Ömer Halisdemir'in ismi 51 Niğde'li çocuğa verildi

Ömer Halisdemir'in ismi 51 Niğde'li çocuğa verildi

Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ismi, Türkiye'de en çok Şanlıurfa'da doğan bebeklere verildi. Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, "Ömer Halis" ismi 15 Temmuz'dan bu yana Şanlıurfa'da 69, Kahramanmaraş'ta 67, Erzurum'da 60 ve Niğde'de 51 bebeğe konuldu.

Ömer Halisdemir'in ismi 51 Niğde'li çocuğa verildi

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesi beraberindeki askerlerle Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek için harekete geçen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurduktan sonra şehit edilen Halisdemir'in adı, şehadetinin ardından yurt genelinde yeni doğan bebeklerle yaşatılıyor.

Yaklaşık bir asır önce Kurtuluş Savaşı sırasında gösterdiği destansı mücadeleyle büyük bir kahramanlık örneği veren Şanlıurfalıların torunları, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından da farklı bir rekor kırdı. Türk, Arap ve Kürt kökenli vatandaşların kardeşçe ve huzur içerisinde yaşadığı kentteki aileler, ülkenin geleceğini korumak amacıyla canını feda eden kahraman Ömer Halisdemir'e adeta vefa borcunu, adını bebeklerine vererek ödüyor.

Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, 15 Temmuz'un ardından 69 isimle Türkiye'de en fazla Şanlıurfa'da doğan bebeklere "Ömer Halis" ismi verildi. Verilere göre, Kahramanmaraş'ta 67, Erzurum'da 60, Niğde'de 51 bebeğe ve Türkiye genelinde ise bin 278 bebeğe "Ömer Halis" adı konuldu.

'Onun gibi kahraman olsun'

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesindeki Kaçkan ailesi de bebeklerine "Ömer Halis" ismini verdi.Baba Mehmet Sait Kaçkan, gurur duydukları kahraman şehidin adını 1 Ağustos'ta doğan çocuklarına verdiklerini belirtti.

Oğlunun da kahramanca bir hayat yaşamasını istediğini anlatan Kaçkan, "Şehidimiz Ömer Halisdemir'in ismini yaşatmak için bebeğimize adını verdik. Daha önce de ilçemizde şehit edilen iki polisten biri olan Okan Acar'ın ismini yeğenimize vermiştik. Bundan dolayı mutlu ve gururluyuz. Çocuklarımızın, adlarını aldıkları kahramanlar gibi bir hayat yaşamalarını arzu ediyoruz. Devletimizi ve milletimizi seviyoruz ve her daim devletimizin ve milletimizin yanında olacağız." dedi.
Kaynak:Yeni Akit

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü