Rus Büyükelçi'ye saldıranın kimliği açıklandı! Mert Altıntaş kimdir IŞİDcimi kimdir merak ediliyor

Rus Büyükelçi'ye saldıranın kimliği açıklandı! Mert Altıntaş kimdir IŞİDcimi kimdir merak ediliyor

Rusya Ankara Büyükelçisi'ni bugün katıldığı sergi açılışında silahlı saldırıya uğradı. Sergi alanına polis kimliği göstererek giren siyah takım elbiseli saldırgan Büyükelçi'ye 4-5 el ateş ederek ölümüne sebep oldu. Polis ile girdiği çatışmada ölü ele geçirilen saldırganın kimliğinin belirlendiği açıklandı. Rusya Büyükelçisinin ölümüne sebep olan saldırganın ismi Mert Altıntaş. Rusya Büyükelçisi'ni vuran kişinin Çevik kuvvet polisi olduğu iddiaları gündeme geldi. Bu iddiaların doğrumu yoksa yalan mı olduğu henüz bilinmiyor. Saldırgan Mert Altıntaş'ın IŞİD militanları gibi slogan atması dikkatlerden kaçmadı.

Rus Büyükelçi'ye saldıranın kimliği açıklandı! Mert Altıntaş kimdir IŞİDcimi kimdir merak ediliyor

Rusya Ankara Büyükelçi'sine silahlı saldırı düzenleyen kişinin kimliği belirlendi. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen sergiye polis kimliğini göstererek giren saldırganın Mert Altıntaş olduğu belirlendi. Mert Altıntaş'ın saldırı sırasında IŞİD militanları gibi slogan atması gözlerden kaçmadı. 

Rus Büyükelçi Karlov'a saldırıda son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Saldırganın kimliği netleşti. Rus Büyükelçi'yi öldüren saldırganın M. Mert Altıntaş olduğu ileri sürüldü.
Rus Büyükelçi Karlov'a fotoğraf sergisinde saldıran kişinin kimliği netleşti. Saldırıdan sonra öldürülerek etkisiz hale getirilen saldırganın M. Mert Altıntaş olduğu anlaşıldı. Mert Altıntaş'ın Çevik Kuvvet polisi olduğu iddiası gündeme geldi fakat bu bilgi henüz doğrulanmadı. 

Saldırgan Mert Altıntaş, yayıncılık ilkesi gereği yayınlamadığımız görüntülere göre Rus Büyükelçi Karlov, konuşmak için kürsüye geldiğinde harekete geçti. Saldırgan önce havaya ardından Karlov'a ateş etti. Rus Büyükelçi yere düştükten sonra da ateş etmeyi sürdürdü. 

SLOGANLARLA ALGI YARATMAYA ÇALIŞTI
Saldırı sırasında ve öncesinde kendisiyle ilgili istediği izlenimi vermeye çalışan Altıntaş'ın Suriye konusunda IŞİD'ci teröristlere benzer sloganlar atması dikkat çekti. 

MERT ALTINTAŞ'A AİT BU FOTOĞRAFIN DOĞRULUĞU TARTIŞILIYOR. 

​Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen resim sergisine katılan Rus Büyükelçi burada suikaste uğradı. Büyükelçi sergi açılışında konuşurken arkasında duran siyah takım elbiseli kişi Büyükelçi'nin ensesine 3 el ateş etti. Büyükelçi hemen Güven hastanesine kaldırıldı fakat yaşama tutunamadı. Büyükelçi'nin az önce hayatını kaybettiği açıklandı. 


Rus Büyükelçisi Andrey Karlov Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki resim sergisinin açılışında silahlı saldırıya uğradı. Olay sonrası saldırgan ve yaralı büyükelçi içeride kaldı. Özel Harekat polisleri binanın çevresini çevirdi, 15-20 el silah sesi duyuldu, çatışma yaşandı. Yaklaşık 25 dakika sonra silah sesleri kesildi. Saldırganın vurularak öldürüldüğü belirtiliyor. Saldırganın Arapça ve Türkçe konuştuğu ve 'Ben buradan sağ çıkmayacağım, bana yaklaşmayın' diye bağırdığı belirtiliyor. Rus ajansı büyükelçinin yaşamını yitirdiğini belirtiyor.

Son Dakika: Saldırı Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki bir resim sergisi açılışı sırasında gerçekleşti. Açılışın ardından konuşma yapmak için kürsüye gelen Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov bu sırada silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonrası havaya ateş açıp içeriyi boşaltan saldırgan polisin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildi. 

OLAY NASIL OLDU

Karlov, Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen "Gezgin Gözüyle Kaliningrad'dan Kamçatka'ya Rusya" adlı konulu fotoğraf sergisinde, açılış konuşmasını yaptığı sırada, silahlı saldırıya uğradı. Takım elbiseli saldırganın konuşma yaparken büyükelçinin tam arkasında beklediği belirtiliyor.

Hürriyet Ankara temsilcisi Deniz Zeyrek olayla ilgili şunları söyledi: "Bizim Ankara büromuzdan muhabirimiz Haşim Kılıç olayla ilgili fotoğrafı çeken muhabirimiz. Kamçatka fotoğrafları sergisi vardı. Büyükelçi konuşurken saldırgan önce havaya ateş ediyor. Sonra büyükelçiyi sırtından vurmuş. Daha sonra salonu boşaltmış. İçeride bir kez daha büyükelçiyi tekrar vurmuş. İçeri polis kimliği göstererek girdiği öne sürüldü. Takım elbiseli kravatlı ve silahlı bir şekilde içeri giriyor. Büyükelçi ve saldırgan halen içeride. Polis operasyon hazırlığında"

 

SALDIRGAN, SİYAH TAKIM ELBİSELİ

Hürriyet fotomuhabiri Haşim Kılıç yaşananları şöyle anlattı: Rus büyükelçiliğinin düzenlediği bir fotoğraf sergisi vardı. Konuşma sırası büyükelçiye geldiğinde bizim koruma olduğunu düşündüğümüz, siyah takım elbiseli bir adam büyükelçinin arkasında duruyordu. Bir anda havaya ateş açtı. Ardından büyükelçiyi vurdu.

Saldırgan daha çok Halep'le ilgili şeyler söyledi. Sonra insanların dışarı çıkmasını istedi. İnsanlar dışarı çıkarken birkaç el daha ateş etti büyükelçinin bedenine. Sanırım o esnada bir mermide davetlilerden birinin ayağına geldi. Çağdaş Sanatlar Merkezi'nin güvenlikleri bir polis kimliği göstererek girdiğini söyledi. İçeride yaklaşık 100 kişi vardı davetli olarak tamamını boşalttı. İnsanlar kaçarken büyükelçiye birkaç el daha ateş etti.

 

İÇERİDEN 10-15 EL SİLAH SESİ GELDİ

Özel Harekat ve polis ekipleri binanın çevresini çevirdi. 15-20 el silah sesi duyuldu. Çatışma yaşandığı belirtiliyor. Bu arada hurriyet.com.tr’ye konuşan Rus yetkililer saldırıyı radikal İslamcı teröristlerin gerçekleştirdiğini belirtti.

rus büyükelçisi saldırganın kimliği açıklandı mert altıntaş mert altıntaş kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü