ÖSYM Kpss sonuçlarını ne zaman açıklayacak bekleyişe devam

ÖSYM Kpss sonuçlarını ne zaman açıklayacak bekleyişe devam

Geçtiğimiz hafta rekor bir katılımla KPSS ortaöğretim sınavı gerçekleştirilmişti.Sınava giren adaylara Genel Kültür ve Genel Yetenek alanlarından toplamda soru yöneltilirken sınav süresi saat olarak belirtildi.Adaylara bu yıl genel kültür alanında gündeme ilişkin önemli sorular yönlendirildi.

ÖSYM Kpss sonuçlarını ne zaman açıklayacak bekleyişe devam

Tüm gözler ÖSYM'de.. 3.5 milyon adayın katıldığı KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusu. ÖSYM henüz konu ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı. KPSS sonuçları sonuc.osym.gov.tr'de açıklanacak.

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI ZAMAN ALABİLİR

Ortaöğretim yani lise mezunlarına yönelik düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 20 Kasım'da gerçekleştirildi. Sınav için 3 milyon 498 bin 335 aday başvurmuş, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarihinde bir rekor kırılmıştı. 

ÖSYM, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında bir bilgi vermedi ancak sınava 3.5 milyon aday girdiği için sonuçların açıklanmasının zaman alacağını bildirdi. 

Sınavda adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden 120 soru soruldu. Saat 10.00’da başlayan sınav 120 dakika sürdü. 176 merkezde yapılan sınavda 542 bin 122 sınav görevlisi de hazır bulundu. 

KPSS'DE ÇOK KONUŞULAN ÖMER HALİSDEMİR SORUSU

3.5 milyon adayın girdiği KPSS'de bugün dikkat çeken bir soru vardı. KPSS'de "Hangi üniversitenin ismi Ömer Halisdemir olarak değiştirildi" diye soruldu. Cuntacı askerler tarafından şehit edilen Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in ismi Niğde Üniversitesi'ne verilmişti

15 Temmuz darbe girişimi gecesi özel kuvvetler komutanlığında Tuğgeneral Semih Terzi'yi kafasından vurarak öldürdükten sonra cuntacı askerler tarafından şehit edilen Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in ismi Niğde üniversitesi'ne verilmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niğde Üniversitesi'nin isminin Şehit Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak değiştirildiğini geçtiğimiz haftalarda açıklamıştı.

kpss sonucu ösym
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü