Saatler ne zaman geri alınacak merak ediliyor! Kış saati uygulaması 2016

Saatler ne zaman geri alınacak merak ediliyor! Kış saati uygulaması 2016

Saatlerin ne zaman geri alınacağı pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Bu sene kış saati uygulamasının kaldırılması ile birlikte öğrenci ve çalışanlar işe-okula giderken sorun yaşamaya başladılar. Özellikle öğrenciler hava aydınlanmadan okul yolunu tutmak zorunda kaldı. Velilerin isyan etmesinin ardından kış saati uygulamasının yeniden değerlendirileceği gündeme geldi.

Saatler ne zaman geri alınacak merak ediliyor! Kış saati uygulaması 2016

Milyonlarca öğrenci ve veli saatlerin ne zaman geri alınacağını merak etmeye başladı. Bu yıl kış saati uygulamasına son verilmesi ile birlikte öğrenciler ve çalışanlar sabah sorunlar yaşamaya başladılar. Öğrenciler ve çalışanlar saatler geri alınmadığı için karanlıkta okula yada işe gitmek zorunda kaldılar. Tepkilerin ardından kış saati uygulaması hakkında Bakan Mehmet Müezzinoğlu açıklamada bulundu. 

​Son dönemde özellikle sosyal medyada vatandaşların tepkilerini dile getirdiği yaz saati uygulaması hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklamada bulundu. Müezzinoğlu uygulamanın bu yıl ilk defa denendiğini ve yaşanan sorunlara değerlendirmeler yapacaklarını belirtti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, saatlerin değişip değişmeyeceğine ilişkin yaptığı açıklamada, “Şu anda ilk defa bu yıl yaz saati uygulamasına ülke olarak geçmedik, bunun artıları eksileri değerlendirilir. Yaşanan sorunlar veya getirdiği artılar değerlendirilir” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "Yaz saati uygulamasında, öğrenciler için bir düzenleme yapılırsa, çalışan anne-babalar için de bir düzenleme söz konusu olur mu?" sorusuna Müezzinoğlu, “Şu anda ilk defa bu yıl yaz saati uygulamasına ilk defa geçmedik, bunu artıları, eksileri değerlendirilir. Yaşanan sorunlar veya getirdiği artılar değerlendirilir. Bunlar çok farklı boyutlarıyla değerlendirilir. Ama bu değerlendirmeleri hükümet olarak yapmadan şu anda bir değerlendirme sürecini ifade edebilirim. ‘Şöyle olsun’ demek değerlendirmeden sonra çıkacak karardır” diye cevapladı.

EMEKLİ MAAŞINA ZAM


“Emekli maaşına zam konusunda 3 ayrı rakam var; vekil emeklileri, memur emeklileri ve SSK, bağkur emeklileri aradaki ciddi farktan bahsediyoruz, bu farka gelen bazı tepkiler var aradaki fark konusunda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna ise Müezzinoğlu, “AK Parti dönemine baktığınızda bu farkın, makasın en çok kapandığı dönemdir. Dolayısıyla bu farkın alt gelir durumdaki emeklilerimizle üst gelirle veya üst emeklilik geliri olan grupla aradaki makasın her dönemde biraz daha kapandığını göreceksiniz. Önümüzdeki süreçte de yine alttan emekli maaşı düşük olanlar daha yüklü, yüksek olanlar daha minimum zam alarak bu makası her yıl biraz daha kapatıyoruz” şeklinde yanıtladı.

saatler ne zaman geri alınacak saatler geri alınacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü