Reina saldırısında 5 tutuklama daha

Reina saldırısında 5 tutuklama daha

Yılbaşı gecesi 39 kişinin öldüğü yüzlerce kişinin yaralandığı Reina saldırısı hakkında bugün yeni bir gelişme yaşandı. Reina katliamı soruşturmasında 5 kişi daha tutuklandı. Tutuklananlar arasında teröristin dini nikahlı eşinin bulunduğu bildirildi.

Reina saldırısında 5 tutuklama daha

Reina saldırısı soruşturmasında 5 kişi daha tutuklandı. Tutuklananlar arasında gece klubünde 39 kişiyi katleden terörist Abdulkadir Masrapov'un dini nikahlı eşi ve eylemin planlayıcılarından Eyüp Korkusuz'da bulunuyor. Savcının tutuklamaya ilişkin hazırladığı sevk yazısında terör örgütü DAEŞ'in Türkiye'ye cihat ilan ettiği ve bunu medya üzerinden açıkladığı belirtildi. Yazıda DAEŞ'in Türkiye'de ki eylemlerinden sorumlu Ebucihad kod adlı teröristin görevlendirmesi ve talimatı üzerine Reina saldırısının gerçekleştiği vurgulandı. 
 

ÇATIŞMA BÖLGESİNE GİDECEKLERDİ

Şüpheli Aysha Mohammed'in de Somali vatandaşı olduğu belirtilen yazıda, bu kişinin de Reina saldırganı Masharipov ile birlikte Esenyut'taki örgüt evinde yakalandığı, buraya da Suriye'deki çatışma bölgesine gitmek amacıyla geldiği kaydedildi. Dina Alaa Eıd Sayed Ahmed'in de Mısır vatandaşı olduğu belirtilen yazıda, Reina saldırganı Masharipov ile birlikte Esenyut'taki örgüt evinde yakalandığı belirtildi.

TUTUKLANMALARI TALEP EDİLDİ

Savcılık, tüm şüphelilerin, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçlarından tutuklanmalarını talep etti. Şüpheli Alı Jameel Mohammed için ayrıca "39 kez kasten öldürme" suçundan da tutuklanması talep edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü