Saatler ne zaman geri alınacak? Rahatlatan haber

Saatler ne zaman geri alınacak? Rahatlatan haber

Saatler ne zaman geri alınacak dört gözle bekleniyor. Bu sene ilk kez uygulamaya başlanan kalıcı yaz saati uygulaması vatandaşı oldukça zorladı. Sabah daha gün doğmadan okula gitmek zorunda kalan öğrencilerin durumu bakanlığı harekete geçirdi.

Saatler ne zaman geri alınacak? Rahatlatan haber

Kış saati uygulamasına geçiş ilk kez bu sene yapılmadı. Yaz saati uygulamasının kalıcı olarak devam etmesi vatandaşa zor anlar yaşattı.Öğrencilerin sabahın erken saatinde okula gitmesi vatandaşın erkenden işe gitmesi aslında erkenden işe gitmesi değil gün ağırmadan işe gidiyor olması tepkileri dile getirdi. 

Saatlerin geriye alınmaması, yaz saatinin sabit kalması beraberinde birçok sorunu getirdi. Mesainin havanın aydınlanması ile başlaması hedeflense de, ancak hesaplar tutmadı ve insanlar gün aydınlanmadan yola çıkmaya başladı. Artık sabah namazı işe gidiş vaktiyle çakışıyor. Avrupa'daki bazı maçlar Türkiye'de iki gün sürüyor. Küresel borsalarla senkron zorluğu yaşanıyor.

Dün bu sorunu manşetimizle dile getirmiş, "yanlış bir karar alındığının kabullenilmesi gerektiğini" söylemiştik. Öyle de oldu.

UYGULAMA YENİDEN İNCELENECEK

Hürriyet gazetesinden Neşe Karanfil'in haberine göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı konuyu yeniden değerlendirme kararı aldı.

İNCELEMEYE GÖRE ADIM ATILACAK

Uygulamanın tamamına ilişkin bir röntgen çekileceğini açıklayan bakanlık yetkilileri, buna göre bir adım atılıp atılmayacağının belirleneceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü