Son dakika depremleri ve şiddetleri kaç Ege'de depremler peş peşe

Son dakika depremleri ve şiddetleri kaç Ege'de depremler peş peşe

Ege denizi adeta beşik gibi sallanıyor.Bugün sabah saatlerinde Çanakkale merkezli depremde hasarlar meydana geldi.Çanakkale'de meydana gelen deprem İstanbul,İzmir ve Bursa'dan hissedildi.İşte meydana gelen son depremler ve artçı şoklar

Son dakika depremleri ve şiddetleri kaç Ege'de depremler peş peşe

AFAD'tan son dakika açıklamaları peş peşe geliyor. AFAD açıklamasında "13:58'de Ayvacık açıklarında 5,3 büyüklüğünde, 14.03'te 4.1, 14:45'de ise 4,4 büyüklüğünde yeni bir deprem daha oldu" denildi.

Sabah 06.51'de 5.5 büyüklüğündeki sarsıntıyla başlayan deprem fırtınası, gün boyunca sürdü. Bölgede 100'den fazla artçı sarsıntı kaydedildi. İlk deprem İzmir ve İstanbul'da da hissedildi.

Ayvacık'a bağlı bazı köylerde çok sayıda ev yıkıldı, dört kişi hafif yaralandı. Geniş bir alanda insanlar korkudan evlerine giremiyor. AFAD ve Kızılay bölgeye çadır gönderiyor.

Kuzey Ege'de yer alan Çanakkale, deprem fırtınası yaşıyor. İlk deprem, Ege Denizi açıklarında sabah 06.51'de gerçekleşti. 5.5 büyüklüğündeki sarsıntının merkez üssü Ayvacık ilçesi açıklarıydı. Deprem, Çanakkale başta olmak üzere İzmir, Bursa ve İstanbul'da da hissedildi. 26 dakika sonra bu kez aynı bölge 4.2 büyüklüğündeki depremle sarsıldı.

Öğleye kadar artçı depremlerle sallanan Ayvacık, öğleden sonra 13.58'de bu kez 5.3 büyüklüğündeki sarsıntıyı yaşadı. Beş dakika sonra 4.1, yaklaşık bir saat sonra ise 4.4 büyüklüğündeki depremler gerçekleşti.

Ege Denizi açıklarındaki depremler, İstanbul ve İzmir'in yanında Edirne ve Tekirdağ'da da hissedildi.

Ege kıyılarındaki ilçeler ve köylerde depremler paniğe yol açtı. Çok sayıda insan gün boyunca korkudan evlerine giremedi.

Sabah 06.51'den bu yana bölgede meydana gelen artçı sarsıntıların sayısı 100'ü aştı. Artçıların en büyüğü 3.9.

Sokaklara dökülen bazı köy sakinleri gözyaşını tutamadı. 170 haneli ve 800 nüfuslu Yukarıköy Köy Muhtarı Mehmet Yahya Yavaş, "50'ye yakın evde hasar var. Ölen kimsenin olmaması sevindirdi. Sadece dört yaralımız var" dedi.

Bayırköy'de de çok sayıda evin yıkıldığı bildiriliyor. İhlas Haber Ajansı'na konuşan Bayırköy Muhtarı Mehmet Yahya Çavuş, sabah büyük bir gürültü ile uyandıklarını söyledi. Çavuş, "Köyümüz 250 haneli. Bazı evlerde hasar var, evlerden kimisinin ise sadece çatısı kaldı" dedi.

Çamköy, Babakale, Koyunevi, Gülpınar, Kızılkeçeli, Tuzla, Balabanlı, Bademli ve Ahmetçe köylerinde de çok sayıda ev hasarlı. Jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri bölgede çalışma yapıyor.

AFAD VE KIZILAY ÇADIR GÖNDERİYOR

Yukarıköy'ü ziyaret eden Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AFAD ve Kızılay'ın bölgeye çadır gönderdiğini açıkladı. Vali Tavlı, "Bu köyümüzde 40 ev hasarlı, diğer 10 köyümüzde de 50 ev hasarlı. Allah'a şükür can kaybımız yok. 5  yaralımız var. Yaralılarımızın tedavileri devam ediyor. AFAD ve Kızılay bölgeye çadır gönderiyor. Akşama kurulacaklar. AFAD Başkanı ile konuştuk. Konteynerler  yola çıktı. Ekiplerimiz hasar çalışmalarına devam ediyor" açıklamasını yaptı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü