PÖH alımı spor ve sözlü mülakatları ne zaman yapılacak Özel Harekatçı alımı

PÖH alımı spor ve sözlü mülakatları ne zaman yapılacak Özel Harekatçı alımı

Özel Harekatçı alımı başvuruları sona erdi.Polis Özel Harekatçı olarak ülkenin savunmasında rol oynamak isteyen binlerce genç polis akademisi tarafından açılan sınav duyurusuna yoğun ilgi gösterdi.Polis Akademisi Özel Harekat Polis Alımının başvurularının son bulması ardından adaylar merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor.

PÖH alımı spor ve sözlü mülakatları ne zaman yapılacak Özel Harekatçı alımı

Her ülkenin kendi içinde ve dış tehlikelere karşı korumak amacı ile oluşturmuş olduğu bazı güvenlik birimleri vardır. Bu güvenlik biriminde yer alan kişiler buna uygun bir eğitimden geçerler ve bu görev için hazırlanmış olurlar. Ancak herkes için bu görev olmayabilir bazı karakteristik ve antrenman gereken konulara da bu konuda dikkat edilmesi herhangi bir görev esnasında oldukça önem taşımaktadır. Kişi herhangi bir terör başta olmak üzere güvenlik gerektiren başka bir durum ile karşı karşıya kaldığında ne yapması gerektiğin bilmeli ve soğuk kanlılıkla görevini yapmaları gerekmektedir.

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Herkese uygun olmadığı için bu görev için bazı şartlar gerekmektedir. kişinin bu konudaki yeterliliği için de bazı parkurlar düzenlenerek bu görev için uygun olup olmadığına uzman kişiler karar verirler. Polis birimi de bu şekilde alım sağlamaktadır.  Her yıl dönem dönem polis alımları olmaktadır. Ancak bu sene şartların düşürülmesi ve KPSS sınavında da ki yeterlilik puanının kaldırılması ile bu görev için bir çok vatandaş başvuruda bulunmuştur. her yıldan farklı olarak bu sene başvuru kriterlerinin düşürülmesinin sebebi ise bu sene oldukça fazla polis alımına ihtiyaç olmasıdır. Görev için bazı şartlar göz ardı edilmiştir.

Bu sene ülkece yaşadığımız talihsiz olayların sonucu görevini kötüye kullanan birçok polis açığa alınmıştır. Bu nedenden dolayı da her zamankinden daha fazla bir polis ihtiyacı ortaya çıkmıştır Bu sene geçtiğimiz günler içerisinde Polis Akademisi özel harekat polis alımı için başvurular bitmiştir. Ancak polis akademisi özel harekat polis alımı başvurularının değerlendirilmesinin ardından sonuçlar resmi polis akademisi web sayfası üzerinden açıklandı. Açıklama sonucu mülakata girmeye ha kazanan kişiler yakın zamanda son bulan polis akademisi özel harekat polis alımı mülakat başvurularında bulundular. Bu başvuru sonucu adaylar mülakatlara katıl. Ve zorlu parkurları başarılı ya da başarısız bir şekilde geçecekler.  Bu yıl oldukça kadroya ihtiyaç duyulan bu birimde adayların sınavlardaki yeterliliği değil mülakatlardaki çevikliği ve hızı önem kazanmıştır. Bu nedenden dolayı adayların mülakat esnasında gösterdikleri performans oldukça önemli bir husustur. Mülakat için bazı adaylar mülakattan önce antrenmanlar da bulunarak kendilerini polis akademisi özel harekat polis alımına hazırladılar. Performanslarını göstermek için sayılı günler kaldı .Ancak polis akademisi özel harekat polis alımının başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz belli değildir. Henüz bu konu ile alakalı resmi kurumdan yani polis akademisinde bir açıklama gelmedi. Ancak açıklandığı takdirde adaylar bu sonuçlara resmi polis akademisi web sayfası üzerinden ulaşabilirler.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Başvuracak adaylarda belirli başlı şartlar aranmaktadır. Bu şartları aşağıda görebilirsiniz:
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
En az lise ya da dengi bir okuldan mezun olmak ya da ön lisans veya lisans açısından yurt dışında eğitim görüp Türkiye’de denkliği bulunmak.
Sınavın yapıldığı gün itibariyle 28 yaşını doldurmamış olmak yani 31 Aralık 1989 ve sonrasında doğmuş olmak.
Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde yer alan gerekli şartları taşımak.
Silah taşıma ya da silahlı görev yapmaya hukuki engeli olmamak.
Türk Ceza Kanununa göre adayın kendisinin ve evli ise eşinin hapis cezasına mahkum olmaması.
Türk Ceza Kanununa göre adayın kendisinin ve evli ise eşinin affa uğramışsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ya da bu düzene karşı olan herhangi bir suçtan dolayı mahkum olmamak.
Adayın kendisinin ve evliyse eşinin genelev, birleşme yeri gibi benzeri yerlerde çalışmamış ya da bulunmamış olmak.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi
Polis alımına başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye ya da yan kuruluşlarına üye olmadığına dair yazılı beyan vermek.
Alkol, uyuşturucu gibi madde kullanımı nedeniyle tedavi görmemiş olmak.
Kamu haklarından yoksun bırakılmamış olmak.
Polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.
Güvenlik soruşturması ya da arşiv araştırmasının sonucu olumlu olmak.
Başvuru sırasında istenen şartlar gibi belgeler de vardır. Polis akademisine polis alımında istenecek belgeleri de aşağıda görebilirsiniz:

 
TC kimlik numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı.
TC kimlik numarasının yazılı bir beyanı.
Söz konusu olan sınava başvuru dilekçesi. Başvuru dilekçesini yayınlandığı zaman Polis Akademisinin internet sitesinden bulabilirsiniz.
Adayın Sağlık Bilgilendirme Formu. Sınav giriş belgesi yayınlandığında sağlık bilgilendirme formunu, Polis Akademisinin internet sitesinden bulabilirsiniz.
Başvuru yapan adayların fiziki yeterlilik sınavına katılmasına engel sağlık probleminin olmadığına dair beyanı.
Lise, ön lisans ya da lisans diplomasının aslı ve fotokopisi.
Son bir yılda çekilmiş dört tane biyometrik fotoğraf.
Başvuru yapan adayın kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanı.
Eğer adaya yaş düzenlenmesi yaptırılmışsa yaş düzeltme belgesi.
Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olan kişilerin eş veya çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin kurum tarafından verilen onaylı örneği.

Görüntünün olası içeriği: açık hava, doğa ve bir veya daha fazla kişi
Sınav ücretinin yatırıldığı an alınan banka dekontu.
Sınava giriş belgesi.
Yeni yapılan düzenlemeyle birlikte polis alımında KPSS ve askerlikteki terhis tarihi şartı kaldırıldı; böylece polis akademisine özel harekat polis alımına daha fazla adayın başvurma olanağı arttı.
Bilinene göre, özel harekat eğitiminden sonra polislerin fizikleri ve kondisyonları düzey olarak yükselmektedir. Eğitim boyunca aldıkları derslerle birlikte polislik mesleğine uygun bir biçimde yetişirler. Ayrıca polislik eğitiminin yanında ilk yardım eğitimi de alırlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü