Rus uçağı Türk askerlerinin bulunduğu binayı vurdu

Rus uçağı Türk askerlerinin bulunduğu binayı vurdu

Fırat Kalkanı operasyonu devam ederken iki günden bu yana yürekleri dağlayan şehit haberleri gelmeye devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde IŞİD militanları askerimize saldırdı. Akşam saatlerinde ise bir facia yaşandı Rus uçakları yanlışlıkla askerlerimizin bulunduğu binayı bombaladı. Olayda 3 askerimiz şehit olurken 11 askerimizin yaralandığı bildirildi.

Rus uçağı Türk askerlerinin bulunduğu binayı vurdu

Suriye'de sürdürülen ve dün 5 askerin şehit olduğu Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında yürütülen operasyonda, terör örgütü IŞİD sabah saatlerinde yine askerimize saldırdı. Saldırı sırasında beş askerin şehit olduğu, 10 askerin yaralandığı açıklandı. Akşam saatlerinde ise Rus uçakları El Bab'da Türk askerlerini vurdu. Olayda 3 askerimiz şehit olurken, 1'i ağır 11 de asker yaralandı. TSK'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada, 'Rus uçağı kazaen askerlerin olduğu binayı vurdu' dedi. Gün içerisinde şehit sayısı 8 olurken, yaralılar 21'e yükseldi.

Dün beş askerin şehit olduğu ve 170’inci gününe giren Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, El Bab’ın ele geçirilmesine yönelik yürütülen operasyonlar sırasında, sabah saatlerinde IŞİD’li teröristler ile Mehmetçik arasında çatışma çıktı. Halen devam ettiği bildirilen çatışmalarda beş asker şehit oldu, 10 asker ise yaralandı. Saldırının ardından IŞİD terör örgütü unsurlarının bulunduğu alanlar, karadan ve havadan ateş altına alındı. Yaralı askerler tedavi için Kilis Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken, bugün saat 11.30’da 1, saat 14.40’da ise 4 şehidin cenazesi helikopter ile Gaziantep’e getirildi. Böylece gün içerisinde beş askerin daha şehit düşmesiyle, Fırat Kalkanı Harekatının başladığı geçen 24 Ağustos’tan bu yana şehit düşen asker sayısı 66’ya yükseldi.

ÇATIŞMALAR ŞİDDETLENDİ

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetlerinin desteğiyle El Bab şehir merkezine ilerleyen Özgür Suriye Ordusu ile terör örgütü IŞİD arasındaki çatışmalar şiddetlendiği belirtiliyor. Fırat Kalkanı Harekatının 170. gününde devam eden operasyonda, terör örgütü IŞİD’in elinde bulunan El Bab şehrini kuşatan Türkiye'nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), şehir merkezine ilerliyor. Çevre köyleri IŞİD’den temizleyen ÖSO, terör örgütüne ağır darbe vuruyor. Ağır silahların kullanıldığı çatışmalarda, El Bab kentinin IŞİD’den temizlenmesi için operasyonlara hız verildiği ve IŞİD’le sıcak temas sağlandığı görülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü