Şehzade Mehmet Abdülkadir Efendi kimdir nerede ölmüştür

Şehzade Mehmet Abdülkadir Efendi kimdir nerede ölmüştür

Sultan Abdulhamit Han'ın evlatlarından olan Şehzade Mehmet Abdulkadir Efendi kimdir?Sultan Abdulhamit'in oğullarından olan Bidar Hatun'dan olma Şehzade Abdulkadir Efendi sanata ve gazeteciliğe merak saran bir şehzade idi şehzadenin hayatı çarpıcı bir şekilde son buldu.

Şehzade Mehmet Abdülkadir Efendi kimdir nerede ölmüştür

Mehmed Abdülkadir Efendi (Osmanlı Türkçesi: شہزادہ محمد عبدلقادر‎), (d. [[16 Ocak 1878, İstanbul - ö. 16 Mart 1944, Sofya), Sultan II. Abdülhamid'in ve Bidâr Kadınefendi'nin oğlu.

Şehzade olduğundan özel eğitim gördü. Keman çalmayı öğrendi. Almanya'da askerî eğitim gördü. 1924'te Hanedan'ın yurtdışına çıkarılması üzerine ailesiyle beraber Bulgaristan'a gitti. Daha sonra Budapeşte'de kemancılık yaparak hayatını idame etmeye çalıştı.[1] II. Dünya Savaşı'ndan dolayı Sofya'ya dönünce dedesini tanıyan Bulgaristan Kralı tarafından belediyede kantarcılık işi verildi. 16 Mart 1944'te kalp krizinden veya izdiham sırasında ezilerek vefat etti.

TRT'de 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Payitaht "Abdülhamid" dizisinde şehzadelik yılları Can Sipahi tarafından canlandırılmaktadır.

şehzade abdulkadir ile ilgili görsel sonucu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü