Tarihte Çavdaroğlu Ural Bey nasıl öldü İdam mı edildi merak ediliyor!

Tarihte Çavdaroğlu Ural Bey nasıl öldü İdam mı edildi merak ediliyor!

Çavdaroğu Ural Bey'in hayatı Diriliş Ertuğrul ile birlikte merak edilir oldu. Reyting rekoru kıran Diriliş Ertuğrul'da heyecan nefes kesmeden devam ediyor. Ural Bey'in idam edilip edilmeyeceği gelecek bölümlerde netlik kazanacak.

Tarihte Çavdaroğlu Ural Bey nasıl öldü İdam mı edildi merak ediliyor!

Diriliş Ertuğrul ile birlikte tarihe olan ilgi git gide arttı. Kayıların beyi olan Ertuğrul Gazi aslında Çavdarlar ile bilrikte iyi günler geçirdiler ama söz konusu Candar Bey kızı Aslıhan Hatun'un Ertuğrul Gazi ile evlenmesini istemesinden sonra dengeler bozuldu. Bir de üstüne Ural Bey'in yaptığı bütün kötülükler ortaya çıkınca idam ile yargılandı. Peki Ural Bey idam edildi mi?

Candaroğulları Beyliği, Anadolu Selçuklu Devleti'nin yıkılışından sonra Kastamonu ve çevresinde kurulan bir Türkmen beyliğidir.

Denizci özellikleri, Sinop'ta kurdukları tersanenin Osmanlı Devleti'ne katılması ve geliştirilmesi, Osmanlı Donanması'na güç kattı. Kastamonu'nun Küre ilçesindeki bakır ocakları, Beylik daha Osmanlı Devleti'ne ilhak olmadan önce, Osmanlı Devleti'nin top üretimi için faydalandırılmıştır.

Yıldırım Bayezid, Anadolu'daki birliği sağlama yolundaki çalışmaları sırasında Candaroğulları topraklarına sahip olmuş, fakat Sinop'ta Candaroğulları Beyliği'ni devam ettirmiştir. İsfendiyar Bey Ankara Savaşı'ndan (1402) sonra Timur'un hâkimiyetini tanıdı. Bunun karşılığında da eski Candaroğulları toprakları kendisine verildi, böylece Kastamonu'ya yeniden hâkim oldu.

1461 yılında barış yoluyla Osmanlı Devleti'ne katıldı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü