Sözleşmeli er alımı ne zaman? Sözleşmeli er alım şartları 2016

Sözleşmeli er alımı ne zaman? Sözleşmeli er alım şartları 2016

Sözleşmeli er alımının ne zaman yapılacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. TSK'da FETÖ operasyonları devam ederken 30 bin askeri personel alımı yapılacağı açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı 11 bin sözleşmeli er alacağını duyurdu. Sözleşmeli er alımı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle.

Sözleşmeli er alımı ne zaman? Sözleşmeli er alım şartları 2016

Sözleşmeli er alımı başvuru şartları pek çok kişi tarafından merak ediliyor. TSK 30 bin askeri personelin alınacağını duyurdu. Orduda FETÖ temizliği devam ederken 11 bin sözleşmeli erin alınacağı gündeme geldi. Sözleşmeli er olarak çalışmak isteyen kişiler alımın ne zaman olacağını ve başvuru şartlarını merak ediliyorlar. Sözleşmeli er alımı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle. 

​Sözleşmeli er alımının ne zaman olacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Hain darbe girişiminin ardından TSK'de FETÖ üyelerine yönelik operasyonlar devam ediyor. Ordu içinde FETÖ temizliği devam ederken Milli Savunma Bakanı Fikri Işık çok önemli açıklamalarda bulundu. Işık önümüzdeki günlerde TSK bünyesine 30 bin 159 personel alımının yapılacağını açıkladı. Bakan Işık Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacını karşılamak için 1322 subay, 3 bin 547 astsubay, 7 bin 159 uzman erbaş ile 11 bin 957 sözleşmeli erin alınacağını söyledi.

​TSK personel alımının ne zaman olacağı pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Ordu da FETÖ temizliği devam ederken Sivil Savunma Bakanlığı TSK için 30 bin 159 personel alımı yapılacağını açıkladı. Önümüzdeki günlerde Kara ve Deniz kuvvetlerine 30 bin askeri personel alımı yapılacak. TSK personel alımı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle. 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er temini için başvuru yapacak olan adaylar için askerlik şartı bulunmuyor. Ayrıca sözleşmeli er temini ilanına halen askerde bulunan adaylarda başvuru yapabilmektedir.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Temini İlanına Kimler Başvurabilir ? 
- 21 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olanlar adaylar, 
- Başvuru kılavuzunda belirtilen boy kilo oranını sağlayan adaylar, 
- Askeri okullardan herhangi bir sebepten dolayı atılmamış olan adaylar, 
- Güvenlik soruşturmasında olumlu yanıt alan adaylar, 
- Hastanelerden " sözleşmeli er olabilir " raporu alan adaylar, 


Reklam

Organizasyon Firması
250+ düğün organizasyon firması Düğün.com'da evlenecek çiftler ile buluşuyor.
Firmaları Listele!
Buraya reklam verin.
- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adaylar, 
- Erkek olan adaylar, 
- En az ilkokul mezunu olan adaylar ilana başvuru yapabilir. 

İlana Başvurular Nasıl Yapılacak ? 
- İlana başvuru yapacak olan adaylar " ik.tekok.edu.tr/sozer/basvuru.aspx " adresini kullanarak başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. 

Sözleşmeli Erler Ne Kadar Maaş Alacaklar ?

Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından göreve başlatılan sözleşmeli er, ilk olarak 2 bin TL maaş almaktadır. Ayrıca sözleşmeli erliğin ikinci yılında bu rakam 2.128 TL olmaktadır. Sözleşmeli erler 3 yıllarını doldurduklarında 30 Bin TL tazminatlarını alarak görevden ayrılabilmektedirler. 

TSK'YA 30 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

 

15 Temmuz darbe girişiminden sonra haliyle en büyük tasfiyelerden biri ordu da olmuştu. Milli Savunma Bakanlığı personel açığını gidermek için çalışmaları hızlandırdı ve sayılarda belli oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne FETÖ soruşturmaları kapsamında ki ihraçların ardından subay ve astsubay dahil 30 binden fazla yeni personel alınacağı açıklandı. 

​Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacını karşılamak için 30 bin 159 personel almaya hazırlanıyor. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Ak Parti Merkezinde ki il başkanları toplantısında hem savunma sanayi projeleri hemde Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeni yapısı ile ilgili sunum yaptı. Bakan Işık Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacını karşılamak için 1322 subay, 3 bin 547 astsubay, 7 bin 159 uzman erbaş ile 11 bin 957 sözleşmeli erin alınacağını söyledi. Ayrıca kara ve deniz harp okullarının birinci ve ikinci sınıflarına üniversitelerin uygun bölümlerinden Astsubay meslek yüksek okullarının 1. sınıflarına ise yüksek okulların uygun bölümlerinden öğrenci alınacağını söyledi. 


Harp okulların 3491, meslek yüksek okullarına 1811 öğrenci alınması ön görülüyor. 411 astsubayın subaylığa, 511 erbaşında astsubaylığa geçmesi ile birlikte bu yıl içerisinde 30 bin 159 personel temin edilmiş olacak. 

Milli Savunma Bakanlığınca, TSK'nin personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik başlatılan çalışmalar hızla devam ediyor.

Bu kapsamda kara ve deniz harp okullarının 1, 2 ve 3'üncü sınıflarına üniversitelerin uygun bölümlerinden, astsubay meslek yüksek okullarının 1'inci sınıflarına yüksekokulların uygun bölümlerinden öğrenci alınması öngörülüyor.

TSK'nin personel ihtiyacını karşılamak için bin 322 subay, 3 bin 547 astsubay, 7 bin 159 uzman erbaş ve 11 bin 907 sözleşmeli erbaş/er alınması hedefleniyor. Ayrıca harp okullarına 3 bin 491 ve meslek yüksekokullarına bin 811 öğrenci alımı yapılması planlanıyor. 411 astsubayın subaylığa, 511 uzman erbaşın astsubaylığa geçişi olmak üzere, bu yıl içinde 30 bin 159 personelin temini değerlendiriliyor.

sözleşmeli er alımı ne zaman kaç sözleşmeli er alımı olacak sözleşmeli er alım tarihi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Muhammet     0000-00-00 Ben başvurumu yaptim sürekli olarak güncelliyorum bu sene basvurabilmek için son senem ve son sansim sonuçlar ne zaman belli olacak..?
Hakan ozturk     0000-00-00 Slm ben hakan karaman merkez askerlik yaptım Çanakkalede nisanciydin kendime güveniyorum her attigimi vuruyorum 05455413699 bu numaram gerekirse arz ederim
Hasan Memur     0000-00-00 Ben öncebaşvuruyaptım ama şifremiunuttum güncellemeyapamıyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü