Reina saldırısını IŞİD üstlendi!

Reina saldırısını IŞİD üstlendi!

Yılbaşı gecesi 39 kişinin öldüğü 65 kişinin yaralandığı terör saldırısını IŞİD üstlendi. Reina'da eğlenen insanları hedef alan hain terör örgütü IŞİD sosyal medya hesabından açıklama yaparak "İslam Devleti'nin Hristiyanların koruyucusu Türkiye'nin aleyhinde devam eden mübarek saldırılarında Hilafet askerlerinden bir kahraman Hristiyanların şirk bayramını kutlamalarını yaptığı en meşhur gece kulüplerinden birini yerle bir etti" dedi.

Reina saldırısını IŞİD üstlendi!

Türkiye'nin en popüler gece kulüplerinden Reina'da yeni yılın ilk günü gerçekleştirilen saldırıyı IŞİD üstlendi. 

IŞİD sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İslam Devleti'nin Hristiyanların koruyucusu Türkiye'nin aleyhinde devam eden mübarek saldırılarında Hilafet askerlerinden bir kahraman Hristiyanların şirk bayramını kutlamalarını yaptığı en meşhur gece kulüplerinden birini yerle bir etti" dedi.

Türkiye'de ilk yaptığı bir saldırıyı ilk kez üstlenen örgüt, saldırıda el bombası kullanıldığını da iddia etti.

"Nitekim hilafet askeri el bombaları ve otomatik silahıyla sevinçlerini üzüntüye çevirdiği saldırıda 150'ye yakın kişi öldürdü ve yaraladı. O bu eylemi allahın dininin intikamını almak ve müminlerinin emrinin Haçlıların hizmetçisi Türkiye'nin hedef alınmasıyla ilgili çağrısına icabeten gerçekleştirdi."

IŞİD açıklamasında Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik tehditlerini devam ettirdiği de görüldü.

"Mürted Türk hükümeti şunu bilsin ki uçaklarıyla ve top atışlarıyla dökülen Müslümanların kanları Allah'ın izniyle kendi yurdunda ateşe tutuşturacaktır."  

Özgür Suriye Ordusu destekli Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin El Bab kentinde IŞİD güçleriyle savaşı sürerken gerçekleştirilen Reina saldırısı, IŞİD'in Türkiye'de üstlendiği ilk terör eylemi oldu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü