. Nakillerde il veya ilçe sınırlaması olmuyor. Uzmanlar, üç tercih hakkının verileceği nakil sürecinde adaylara, yüzdelik başarı dilimlerinin çok üzerindeki liselere girmelerinin oldukça düşük bir olasılık olduğunu hatırlatıyor.

TEOG ÜÇÜNCÜ NAKİL DÖNEMİ

Son nakil dönemi için başvurular ise 29 Ağustos’ta başlayacak. 2 Eylül’de tamamlanacak nakil tercihlerinin sonuçları 5 Eylül’de duyurulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü