Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak 2016 işte şartlar

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak 2016 işte şartlar

Sağlık Bakanlığına sözleşmeli memur alımı yapılacağı müjdesini bakan Recep Akdağ verdi.Bakan Recep Akdağ yaptığı açıklamada eylül ayına personel alımının yetişmeyeceğini fakat Ekim ayında alımların yapılabileceği müjdesini verdi.Sağlık Bakanı Akdağ ayrıca doktorlarada müjdeli haberler verdi.

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak 2016 işte şartlar

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız” dedi. Bakan, aile hekimlerinin hafta sonu tutukları zorunlu nöbet uygulamasının ise kaldırılacağını söyledi. Sağlık bakanlığı personel alım başvuruları!

20 bin sağlık personeli alımları ne zaman başlıyor? 
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, .birlerce aile hekimini beklediği haberi veren Bakan Akdağ, nöbet uygulamasını kaldıracaklarını söyledi. Sene sonuna kadar 20 bin sözleşmeli personel alacaklarını da dile getiren Bakan Akdağ’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

Fırat Kalkanı operasyonu ile Türkiye, bölgenin kudretli bir devleti olarak elbette kendi halkı için ve Suriye halkı için gerekenleri yapacaktır. Bunu yapmak gerekiyordu, yaptık ve çok da başarılı biçimde gerçekleşti. Sağlık bakanlığı personel alım başvuruları!

20 BİN PERSONEL ALINACAK

20 bin sağlık personeli alımları ne zaman başlıyor? sorusu için de Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sözleşmeli sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız.

AİLE HEKİMLERİNE NÖBET UYGULAMASI

Aile hekimlerinin hafta sonları ayda 8 saat zorunlu nöbet tutmasıyla ilgili mevzuatımız vardı. Bununla ilgili mevzuatı değiştirdik, kanuna yazdık. Şu anda en son yaptığımız torba kanunla birlikte Cumhurbaşkanımızda. Cumhurbaşkanımız da onaylarsa, aile hekimleri zorunlu olarak ayda 8 saat nöbet tutmak durumunda kalmayacak.

ASKERİ HASTANELERİN DEVRİ

Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi ilgili hukuk tamamlandı. O hukuk bize bir ay içerisinde devrin tamamlanmasını söylüyor. Önümüzdeki hafta cuma günü inşallah devri tamamlamış olacağız. Hastaneleri, personelleri ile beraber devralmış olacağız. Sağlık bakanlığı personel alım başvuruları!

Sağlık Bakanlığı, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 'Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi' kapsamında danışman alımı yapacağını açıkladı. Peki başvuruda aranan nitelikler nelerdir? Kimler ilana başvuruda bulunabilir?

SAğlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylar haberimizde.  Sağlık Bakanlığı yayınladığı ilan metninde; "Türkiye Cumhuriyeti, Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesinin (SSGDP) finansmanı için Dünya Bankasından 134,3 milyon ABD Doları eşdeğeri (120 milyon Avro) tutarında bir ikraz sağlamıştır. İkraz hâsılasının bir kısmı SSGDP kapsamında yapılacak mal, yapım işleri, bağlantılı hizmetler ve danışmanlık hizmet alımlarının ödemelerinde kullanılacaktır. Bu kapsamda, T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’nün iş ve işlemlerinde istihdam edilmek üzere muhtelif disiplinlerde rapor bazlı Bireysel Danışmanlık istihdam edilecektir. İşin Eylül 2016 içinde başlatılması planlanmaktadır. Başvuruların, son teslim tarihi ve saatine kadar aşağıda yer alan adrese elden ya da kargo yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. Elden ya da kargo yoluyla yapılan başvuruların, ilan ekinde bulunan CV formatına ve başvuru dilekçesi örneğine uygun olarak, eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Danışman seçimi Dünya Bankası’nın Temmuz 2014’te revize edilen Ocak 2011 baskısı Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı Kılavuzunda belirtilen prosedürlere uygun olarak yapılacaktır. " dedi. Başvurular nereye yapılacak? Başvuruda bulunan adaylardan değerlendirmeye kalan adaylara kesinleşen ihale kararı e-posta yoluyla bildirilecektir. Personel alımı ile ilgili başvuruların, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:39 ( Protokol Plaza) 4. Kat Satın Alma Birimi Çukurambar/ Çankaya/ ANKARA yapacağı belirtildi.  Başvuru yapacaklarda aranan nitelikler nelerdir? Üniversitelerin Tıp Fakültesi bölümünden mezun olmak -- Halk sağlığı alanında tıpta uzmanlık eğitimi almış ya da doktora yapmış olmak --  Üniversitelerin Tıp Fakültelerinin; Halk Sağlığı Anabilim Dalında profesör düzeyinde akademik unvana sahip olmak --  Topluma dayalı gerçekleştirilmiş kesitsel çalışmalar ile ilgili en az bir çalışma yapmış olmak -- Sağlık çalışanlarına yönelik eğitim programı geliştirme ve uygulama konusunda en az bir çalışma yapmış olmak -- Bilgisayarda ofis programları ile araştırmalarda istatistiksel veri analizi programları ile ilgili beş yıl deneyim sahibi olmak

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MAUN     2016-09-01 ŞARTLAR NERDE
#hemsir     0000-00-00 bu iyi oldu
MAUN     2016-09-01 şartlar nerde la ????!!!!!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü