Pervin Buldan'ın gözaltı bilgisi asılsız çıktı

Pervin Buldan'ın gözaltı bilgisi asılsız çıktı

HDP grup başkanvekili Pervin Buldan'ın gözaltına alındığı haberlerinin asılsız olduğu ortaya çıktı.Buldan'ın kendisine yapılan tebliği gözlatı olarak halka lanse ettiği açıklandı.

Pervin Buldan'ın gözaltı bilgisi asılsız çıktı

HDP'li Pervin Buldan'ın gözaltına alındığı bilgisi asılsız çıktı.

Sosyal medya hesabından 'gözaltına alındım' diye mesaj atan Pervin Buldan'ın gözaltına alınmadığı sadece polisin evine Iğdır Ağır Ceza Mahkemesi'nin bir çağrısının tebliğ edilmek üzere gittiği belirlendi.

HDP Genel Merkezi de Buldan'ın gözaltına alındığına ilişkin sosyal medyadan paylaşımda bulunurken mahkeme çağrısına alan Pervin Buldan, Bakırköy Adliyesi'ne gitti. Buldan, Bakırköy Adliyesi'nde söz konusu mahkeme çağrısı ile ilgili ifade veriyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri gözaltı işleminin söz konusu olmadığı, emniyet güçlerinin mahkeme çağrısını verip kapıdan döndüğünü, Buldan'ın adliyeye tek başına gittiğini belirttiler iPhone'umdan gönderildi. (Nazif Karaman - Sabah)

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ GÖZALTIYI YALANLADI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Meclis Başkanvekili HDP'li Pervin Buldan'ın sabah saatlerinde gözaltına alındığı şeklinde çıkan haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, "23-12-2016 günü bazı basın yayın organlarında yer alan HDP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan'ın İstanbul'da gözaltına alındığına dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Iğdır Ağır Ceza Mahkemesinin talimatı gereği Bakırköy 6. Ceza Mahkemesince Pervin Buldan hakkında çıkartılan zorla getirme kararı, 23-12-2016 günü saat 08.50'de kendisine ait ikamette tebliğ edilmiş, herhangi bir gözaltı işlemi yapılmamış olup, avukatı ile birlikte kendisine ait araçla mahkemeye intikal etmiştir" denildi.

12 HDP'Lİ TUTUKLU
Daha önce aralarında Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da olduğu 12 HDP'li milletvekili tutuklanmıştı.

Diyarbakır milletvekilleri Ziya Pir ve İmam Taşçıer ile Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, çıkarıldıkları mahkemelerce denetimli serbestlik hükümleri uygulanarak serbest bırakılmış, Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk ise yurt dışında oldukları için gözaltı kararı uygulanamamıştı

.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü