PKK'nın finans kaynaklarına ağır darbe

PKK'nın finans kaynaklarına ağır darbe

Hain terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Bugün Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'nın finans kaynağına yönelik bir operasyon yapıldı. Operasyonda Jandarma ekipleri tarafından PKK/KCK örgütünün finans kaynağına yönelik yapılan operasyonlarda, çok miktarda kaçak sigara, çay ve tütün ele geçirildi.

PKK'nın finans kaynaklarına ağır darbe

Yüksekova'da, Jandarma ekipleri tarafından PKK/KCK örgütünün finans kaynağına yönelik yapılan operasyonlarda, çok miktarda kaçak sigara, çay ve tütün ele geçirildi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi'nde, Jandarma ekipleri tarafından PKK/KCK örgütünün finans kaynağına yönelik yapılan operasyonlarda, çok miktarda kaçak sigara, çay ve tütün ele geçirildiği bildirildi.

Hakkari Valiliği, operasyonların 20 Aralık'ta Yüksekova İlçesi Yukarı Ölçekli ve Aşağı Ölçekli Köylerine yapıldığı belirtilerek şöyle denildi:

"Yüksekova İlçesi Yukarı Ölçekli ve Aşağı Ölçekli Köylerinde ikamet eden bazı şahısların bölücü terör örgütüne yardım/yataklık yaptığı ve evlerinde teröre finans kaynağı oluşturan kaçak eşya bulunduğu değerlendirilmiş, tespit edilen şahısların ev ve eklentilerinde yapılan arama faaliyeti neticesinde; 520 bin paket gümrük kaçağı sigara, 1 ton 720 kg çay, 4 bin 788 kutu sallama kaçak çay, 1 ton 180 kilogram nargile tütünü ve 4 bin 176 paket sarma tütün ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü