Rus ve Türk jetleri DAEŞ hedeflerini vurdu

Rus ve Türk jetleri DAEŞ hedeflerini vurdu

Hain terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonlar devam ediyor. Rus ajansının geçtiği son dakika bilgisine göre; Türk ve Rus jetleri Halep'teki DEAŞ hedeflerini vurdu. Rus Savunma Bakanlığı'ndan operasyonu doğrulayan açıklama geldi. Operasyona Rusya'ya ait 4 Su-24,5 Su-25 ve 1 Su-34 uçağı, Türkiye'den ise 4 F-16 ile 4 F-4 uçağı katıldı.

Rus ve Türk jetleri DAEŞ hedeflerini vurdu

Rus ajansının geçtiği haberde, Türk ve Rus jetlerinin  Halep'teki DEAŞ hedeflerini vurduğu bildirildi. Reuters'ın Interfax'a dayandırdığı haberine göre Türk ve Rus jetleri ortak operasyon başlattı. Son dakika gelişmeleri yaşandıkça aktaracağız.

Ria haber ajansı, Rusya'nın Palmira yakınlarındaki isyancılara karşı Suriye ordusunu desteklediğini bildirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın duyurduğu hava operasyonu Suriyeli yetkililerle varılan uzlaşı sonrası gerçekleştirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı Yetkilisi Korgeneral Sergey Rudskoy, Rusya ve Türkiye'nin Suriye'de DEAŞ unsurlarına yönelik ilk ortak hava operasyonunu bugün düzenlediğini söyledi.

Rudskoy, Suriye'nin onayıyla düzenlenen operasyona Rusya'ya ait 4 Su-24 uçağı, 5 Su-25 uçağı ve 1 Su-34 uçağının, Türkiye'den ise 4 F-16 ile 4 F-4 uçağının katıldığını belirtti.

'EL BAB'DA IŞİD'E AİT 36 NOKTA VURULDU'

El Bab'daki operasyonda Rus ve Türk savaş uçaklarının IŞİD'e ait 36 noktayı vurduğunu kaydeden Rudskoy, vurulan hedeflerin tamamının Genelkurmay Başkanlıkları ve Hava Kuvvetleri komutanlıkları tarafından önceden belirlendiğinin altını çizdi. 

'İLK OPERASYONDA ÇOK ETKİLİ SONUÇLAR ELDE EDİLDİ' 
Son 48 saat içinde insansız hava araçları ve uzay keşif araçları kullanılarak hedefler üzerinde ön keşif yapıldığını ifade eden Rudskoy, "IŞİD'e yönelik operasyonda elde edilen ilk sonuçlar, Rus ve Türk savaş uçaklarının gerçekleştirdiği ilk ortak operasyonun çok etkili olduğunu gösterdi" dedi. 

'TÜRK-RUS UÇUŞ GÜVENLİĞİ ANLAŞMASI SAYESİNDE BENZERSİZ BİR OPERASYON GERÇEKLEŞTİRİLDİ' 

Rusya ve Türkiye arasında 12 Ocak'ta operasyonlar sırasında olayların önlenmesi ve uçuş güvenliğinin sağlanmasına yönelik anlaşma imzalandığını anımsatan Rudskoy, "Bu anlaşma ile Suriye'de teröristlere karşı daha önce benzeri görülmeyen ortak operasyon düzenlemek için gereken ortam sağlandı" diye konuştu.

FIRAT KALKANI HAREKATI'NDA SON DURUM
 
Fırat Kalkanı Harekatı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO), Halep'in kuzeydoğusunda terör örgütü DEAŞ'ın elindeki El Bab ilçesine doğru ilerleyişi devam ediyor. 
Taraflar arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle siviller güvenli bölgelere göç etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü