Sert geçen karakış elektrik kesintilerini artırdı ekipler durmak bilmiyor

Sert geçen karakış elektrik kesintilerini artırdı ekipler durmak bilmiyor

Kış aylarında soğuk hava şiddetini gittikçe artırırken ülkemizin hemen hemen her bölgesinde elektrik kesintileri yaşanıyor.Kar yağışı ve fırtına kesintilere sebep olurken Edaş'lar ve TEİAŞ ekipleri bölgeleri enerjisiz bırakmamak için gece gündüz 24 saat usulü çalışıyorlar.

Sert geçen karakış elektrik kesintilerini artırdı ekipler durmak bilmiyor

İstanbul'da hem Avrupa hem Anadolu yakasında bulunan bazı ilçelerde elektrik kesintisi yaşandı.

İşte elektriklerin kesildiği ilçeler:

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakalarında bulunan Avcılar, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Fatih, Bağcılar, Sultangazi, Güngören, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy, Eyüp, Kadıköy, Pendik, Maltepe, Ataşehir gibi birçok ilçede elektrik kesintileri yaşandı.

BEDAŞ'ın anlık veri haritasına göre Avrupa yakasındaki kesintiler:

BEDAŞ: ULUSAL SİSTEMDEN KAYNAKLI

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada 'kesintiler "Ulusal Elektrik Sistemi'nden" kaynaklı' dedi. 

BAKANLIK DA AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı kesintilerle ilgili açıklama yaptı. Bakanlığın açıklaması şu şekilde:

''Ülkemizi etkisi altına alan aşırı yağışlar ve fırtına, elektrik iletim hatlarımızda da geçici arızalara sebep olmaktadır. Özellikle, Marmara Bölgesi’nin kuzeyindeki yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle, iletim hatlarında meydana gelen arıza sonucu Adapazarı, Kocaeli, İstanbul illerimizde saat 14:20’den başlayan elektrik kesintileri yaşanmaktadır.

Bakanlığımıza bağlı TEİAŞ bünyesindeki ekipler hava koşullarının elverdiği çerçevede yaşanan arızalara müdahale etmektedir. Kesintilerin en kısa zaman içerisinde giderilmesi için yoğun mesai harcanmaktadır.''

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü