Şamil Tayyar HSYK'ya çağrıda bulundu

Şamil Tayyar HSYK'ya çağrıda bulundu

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, Gaziantep Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Birkan Güner'in sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşıma çok sert tepki gösterdi.

Şamil Tayyar HSYK'ya çağrıda bulundu

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, Gaziantep Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Birkan Güner'in sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımdan dolayı HSYK'yı göreve çağırdı. Tayyar, Güner'in görevden alınması gerektiği vurguladı.

Adalet Komisyonu Başkanı Güner, Adana Aladağ'da 11 öğrenci toplam 12 kişinin öldüğü yurt yangınıyla alakalı olduğu tahmin edilen facebook paylaşımında; "Tarikat ya da cemaat yuvası-yurdu dedikleri yerlerde çocukları ya hayvanca hislerinin tatmin aracı olarak kullanıyorlar, ya da beyinlerini köreltiyorlar. Bundan öte tarikat ve cemaatler ülkeyi yangın yerine çeviriyorlar. Ülkemizi, aydınlanmacı kuruluş felsefesine sahip Cumhuriyetimizi lime lime edip yok etmeden biz onları yok etmeli tüm tarikat ve cemaatleri yasaklayıp kapatmalı (esasen 1925 yılından beri yasak!) ve mensuplarına aynen FETÖ mensubu muamelesi yapmalılıyız. Nokta" dedi.

AK Parti Milletvekili Tayyar, Adalet Komisyonu Başkanı Güner'in facebook paylaşımını alıntı yaparak, sert bir dille eleştirdi.

Tayyar, twitter hesabında; "Bu adam maalesef hakim, üstelik Gaziantep'te komisyon başkanı. Bunu o görevde 1 dk tutan HSYK,HSYK değildir" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü