Ömer Halisdemir'in babası yanlış anlaşıldığını söyledi

Ömer Halisdemir'in babası yanlış anlaşıldığını söyledi

Dün basında kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir'in ailesine hain Semih Terzi'nin ailesi tarafından dava açıldığı haberi çıkmıştı.Çıkan haberler üzerine vatandaşlar büyük bir tepki göstermiş ve sosyal medya ayaklanmıştı.Olayın aslı bugün belli oldu.

Ömer Halisdemir'in babası yanlış anlaşıldığını söyledi

Özdemir, AK Parti İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın basında yer alması ve yanlış anlaşılmalara sebep olması nedeniyle şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile bir araya geldiklerini belirtti.

Şehit babasının, "Farkında olmadan yanlış bir şeylere mi sebep olduk" düşüncesiyle üzüldüğü ve duyduğu rahatsızlıktan gece uyuyamadığını söylediğini anlatan Özdemir, şöyle konuştu:

"Baba Halisdemir, 'Haberleri izlerken alt yazıda (Şehit Ömer Halisdemir'in ailesine 90 bin liralık tazminat davası açılacak) şeklinde bir şey okudum' dedi. 'Belki yanlış da okumuş olabilirim, alt yazıyı görünce bu işin detayını, davanın ne davası ve neden açıldığını öğrenmek için birkaç yere telefon açtım' dedi. Bu şekilde de olay basına yansımış. Ortada bir dava var ama bu dava, nüfus müdürlüğünün açtığı, ölenlerin çocuklarının miras haklarıyla alakalı herkese açılan bir dava. Bu, kesinlikle Ömer Halisdemir'in ailesi, çocukları, mirasçılarıyla hiçbir şekilde alakası olmayan, kamunun açtığı ve mirasçılık belgesiyle alakalı bir dava. Onun dışında kesinlikle ne tazminat davası ne de başka bir dava olduğu tespit edilmiş."


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, baba Halisdemir'i arayarak bilgilendirdiğini de dile getiren Özdemir, "Her şey bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyor. Davayla alakalı resmi evrakları Hasan Hüseyin amcaya gösterdik. Kendisi gündemi meşgul ettiğinden dolayı çok üzülmüş ve 'Kusura bakmayın' dedi." ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü