Ses kaydı yayınlanan İlber Ortaylı çıldırdı!

Ses kaydı yayınlanan İlber Ortaylı çıldırdı!

Cumhuriyet gazetesine bir röportaj veren ünlü tarihçi İlber Ortaylı Türkiye'yi cahiller yönetiyor demiş ve bu röportajı Hürriyet gazetesinde yayınlanmıştı.Bu röportajın yayınlanmasına sinirlenen Ortaylı gazeteye tepki göstermişti.Gazete Ortaylı'nın tepkisi üzerine bir adım daha attı ve röportajın ses kaydını yayınladı.

Ses kaydı yayınlanan İlber Ortaylı çıldırdı!

Televizyon ekranlarında sık sık gördüğümüz ünlü tarihçi İlber Ortaylı İlber Ortaylı, Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan "Türkiye'yi cahiller yönetiyor" başlıklı röportajı için büyük tepki göstererek sinirlendi.


Olayın başlangıcı ise Ortaylı'nın Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan "Türkiye'yi cahiller yönetiyor" başlıklı röportajını Hürriyet gazetesindeki köşesinde yalanlamasıyla başladı. Ortaylı "Türkiye'yi cahiller yönetiyor" ifadesini kullanmadığını söylemişti. Bu açıklamanın ardından gazete tarafından Ortaylı'nın ses kayıtları yayınlanmıştı.


MUHABİRE TEPKİ GÖSTERDİ

Bu gelişmelerin üzerine CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katılan Ortaylı, gazetenin yazı işlerine ve röportajı yapan muhabire kızdı. İşte Ortaylı'nın tepki gösterdiği o sözleri.

"BUNU POLİS BİLE YAPMAZ"

"Kızın biri geliyor soru soruyor. Türkiye'yi cahiller mi yönetiyor diye. Belli ki kızın zaten bildiği bir şey yok, kusura bakmasın. Beni okumamış benimle röportaja geliyor güya, bilmiyor okumak zorunda değil yoksa. Soruyu soruyor, benim cevabım çok açık. Alim olmaları gerekmiyor her yerde devlet adamları çok mu alim.
SEN KİM OLUYORSUN?

Hatta aslımızın adamları içinde bilgi bakımından falan ortaya yakın insanlar girer. Soru o soruyu nereden edinmiş benim hakkımdaki capslerden" diyen Ortaylı, ses kaydının yayınlanmasına "Soruyu neden başlık atıyorsunuz dedim. O küçük kıza akıl verdiler herhalde internette ses kaydını yayınlıyor. Yani ses kaydını yayınlamak çok ayıp bir şey bunu polis bile yapmaz sen kim oluyorsun. İnsan gittiği evde konuşmaları yayınlamaz" 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü