Reklamı Geç

Tayyip Erdoğan Şehitler tepesi şiiri videosu tüyleri diken diken etti! Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hain darbe girişiminin ardından okuduğu Şehitler Tepesi boş değil sözleri ile başlayan Arif Nihat Asya'nın Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor şiiri pek çok kişi tarafından aranıyor. Hain darbe girişiminin ardından Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor şiirini okuyan Erdoğan herkesin yüreğini sızlattı. Bugün milyonlarca öğrenciye 15 Temmuz hain darbe gecesinde yaşananlar gösterildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın okuduğu şehitler tepesi şiiri haberimizin devamında sizlerle..

Tayyip Erdoğan Şehitler tepesi şiiri videosu tüyleri diken diken etti! Bir Bayrak Rüzgar BekliyorBugün milyonlarca öğrenciye 15 Temmuz hain darbe gecesinde yaşananlar iki klip halinde gösterildi. Hain FETÖ çetesinin kendi yurduna nasıl saldırdığı ama bu hain girişimi halkın nasıl önlediğini gösteren iki klip hazırlandı. Klipte can alıcı nokta ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın okuduğu Arif Nihat Asya'nın Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor! şiiri oldu. Şehitler tepesi boş değil, biri var bekliyor! sözleri ile başlayan şiir pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Şiirin tamamı haberimizin devamında sizlerle. 
 

Şehitler tepesi boş değil, 
Biri var bekliyor. 
Ve bir göğüs, nefes almak için; 
Rüzgar bekliyor. 
Türbesi yakışmış bu kutlu tepeye; 
Yattığı toprak belli, 
Tuttuğu bayrak belli, 
Kim demiş meçhul asker diye? 

Destanını yapmış, kasideye kanmış. 
Bir el ki; ahretten uzanmış, 
Edeple gelip birer birer öpsün diye fâniler! 
Öpelim temizse dudaklarımız, 
Fakat basmasın toprağa temiz değilse ayaklarımız. 
Rüzgarını kesmesin gövdeler 
Sesinden yüksek çıkmasın nutuklar, kasîdeler. 

Geri gitsin alkışlar geri, 
Geri gitsin ellerin yapma çiçekleri! 
Ona oğullardan, analardan dilekler yeter, 
Yazın sarı, kışın beyaz çiçekler yeter! 
Söyledi söyleyenler demin, 
Gel süngülü yiğit alkışlasınlar 
Şimdi sen söyle, söz senin. 

Şehitler tepesi boş değil, 
Toprağını kahramanlar bekliyor! 
Ve bir bayrak dalgalanmak için; 
Rüzgar bekliyor! 
Destanı öksüz, sükûtu derin meçhul askerin; 
Türbesi yakışmış bu kutlu tepeye 
Yattığı toprak belli, 
Tuttuğu bayrak belli, 
Kim demiş meçhul asker diye? ...
Erdoğan: 'Bu Ülkede Şehitler Tepesi, Hiçbir Zaman Boş Kalmadı, Kalmayacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz gecesi 170'i sivil, 62'si polis ve 5'i de asker olmak üzere 237 şehit verdik. Bugün saat 19.00 itibarıyla yaralı sayımız 2 bin 191. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına, milletimize başsağlığı diliyorum." dedi.

Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi açılışı ile Şehitleri Anma Programında yaptığı konuşmaya besmele ile başladı.

Açılışı yapılan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nin tüm millete hayırlı olması dileğinde bulunan Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Külliyemizin önemli bir parçası olan bu eserin açılışını, böylesine önemli ve anlamlı bir dönemde çok kıymetli misafirlerimizle yapmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Aramızda 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve 15 Temmuz gazileri var. Kendilerine hoş geldiniz diyorum." diye konuştu.

Erdoğan, "15 Temmuz gecesi 170'i sivil, 62'si polis ve 5'i de asker olmak üzere 237 şehit verdik. Bugün saat 19.00 itibarıyla yaralı sayımız 2 bin 191. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına, milletimize başsağlığı diliyorum." dedi.

"Bu ülkede şehitler tepesi, hiçbir zaman boş kalmadı, kalmayacak"

İslam'da şehitliğin peygamberlikten sonra en yüksek makam olduğunu vurgulayan Erdoğan, Arif Nihat Asya'nın, "Bir bayrak rüzgar bekliyor" şiirinden, "Şehitler tepesi boş değil, biri var bekliyor. ve bir göğüs, nefes almak için, rüzgar bekliyor. Türbesi yakışmış bu kutlu tepeye, yattığı toprak belli, tuttuğu bayrak belli, kim demiş meçhul asker diye? Destanını yapmış, kasideye kanmış. Bir el ki; ahretten uzanmış, edeple gelip birer birer öpsün diye faniler. Öpelim temizse dudaklarımız, fakat basmasın toprağa temiz değilse ayaklarımız. Söyledi söyleyenler demin, gel süngülü yiğit alkışlasınlar, şimdi sen söyle, söz senin. Şehitler tepesi boş değil, toprağını kahramanlar bekliyor. ve bir bayrak dalgalanmak için; rüzgar bekliyor." dizelerini okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkede şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmadı, kalmayacak. Bizim şehitlerimizin yattıkları toprak belli, tuttukları bayrak belli, yüreklerindeki iman belli, dillerindeki kelime-i şehadet, kelime-i tevhid belli. Peki onları şehit edenlerin neyi belli? Sadece ihanetleri. Şehitlerimizin hiçbiri bizim için meçhul değil, bilakis onların her biri milletimizin malumudur ve ebediyen malumu olarak kalacaktır." diye konuştu.

"237 şehidimizin her birinin adını anıtlaştıracağız"

Şehitlerin aziz hatırasını yaşatmak için Boğaziçi Köprüsü'nün adını 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, TBMM'nin ve Genelkurmay Başkanlığının bulunduğu kavşağın adını 15 Temmuz Şehitler Meydanı, Kızılay Meydanı'nın adını da 15 Temmuz Kızılay Demokrasi Meydanı olarak değiştirdiklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi de 237 şehidimizin her birinin adını aynen Çanakkale şehitlerinde olduğu gibi anıtlaştıracağız. İnşallah kurumlarımızla anıtlaştıracağız, inşallah aynı zamanda İstanbul'da Boğaziçi Köprüsü'nden çıkar çıkmaz Anadolu Yakasındaki tepe noktada, orada anıtlaştıracağız. Ankara'da hemen Külliyemizin karşısında, orada anıtlaştıracağız ve okullarımıza isimlerini vermek üzere anıtlaştıracağız ve kalıcı kılacağız." dedi.

erdoğan şehitler tepesi şehitler tepesi şiiri 15 temmuz klibi bir bayrak rüzgar bekliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi